Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 07:42, 03 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Inka to w sumie jak sądziłam dla mamy do doniczek to mogłam zamiast 3 sztuk dawać po 4, no, ale dobra. I tak będzie fajnie.
Krokusy zakupie i gęsto ppsadze, chyba kupię 100 białych
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 08:27, 03 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Piękna i zwiewna ta gipsówka mam białą ale ledwo zipie i nie kwitnie. Chyba potrzebuje dużo słońca?
miałam kiedyś białą. Nie udała mi się. Wywaliłam. Jakaś taka rozlazła była. Pewnie zależy od odmiany. Zobaczymy co ta pokaże. Posadziłam ją w pełnym słońcu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:28, 03 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tytanka cebulowa będę niecierpliwie na Twoją wiosnę czekać znalazłaś miejsca na nowości różane? Gdzie Graindorge poszła? Ja przed Pomponellę wsadziłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 08:33, 03 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Dzięki Inka to w sumie jak sądziłam dla mamy do doniczek to mogłam zamiast 3 sztuk dawać po 4, no, ale dobra. I tak będzie fajnie.
Krokusy zakupie i gęsto ppsadze, chyba kupię 100 białych
w doniczkach ciaśniej się sadzi aby efekt większy był. Ja w ubiegłym roku miałam tulipany w doniczkach zadołowane ale nie udały mi się. Zgniły. Za mały odpływ wody był. Teraz wyczytałam, że można je schować do pomieszczenia chłodnego i bez światła. Przestać podlewać i dopiero jak chcesz je podpędzić na miesiąc wcześniej wystawiasz na parapet słoneczny i zaczynasz podlewać. Spróbuję w tym roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:35, 03 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)
Tytanka cebulowa będę niecierpliwie na Twoją wiosnę czekać znalazłaś miejsca na nowości różane? Gdzie Graindorge poszła? Ja przed Pomponellę wsadziłam
a ja obok pomponelli znalazłam im miejsca obu. Zobaczymy co nich wyrośnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 08:41, 03 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie w doniczkach dały radę, niektóre siedziały dwa sezony bo zapomniałam o nich. Moja mama od zawsze kochała rośliny, ale teraz jak jest chora to nadal by chciała, a nie wiem wg w stanie
____________________
Magda W samym sloncu
zawitka 10:53, 03 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Iwonko daj namiary na te płyty Muszę coś zrobić z L str przy domu i dumam co ??????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 21:11, 04 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wczoraj prawie cały dzień lało. Jak w piątek była ładna pogoda to mi się nie chciało robić. A potem lipa. Ale i tak udało się odrobinę podziałać. Najważniejsze, że obsadzona jest rabata owalna. Musiałam uprzątnąć już byliny te uschnięte i te jednoroczne. Pusto teraz ale za to na wiosnę będzie ładny widok z okna kuchennego. Poszło prawie 500 cebulek. Została mi tylko jedna rabata do obsadzenia i... z 200 cebulek. Ale to już pikuś. Za tydzień zrobię.


A niedawno było tak
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:26, 04 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziś dla odmiany z dzieckiem lekcja historii na żywo i coś miłego dla mnie. Pałac w Wilanowie, pięknie oświetlone ogrody i mapping na fasadzie pałacu. Polecam! Genialne po prostu.


Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na genialne stożki... grabowe!!! Świetne są. Czyżby alternatywa dla śmierdzących bukszpanów i drogich cisów?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:25, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
W zeszłym roku byliśmu oglądać te światełka i też zwróciłam uwagę na te grabowe "strzyżonki" Kuba wtedy jeszcze zero zainteresowania pięknym oświetleniem może w tym roku będzie to dla niego ciekawsze?

a z cebulami to szaleństwo u Ciebie! Mnie zostały już tylko przebiśniegi i kilka hiacyntów z zeszłego roku. Jak zawsze nie mogę wyjść z podziwu, jak na tak gęsto obsadzonej rabacie mieści się 500 cebulek.. i jak to wtedy robisz w tej gęstwinie? Kopiesz między roślinami "korytarze" gdzie układasz cebulki/sadzarka/podważanie ziemi łopatką? Chodzi głównie o to, żeby posadzić w miarę równomiernie taką ilość, żeby to tak ładnie wyglądało

Ja w tym roku głównie sadzarki używałam - już tej zepsutej, ale dawało się wydrązyć dziurkę, więc to wystarczało Układałam sobie na ziemi cebulki w docelowych miejscach i dopiero dziurkowałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies