Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 15:04, 17 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka a nie dasz rady tego trawnika odnowić? Tyle kasy sobie życzą... Widziałam ostatnio zdjęcia trawnika u Mrokasi i jeszcze u kogoś... Owszem kupa roboty, ale jak masz sama zrywać, to może lepiej odnowić?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 16:04, 17 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
2 lata temu próbowałam robić renowację. Owszem jest bardziej zielono i równo tylko... Żeby to podziałało to trzeba mieć trawę w trawniku. Sęk w tym, że w nim prawie trawy już nie ma. Nic nie wiedzieliśmy o zakładaniu trawnika i tak wyszło. Jest za to dużo perzu i innych naleciałości z pola. Dla jednych nie miałoby to znaczenia. No przecież zielono jest. Ja miałam okazję przejść się po takim trawniku dywanowym i od tej pory no chodzi za mną. Wiesz, ja to uparty człowiek jestem ale nie wezmę kredytu na zrobienie trawnika. Wyjdzie pewnie, że będę siała. Kupię może teraz małe woreczki 2-3 mieszanek traw i zasieję w doniczkach. Tak będę wiedziała czy to to, o co mi chodzi. Jednej tylko rzeczy się boję - pod koniec maja mamy komunię u nas w domu. Po trawniku z rolki mogliby już goście chodzić - po sianym raczej nie i nie wiem czy wzejdzie. Może więc temat na sierpień trzeba przełożyć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 17:08, 17 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wow, Iwona, ale zakupy!!! I jaki miły sprzedawca donicowy . Plan powiększenia rabaty jest bardzo dobry .
Zazdroszczę, ja w tym sezonie będę musiała się znacznie ograniczać, bo remontu poddasza mi się zachciało i na ogród jakieś grosze zostaną... Pewnie będę ogrodowe zakupy robiła cichaczem, szybko wsadzała i udawała, że rosło już wcześniej... inaczej eM mnie wyeksmituje .
O trawniku z rolki też kiedyś myślałam. Ale ja mam też krety, więc u mnie musiałaby dodatkowo pójść siatka - koszty mnie powaliły i zrezygnowałam. Trudno, nie będę mieć dywanu, zadowolę się wystarczająco ładnym trawnikiem .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 17:29, 17 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka jakby Ci goście pochodzili po świeżym trawniku, to byś musiała drugi raz siać biorąc pod uwagę jeszcze biegające dzieci, bo pewnie trochę ich będzie...
Rety jak ja niebiosom dziękuję, że ja już po komuniach. W tym roku tylko jeździmy w gości, aż 4 komunie mamy...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 17:30, 17 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Aaa wybierz sobie jakie chcesz pomidorki, to wysieję. Bo na pewno nie będę siać wszystkich
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 18:12, 17 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kasiu - mnie też Pan zaskoczył bardzo pozytywnie. A donice zrobił porządne. Mają podwójne ścianki. I duże są. Jak pomaluję - pokażę.

Tobie bardzo ładnie udało się zrobić renowację trawnika. Chyba nawet ostatnio o tym czytałam Mój z daleka i pod odpowiednim kątem też dobrze wygląda. A z bliska... to z dzisiaj.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:16, 17 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
u mnie też tragedia perz ,chwasty,mech ale mam zamiar za jakiś czas założyć od nowa...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 18:26, 17 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Dziś latałam z kablem na rabacie. Tak jak zaznaczyłam - mała ścieżka będzie. Będę jeszcze kombinować. Słabo widać kabel na zdjęciach
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 18:52, 17 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
70 cm to jest wygodna jednoosobowa ścieżka. Taczka się mieści, nie zahaczam niczym... A i tak kwiaty ma wystają z rabat. Teraz roboczą bym zrobiła węższą jeszcze, a jedną alejkę spacerową zrobię szerszą ciut.

Jak już zrobisz rabatę szerszą, to pomyśl nad zamianą trawnika na tej wąskiej ścieżce na żwirek z płytkami itp. Juź gdzieś tak masz, prawda? I zawsze to mniej trawnika do naprawy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 09:33, 25 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Dziś -12 na dworzu. Ale śniegu trochę jest i słońce wyszło. Zero wiatru. Taką zimę lubię, szczególnie siedząc w domu przy kominku. Nawet ptaszyska się pochowały choć słonecznik znika w tempie przyspieszonym.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies