Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasiolaaa 07:15, 16 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
rozchodnik mr goodbud przecudny
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
inka74 07:40, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
tulucy napisał(a)
Szczaw krwisty? Gratis? Ja taki dostałam tydzień temu
bardzo ci dziękuję! Czyli do warzywniaka wkładamy dostawa z BR zapewne jak i twoja
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:41, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasiolaaa napisał(a)
tak to szczaw krwisty kiedys byl odcinek w Maja w ogrodzie
dziękuję! Muszę poszukać bo już kilka ciekawych informacji o nim znalazłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:43, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasiolaaa napisał(a)
rozchodnik mr goodbud przecudny
on jest... duży bardzo duży i o grubych pędach. Od Joasi w ubiegłym roku dostałam ale chyba to była inna odmiana. Albo ten jest nie taki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:25, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Wczoraj miałam okazję odwiedzić 2 bardzo różne ogrody. Każdy inny i w każdym coś innego mnie urzekło. Pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu bo padało ale nie jesteśmy z cukru przecież

Ogród Łucji zawiera wszystko, dosłownie. Są ogromne stare i pyszne morele pełne owoców, jabłonie, warzywnik z 5 skrzyniami, tunel z czarnymi pomidorami (!). Jest trawnik i wspaniała różanka. Nadal nie wiem jak tam się zmieściło prawie 300 róż. Ale są bardzo bym chciała zobaczyć je kwitnące. Do tego jest całe morze jeżówek, lilii i liliowców i innych bylin o których nawet nie słyszałam. Jednego liliowca bardzo ciemnego wycyganiłam Ten nowy układ rabat powoduje, że czujesz się u Lucy jak w angielskim ogrodzie, dosłownie. Sama właścicielka przesympatyczna. Widać, że kocha ogród i rośliny. Ścieżka z cegieł z odzysku - genialna!

Ogród Kasi - Mrokasi to przeciwieństwo ogrodu Lucy. Tu wszystko ma swój układ i miejsce. Kasia stworzyła ogród bardzo przemyślany. Genialnie tnie rośliny i wydobywa z nich to co najlepsze. Ogród jest stonowany w kolorystyce i Kasia mogła dostać oczopląsu patrząc na mój kolorowy busz ale w jej ogrodzie to faktury i kształty grają główną rolę. I taki ogród jest genialny. Nie zmieniałabym tego absolutnie. Zgrany z domem i duszą tworzącego. Ścieżka z boku jest jak zaczarowany zakątek. Frontowa wyszła pięknie. Karagana jest ogromna ale nie usunęłabym jej za nic. Tworzy klimat i nikt takiej nie ma. A z samą Kasią mam wrażenie, że mogłabym konie kraść

Zdjęć nie robiłam bo moje zdjęcia nie oddają rzeczywistości i na żywo ogrody są znacznie ciekawsze i piękniejsze.

Dziewczyny - bardzo wam dziękuję za wpuszczenie do swoich ogrodów. Odpoczęłam wśród ogrodowych zwariowanych dusz i nie wiem kiedy ten czas minął. Buziaki i do zobaczenia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 17:01, 16 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
on jest... duży bardzo duży i o grubych pędach. Od Joasi w ubiegłym roku dostałam ale chyba to była inna odmiana. Albo ten jest nie taki.

No wyjątkowo duży Iwonko ten rozchodnik.
Teraz mam zagwozdkę bo mój kupiony w ZP jako Mr Goodbud i nawet nie pomyślałam że mogła się trafić pomyłka.
Musimy poczekać aż oba zakwitną i może uda się rozpoznać który jest prawdziwy
Pozdrawiam Iwonko
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 17:20, 16 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka mocno na wyrost Twoja opinia o moim ogrodzie, ale bardzo dziękujemy. I ja i ogródek

Szczaw tak, z BR, dosadzę do tego co już mam (siałam z nasion sobie), ale wcale nie w warzywniku, mam go na rabacie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
alis 17:23, 16 lip 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jak zobaczyłam zakupki ustawione w rządku, pomyślałam, ,,ale Iwonka zaszalała", ale doczytałam, że nie wszystkie Twoje
Porównania rabat super, zmiany na ogromny plus. Pozdrawiam Iwonko
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 19:36, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
JoannA napisał(a)

No wyjątkowo duży Iwonko ten rozchodnik.
Teraz mam zagwozdkę bo mój kupiony w ZP jako Mr Goodbud i nawet nie pomyślałam że mogła się trafić pomyłka.
Musimy poczekać aż oba zakwitną i może uda się rozpoznać który jest prawdziwy
Pozdrawiam Iwonko
Joasiu no duży jest. Łodygi ma jak mój kciuk. Nie mam pojęcia który jest który ale mam wrażenie, że czasami w szkółkach ktoś coś źle opisze. Na zdjęciach kwiaty głównie pokazują a te w obu przypadkach na ciemne się zapowiadają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:47, 16 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
tulucy napisał(a)
Iwonka mocno na wyrost Twoja opinia o moim ogrodzie, ale bardzo dziękujemy. I ja i ogródek

Szczaw tak, z BR, dosadzę do tego co już mam (siałam z nasion sobie), ale wcale nie w warzywniku, mam go na rabacie
na wyrost - nie. Po prostu na inne elementy zwracam uwagę w naszych własnych ogrodach widzimy głównie "niedostatki".
Mówisz na rabacie że masz szczw - ciekawa koncepcja
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies