Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 17:38, 07 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1693-przerabianie-ogrodka-pod-swoj-gust?page=41


Popatrz u Kasiabawaria jak te klony są przepiękne, nieustannie o takim myślę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:03, 07 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
To miejsce jakby specjalnie czekało na tego dębczaka. Ślicznie tam wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 01:01, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Widzę, że dąb się podoba ja już rok temu o nim myślałem przy wymianie drzew z tyłu. No bo: mały, kulisty i wolno rośnie. Ale wybrałam wtedy tulipanowce Edward Gursztyn. Teraz tak jakoś robiąc tę rabatę i po sugestii Toszki, że wiąz to jednak duże drzewo będzie idea powróciła podsycona zdjęciem Kwartecikowego ogrodu. I chyba dobra zmiana to jednak jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:13, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Dziś dzień w rozjazdach. Byłam u Joasi - jej ogród i kompozycje nieustannie mnie zachwycają. Jak słyszę, że chce coś przesadzać to się zastanawiam po co, bo tak kompletne ma swoje kompozycje. Drzewa uzupełnione krzewami i różami (ile tam ich jest, ponad 100). Potem wpadłyśmy do ZP, no i nie wyszłyśmy z gołymi rękami teraz się zastanawiam, gdzie je wcisnę. Jutro zdjęcia.

Udało mi się chyba zidentyfikować zawilec kupiony na targach - to prawdopodobnie Monte Rose - zdjęcia dla przypomnienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:18, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
A to kolekcja paproci pokazywana dziś w ZP. Niektóre jak sztuczne w dotyku były.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 14:00, 08 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Trawa pieknie rosnie, nie obejrzysz sie a bedzie kobierzec.
Nowosci tez fajne I dab, i bambus. Tego ostatniego tez sobie kupilam, tyle ze nie taki fajny jak Twoj, tylko zwykly. Do donic pojdzie, bo na 1.5 m nie mam tam miejsca A black pearl faktycznie ma te lodygi ciemnofioletowe?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 15:34, 08 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Poppy - tak - ten bambus ma ciemne łodygi, prawie czarne jak dla mnie. Poppy wejdź proszę do Joasi na wątek pod tym linkiem. Ona też ma Eisvogel z F. Wydaje mi się, że jest teraz bardzo podobna do twojej Eis. Ty chyba tez ją masz z F.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1083#post_6

tu wcześniejsze jej kwitnienie - z początku lata i wygląda jak moja
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1051#post_6

Może po prostu ta róża tak ma. U mnie zawsze była pofalowana. Nigdy nie miała kwiatu w formie kulki. I ta u Joasi nawet ładniej pachnie niż moja. Nie byłam w stanie się oderwać. Jest to dla mnie totalna ciekawostka i chyba dla porównania zamówię sobie z F taką sadzonkę sprawdzając co to za typ
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 16:07, 08 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Poppy - tak - ten bambus ma ciemne łodygi, prawie czarne jak dla mnie. Poppy wejdź proszę do Joasi na wątek pod tym linkiem. Ona też ma Eisvogel z F. Wydaje mi się, że jest teraz bardzo podobna do twojej Eis. Ty chyba tez ją masz z F.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1083#post_6

tu wcześniejsze jej kwitnienie - z początku lata i wygląda jak moja
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1051#post_6

Może po prostu ta róża tak ma. U mnie zawsze była pofalowana. Nigdy nie miała kwiatu w formie kulki. I ta u Joasi nawet ładniej pachnie niż moja. Nie byłam w stanie się oderwać. Jest to dla mnie totalna ciekawostka i chyba dla porównania zamówię sobie z F taką sadzonkę sprawdzając co to za typ


Iwonko, super, dziekuje! Faktycznie zerknelam i u Joasi jej jesienny Eis wyglada jak moj wiosnenny!! Szok w trampkach Chyba sobie kupie jeszcze od innego dostawcy, bo faktycznie mam z F.

Nad tym Twoim bambusem bede musiala pomyslec, gdyby byly fioletowawe, to by bylo w ogole super.

Mam jeszcze pytanie o pana Benjamina Brittena. Poza tym, ze ma baty, to co o nim sadzisz? I o kolorze?
Tutaj laska pisze o nim jako o arbuzowym
https://themindfulgardener.blog/2018/08/31/the-beautiful-benjamin-britten/

Masz strasznie duzo roz, ktore mam, lub bym chciala miec. Nie mam czasu doczytac wszystkiego, wieczorem zasypiam jak tylko oczy zamkne, a czas mi ucieka
Zawezam wybor rozany, i mam juz tylko ok 70 I nie ze chciejstw, bo takich trudno dostepnych to sie drugie tyle znajdzie. Na szczescie nie mam miejsca, wiec brak kasy nie jest az taki straszny, ale na nieszczescie musze sie strescic do srody, zamim wykupia mi wiekszosc roz
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 16:24, 08 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Ciekawa jestem, co Iwona napisze, bo ja go miałam tylko przez jeden sezon. Kolor mi nie odpowiadał, był zbyt czerwony. Oddałam go znajomej i tam pięknie i zdrowo rośnie, na końskiej qpie ma ok. 140 na 140 cm.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 17:43, 08 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dopiero teraz mnie olśniło - trawka jednak nie zmarzła skoro tak pięknie się zieleni


Tej kolekcji paproci najbardziej mi żal że ich nie zobaczyłam i czegoś sobie nie kupiłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies