Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 19:40, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy mam sporo róż ale młode są w większości. Benjamin jest dziwny. U mnie bardziej amarantowy ale nie taki w pełni. Czerwieni raczej nie ma w sobie. Może trochę pomarańczowego. Szczerze to zastanawiam się nad jego wydaniem. Jest duży. Puszcza baty na 120-140 cm i to już od początku sezonu. Nie pachnie jakoś powalająco. Mało kwiatów w porównaniu do wielkości krzaczka. Tu z lipca

Tu pierwszy od lewej przy ścianie


A tu jedno z ostatnich zdjęć z góry - pierwszy od dołu. Rabata ma 80 cm szerokości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:45, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Ciekawa jestem, co Iwona napisze, bo ja go miałam tylko przez jeden sezon. Kolor mi nie odpowiadał, był zbyt czerwony. Oddałam go znajomej i tam pięknie i zdrowo rośnie, na końskiej qpie ma ok. 140 na 140 cm.
zastanawiam się co z nim zrobić. On ma ładne kwiaty ale mało. I ten jego rozmiar... nie bardzo mam gdzie go przesadzić a tu jest z lekka za duży. Na razie nie mam na niego pomysłu więc zostanie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:47, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Dopiero teraz mnie olśniło - trawka jednak nie zmarzła skoro tak pięknie się zieleni


Tej kolekcji paproci najbardziej mi żal że ich nie zobaczyłam i czegoś sobie nie kupiłam
trawa na razie żyje. Pytanie czy cała wykiełkuje bo sporo nasion jeszcze leży.

Paprocie fajne były ale do kupienia mało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 22:00, 08 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
trawa na razie żyje. Pytanie czy cała wykiełkuje bo sporo nasion jeszcze leży.

Paprocie fajne były ale do kupienia mało.

Trawkę podlewaj regularnie Iwonko, powschodzi bo ciepła i długa jesień się zapowiada. Szkoda że deszcze nas omijają, ale cóż...
Zakupy posadzone? Pochwal się jakie rarytaski wypatrzyłaś w szkółce
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
makadamia 09:25, 09 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też myślę o tym dąbku, od kiedy go zobaczyłam u Kwartecika. Ale zrezygnowałam, jak wyczytałam że on jest błotny...

Czego jak czego, ale błota u mnie nie uświadczysz

Trawnik się obiecująco zieleni
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 09:29, 09 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Joasiu - czasu brak na zrobienie zdjęć. Jak przyjeżdżam to już ciemno. Rano jakoś ciężko mi się ostatnio zwlec lub budzę się w nocy a potem nieprzytomna chodzę jak dziś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:33, 09 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)
Ja też myślę o tym dąbku, od kiedy go zobaczyłam u Kwartecika. Ale zrezygnowałam, jak wyczytałam że on jest błotny...

Czego jak czego, ale błota u mnie nie uświadczysz

Trawnik się obiecująco zieleni
On po prostu więcej wilgoci wytrzyma i lubi z tego co pamiętam. Ale piszą też że toleruje także lżejsze gleby tylko zastanawiam się czy słońca będzie miał wystarczająco do wybarwienia. On niby jest w tej jaśniejszej części tego zakątka ale to się dopiero wyjaśni później.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 09:38, 09 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A ja mam tydzień urlopu i powoli działam w ogrodzie. Tylko że po wczorajszym zdzieraniu trawnika dzisiaj ruszać się nie mogę i ramię w nocy tak dokuczało, że nie spałam całą noc.
Jak trawnik troszkę obeschnie po nocnych przymrozkach biorę się za sadzenie roślin. Dobrze i parę doniczek mniej bo u mnie zamiast roboty ubywać to ciągle przybywa.
Miłego dnia
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Poppy 12:50, 09 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Poppy mam sporo róż ale młode są w większości. Benjamin jest dziwny. U mnie bardziej amarantowy ale nie taki w pełni. Czerwieni raczej nie ma w sobie. Może trochę pomarańczowego. Szczerze to zastanawiam się nad jego wydaniem. Jest duży. Puszcza baty na 120-140 cm i to już od początku sezonu. Nie pachnie jakoś powalająco. Mało kwiatów w porównaniu do wielkości krzaczka. Tu z lipca

Tu pierwszy od lewej przy ścianie


A tu jedno z ostatnich zdjęć z góry - pierwszy od dołu. Rabata ma 80 cm szerokości.

no wlasnie, dziwny, o dziwnym kolorze. O tym pomaranczu tez slyszalam. Takie niewiadomo co. Myslalam, ze moze troche w typie hot chocolate, ale ona b czerwona wlasnie niz amarantowa.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 12:54, 09 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
zastanawiam się co z nim zrobić. On ma ładne kwiaty ale mało. I ten jego rozmiar... nie bardzo mam gdzie go przesadzić a tu jest z lekka za duży. Na razie nie mam na niego pomysłu więc zostanie

140x140 to faktycznie zapowiada sie na potwora rozanego. A moze go gdzies pod plot wkopiesz, najlepiej w rog.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies