Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:57, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Gdzie kupiłaś to cudeńko drzewiaste.?
Z bambusem uważaj, mój brat sobie posadził, teraz ma duuuużo i innych roślin nie widzi. Masakra.
Bambusa w donicę wkopię. Drzewko u mnie w szkółce kupiłam. W ubiegłym roku jak z tobą po szkółkach jeździłyśmy i drzew szukałam na tyły, to były te dęby tylko sporo mniejsze. Ale za to cena była przystępna. Ten jest już spory i cena dużo wyższa. No podobał mi się a jeszcze jak u Izy zobaczyłam zdjęcia z ogrodu Kwartecika to już zupełnie wymiękłam

Dla ciebie mój przebarwiający się mariken. Jesień idzie...

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:04, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Postępy wzrostu trawnika.
Po 10 dniach od wysiania


Po 17 dniach


Zaczyna trochę go już widać nadal chodzę i wyrywam chwasty. Martwią mnie trochę łyse placki ale mam zapasowe pudełko trawy na dosiewki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 08:26, 07 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42164
inka74 napisał(a)
A dąbek jest obłędny. I nieduży rośnie. Jedyny problem - nie wiem co zrobić z wiązem, który na razie w donicy wylądował. Dąbek ładnie świeci z daleka.


Wzorem Lucy zamieniam się w brukarza . Na razie tylko przymiarka ale uda mi się wykorzystać kostkę, która leżała po rozebraniu obrzeży na tyłach, przy zamianie na te plastikowe bordery. Może to nie jest lux torpeda ale spełni swoje zadanie. Będzie płasko pod stolikiem. Na wiosnę zrobię to na wyjściowo, w sensie na podsypce z piasku z cementem. Teraz ważne, że mi starczy kostki . Dodatkowo robiłam próbę ze żwirem między płytami. Źle wygląda, jak są szerokie odstępy. Muszę zagęścić płytki. Trochę jeszcze tego towaru pójdzie. Na razie wygląda to tak.


sliczny dąbek
pisz mi gdzie kupilas i za ile
moze glog na niego wymienie ?

a fragresia nitida sie nie rozlazi wiec spokojnie

tez mam takiego z targow, przywiozlam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 08:28, 07 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, te kwadratowe płyty zostaną? Jakoś mi nie grają do reszty jednak, a przynajmniej nie tak przedzielone . Ładnie trawka się zieleni
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 08:46, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya - wysyłam na Priv. Dąb ma teraz swoje 5 minut bo w lecie to taki niepozorny jest. Wolno rośnie mu korona. Podobno po 10 latach ok. 1.5 metra. Bambus kupiłam trochę zainspirowana przez ciebie. Nadal chcę klona Jordan kupić. Obok jest miejsce zostawione na klon lub fajną hortensję. No i klon jak moje pozostałe 2 sztuki zawsze może w donicy być na zimę chowany do domu a przez lato na ogrodzie.

Kasiu_CS - nie wiem jeszcze czy tak zostawię. Na razie kombinuję z różnymi układami. Same szerokie płytki robią tunel i bardzo wydłużają perspektywę. Same kwadratowe jak były też dobrze nie wyglądały. Tam i tak jest już tunelowo bo to jest wąski a długi odcinek. Całość od skrzyń ma 15 metrów długości na 4 szerokości z chodnikiem przy domu licząc. Zależy mi aby go optycznie poszerzyć. Dlatego też jeszcze żwiru nie sypię. Pokaże różne układy jak coś mi przyjdzie do głowy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 09:23, 07 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Super wyglada ten zakatek Dab sliczny, bardzo podoba mi sie jego jesienne przebarwienie.

Bambus bedzie rosl kepowo. Wszystkie fargesie tak rosna. Mimo to kepa bedzie po paru latach bardzo pokazna, tak wiec zarezerwuj mu 1-3 m2.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 10:05, 07 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, jeśli chcesz przełamać te prostokąty, to może dopełnić półkole do koła kostkę pod ławeczką? Ja nie mam drygu do ciągów co prawda, ale tak sobie kombinuję
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 10:18, 07 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18098
Kasia_CS napisał(a)
Iwonko, jeśli chcesz przełamać te prostokąty, to może dopełnić półkole do koła kostkę pod ławeczką? Ja nie mam drygu do ciągów co prawda, ale tak sobie kombinuję


O, to bardzo fajny pomysł . Tylko czy Ci kostki starczy?

Iwonka, Ty to piorun jesteś, zamiast jeszcze leniuchować to Ty nawet drzewa kupujesz i sadzisz . Ładny bardzo ten dąbek . I ten zakątek za domem super wyszedł! Ja bardzo żałuję, że moja cienista taka wąska i nie mam gdzie wepchnąć ławeczki...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 10:23, 07 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Piękny Dąbek
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 11:50, 07 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia bambus może w tym miejscu i mieć 1.5 metra szerokości. Najwyżej go na grubość będę ograniczać. Nie wiem czy finalnie tyły domu nie będą ciekawsze od frontu.

Kasie - kostki więcej brak więc jest to problem. Nie wiem czy taką samą dokupię bo już kiedyś tak robiłam i mam 4 różne . Oprócz tego tam jest owal nie koło i nie bardzo to chce wyjść.

Megi - dąbek dziękuje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies