Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:27, 18 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiu - trzeba było to zrobić bo rośliny miały za ciasno i nie do końca to wyglądało tak jak chciałam. Teraz tylko żurawki muszą odżyć po podziale i będzie OK. Taką mam nadzieję

Anula - ja cię ozłocę!!!
Nawet nie wiesz jakie niecenzuralne słownictwo mi się wymknęło. To jest Honeydew (a przynajmniej jako taka kupowana) tylko w tym roku, a może na razie tylko, jakaś taka jasna. Wiesz, że ja o tym kompletnie zapomniałam? Tak jak i z Knautią mi się pomerdało za co przepraszam - poprawiłam, bo to ty jesteś moją pamięcią normalnie na stare lata . Mam za swoje, że nazw sobie nie piszę

Ze zrywaniem darni bardzo ciężko. Muszę przerwy robić po 3-4 taczkach bo ręce odpadają. Nie jest problemem samo zrywanie ale wywożenie tego ciężaru i omijanie przeszkód w postaci np. kamyczków w trawie rozsypanych bo obwódki kiedyś nie zrobiłam. Więcej czasu to zabiera niż myślałam. Po deszczu jest łatwiej zrywać ale ciężej wozić. Żeby nie było - to z dzisiaj urobek. Ten mały kawałek to przyczepka towaru. Przerażające jest to, że tyle ile wywiozłam to i tyle muszę przywieźć piachu i kompostu na polepszenie struktury gleby.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 14:53, 18 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No z tą knautią to widziałam i już chciałam interweniować, ale stwierdziłam, że nie będę taka zołza.
Czekam zatem na garniec złota
Piachu Ci mogę dać ile dusza Twa zapragnie, gratis!!!!

Serdecznie współczuję tej czarnej roboty, trzymaj się myśli, że potem będzie pięknie. Jestem z Tobą myślami!!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
zoja 14:55, 18 lip 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
o! to sobie urlop zaplanowałaś
ale cóż, ja też tak robię (tzn. plany urlopowe w ogródku)
boli mnie wszystko już od samego patrzenia - bądź dzielna!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Zana 15:00, 18 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A kompost będziesz gdzieś zamawiała czy masz tyle swojego?

Kiedyś mi mówiłaś, że kupujesz gdzieś niedaleko od siebie bardzo dobrą ziemię. Już kilka razy miałam Cie zapytać gdzie kupujesz i ciągle zapominam. Napisz mi priv, jak dasz radę oczywiście po tej siłce z darnią i taczkami.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 15:39, 18 lip 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ale robotę sobie zafundowałaś Rozumiem, ze trenujesz do strongwomen
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 15:42, 18 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Wszystko mogę...ale zrywanie darni to normalnie za kare..
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 15:56, 18 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ta z zółtym środeczkiem to może coconut lime?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 15:58, 18 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aaaa, to już mam się nie rozglądać za Honeydew?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
JoannA 16:20, 18 lip 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
No nieźle szarpnęłaś robotą Iwonko Jeszcze parę dni i ędziesz nową trawkę siać.
Ale zdzierania darni nie zazdroszczę. I do tego taka duchota dziś że tylko w domu siedzieć.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gruszka_na_w... 16:36, 18 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Bardzo lubię takie widoczki z frontu robót. Ten zakątek na uboczu głównego ogrodu ma bardzo miły klimat. Jak u prawdziwego ogrodnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies