Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

nicol21 21:10, 06 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
trawy chyba nie da nasiać za gęsto. a przynajmniej będziesz mieć gęściutki i tłuściutki trawniczek.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasiolaaa 21:36, 06 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
bardzo ciekawe te trawki i hakonki jeszcze nie slyszalam o takiej odmanie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
inka74 23:29, 06 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewelinka - wbrew pozorom da się posiać za gęsto. Potem trawy konkurują ze sobą i nie zawsze wygrywają te najlepsze.

Kasiu - hakone się już przebarwia jesiennie. Ładnie to wygląda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:38, 06 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No i nie udało mi się zakończyć sezonu sadzenia. Tak mi się ten przebarwiony dąb u Kwartecika podobał, że... kupiłam.
Green Dwarf będzie zamiast tego drapaka - wiązu, którego liście notorycznie mi osy objadają. To jedno z ostatnich drzew do wymiany. Jak na razie.


I kupiłam zamiast klona bambus z ciemnymi pędami. Odmiana black pearle. Będę cięła potwora
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 23:59, 06 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Iwonka, a bambusy to się rozłogami nie rozłażą? Dębu zazdroszczam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 06:13, 07 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dokładnie. To gorsze od turzycy ktorej pozbyłaś się z trawnika. Byłam z Kasią u hodowcy bambusów i co nieco widziałam. Posadź go w wiadro może. Klona szczerze zazdroszczę. Kiedyś też może takiego sobie sprawię



Doczytałam że mało ekspanywny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 07:14, 07 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Śliczny dąbek on naprawdę przyciąga wzrok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 07:29, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dobrze, że mi o tym rozchodzeniu bambusa napisałyście. Wsadzę więc w dużą doniczkę. Szkoda.że go wkopałam już co prawda on tam ma miejsce takie, że trochę może się rozejść ale nie za dużo. Kupiłam go bo ma lekko fontannowy pokrój i można go ciąć. No i cieniste zakątki lubi. Zobaczymy. Teraz na rabacie wygląda tak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 07:39, 07 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gdzie kupiłaś to cudeńko drzewiaste.?
Z bambusem uważaj, mój brat sobie posadził, teraz ma duuuużo i innych roślin nie widzi. Masakra.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 07:47, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A dąbek jest obłędny. I nieduży rośnie. Jedyny problem - nie wiem co zrobić z wiązem, który na razie w donicy wylądował. Dąbek ładnie świeci z daleka.


Wzorem Lucy zamieniam się w brukarza . Na razie tylko przymiarka ale uda mi się wykorzystać kostkę, która leżała po rozebraniu obrzeży na tyłach, przy zamianie na te plastikowe bordery. Może to nie jest lux torpeda ale spełni swoje zadanie. Będzie płasko pod stolikiem. Na wiosnę zrobię to na wyjściowo, w sensie na podsypce z piasku z cementem. Teraz ważne, że mi starczy kostki . Dodatkowo robiłam próbę ze żwirem między płytami. Źle wygląda, jak są szerokie odstępy. Muszę zagęścić płytki. Trochę jeszcze tego towaru pójdzie. Na razie wygląda to tak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies