Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:15, 12 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola - ja też 2 lata z O dużo dało zmian.i to jeszcze nie koniec ich.
Ostatnia rabatka z boku pod oknem.

Tak było


Tak jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:20, 12 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Monia81 napisał(a)
Iwonko porównania super i ile się przez ten krótki czas zmieniło pięknie i bujnie się zrobiło
no kolorowo i kwitnąco jest. W końcu. Pamiętam jak biadoliłam, że nic mi nie kwitnie. Teraz aż za dużo się dzieje. I rośliny mocno się rozrosły. Co to będzie za następne 2 lata - już się boję sekator i łopata będą moimi dobrymi znajomymi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 10:38, 12 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zagęszcza się, sąsiadów jakby ubywa...
Ładnie.
Też lubię takie porównania.

(też mi szkoda tych cebul, ale jedne tulipany są różowe i wczesne, inne białe, niższe, późniejsze i do tego pierzaste - no nijak nie pasują do siebie; a żeby mnie nie denerwowały, to bym je musiała posadzić w kompostowniku)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 10:49, 12 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I dobrze, że sąsiadów ubywa. Mają tylko chwastowisko. A tulipany jak razem posadzisz to będą kwitły w innych porach i po prostu kwitnienie na tej rabatce przedłużysz. Miksu nie będzie tylko jedne po drugich
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 12:17, 12 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
inka74 napisał(a)
no kolorowo i kwitnąco jest. W końcu. Pamiętam jak biadoliłam, że nic mi nie kwitnie.


znaczy - jest nadzieja
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 12:42, 12 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia - a widzisz różnicę na zdjęciach ja robiłam jeden błąd wcześniej komponując rabaty - sadziłam rośliny, które wszystkie na raz kwitły w jednym czasie w jednym miejscu. Jak przekwitły - pusto się robiło lub po prostu zielono. No i sadziłam po 1 sztuce. Teraz sadzę trochę więcej niż 1 sztuka ale nie za dużo ze względu na wielkość rabat) i tak, aby jak jedne przekwitną to drugie je potem zakrywają i następne kwitną. Nie jest idealnie ale już sporo lepiej. No i niestety ilość tu robi dużą różnicę. Za rośliny i dodatki na ogródku pewnie bym już samochód jakiś używany kupiła średniej klasy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 12:54, 12 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Różnica jest ogromna!!!! I rzeczywiście, udało Ci się osiągnąć to następstwo kwitnienia i masz kolorowo przez cały sezon .
Po 1 sztuce nie sadzę, powtarzam te same rośliny różnych miejscach ogrodu ale sporo jeszcze pracy przede mną...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 13:02, 12 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Co za zmiany
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
nicol21 13:59, 12 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
z deszczu się ciesz wsio dobrze podlane, odpocznie.u nas deszczu od miesiaca w zasadzie nie było i widać to wszędzie.
Porównania super. zdecydowanie zmiany poszły na korzyść, kolor i buność.
Katalpy swietne, szkoda tylko że one późno startują i szybko konczą... ale i tak lubię te ich sercowe liście.

podziwiam za grzebanie i odzyskiwanie cebul. Ciekawa jestem czy w przyszły roku będą ładnie kwitnąć czy dużo mniejsze będą. Ja nie wysadzałam exotic emperorów i kwityły 2go roku ale mniejsze. 3go sezonu nie dotrwały bo było przemieszanie na rabacie..
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
tulucy 16:31, 12 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tak, tego o którego Kasia pytała.

Ja jestem bardzo po drodze, tylko zależy od której strony z Wawy wyjedziesz i będę pewnie, bo nic nie planuję. Tylko ja nie dam rady posprzątać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies