Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:04, 04 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Venus jeszcze nie zwala z nóg. Czekam cierpliwie.


A tu kwiaty magnolii Sunsation. Kupiła ją Anula i powiem szczerze, że mi się też zamarzyła. Szukałam żółtej małej i nie było nic poniżej 5 metrów a ta niby wąska i docelowo 5 metrów... kolr kremowo żółty z muśnięciem różu.


Docelowo myślałam o owalnej. Oczywiste trochę środek by trzeba było oczyścić z roślin ale może to nie jest taki głupi pomysł. Byłby taki efekt wow bo jak na razie kalina Kilimandjaro 4 liter nie urywa. A tu miałaby dobrze. Zacisznie. Słonecznie. Niezbyt mokro bo na podwyższeniu... tu na zdjęciu przymiarka innej magnolii. W odróżnieniu od jabłonki widać ją na tle tujek.


Co o tym myślicie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 15:12, 04 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Ale sie dzieje u Ciebie Co chwile spotkania ogrodowe a potem 10 milionow mysli na minute co by tu zmienic w ogrodku

A mi na tym kolku widzialby sie deren Venus albo jakis pagodowy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 15:28, 04 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewuś, u mnie Venus jest prawie nie do zdobycia. A ten co mam jest bardzo krzaczasty. Muszę tu coś na pniu. Już nawet myślałan o przesadzeniu Cherokee Chiefa ale... boję się. Jakbym go zmarnowała to bym się zapłakała

Ps. Ta akurat zmiana planowana od roku. Ja jabłonka już dłuższy czas mi się tu nie podoba ale pomysłu brakowało. I nadal na 100% nie jestem przekonana ale magnolie kocham. I tylko ich wielkość docelowa mnie ogranicza

Idę teraz tetris uprawiać. O 10 cm muszę jedną roślinkę przesunąć, aby druga miejsce miała. Bez komentarza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 19:20, 04 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No cukiereczek z tego derenia!
Dziękuję jeszcze raz za spotkanie!
Buziak
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 00:18, 05 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, ja się właśnie przeraziłam, bo Iza zasugerowała, że moja magnolia to może Elisabeth, bo też ma takie ogromne liście... a to znaczyłoby, że też powyżej 5 metrów rośnie i nie będzie mogła u mnie raczej zostać

Ja tez, tak jak Ewa pomyślałam o jakimś dereniu pagodowym, ale magnolia też świetnie by pasowała - od razu mam przed oczami okrągła rabatę u Anitki z Azylu, bo u niej też magnolia w kole rośnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 05:06, 05 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
inka74 napisał(a)
Wczoraj pół dnia spędziłam na odwiedzinach a drugie pół na ryciu. Odwiedziła mnie Basia z Kosimkowego ogrodu po totalnej rekonstrukcji a potem pojechałyśmy do Joli - April i Anuli-Zany. Zdjęć nie robiłam za to od Joli cały karton przytargałam roślinek. Ogromne kępy naparstnic i coś co pewnie będę żałować bo bardzo się rozchodzi ale przepięknie kwitnie i to akurat teraz - barwinek większy. Tak intensywnie niebieskich kwiatów nie widziałam. Posadziłam go pod nowym cisem. Tam ma daleko do innych rabat a ja potrzebuję zapełnić tę przestrzeń.
Joli ogród leśny. Bardzo duża działka, prawie 3 tys. Jola sama go robi i absolutnie pięknie jej to wychodzi. Wszytkie zmiany bardzo przemyślane i z wielkim smakiem, konsekwentne. Klimatyczny ogród. Szkoda, że czasu nie ma na wątek. U Anuli zmiany ogromne. Ruderowa super wyszła. Nowe nabytki idealnie się tam wpasowały. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie poszerzona rabata słoneczna. Wiem ile pracy Ania tam włożyła i podziwiam.

Iwona. Mam ten barwinek, wcale się bardzo nie rozrasta
Trochę denerwują suche pędy po zimie
Czy mogłabyś sprawdzić przy okazji producenta tych płyt 0,5m ? Może tak będzie mi łatwiej znaleźć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 07:50, 05 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basiu - miło mi było poznać ogrodowo zakręconą.

Kasiu - napisałam u ciebie. Ta magnolia nie jest miniaturką. To spore drzewo. Duże listki ma też moja Alba Superba i Anuli Sunsation - jak dłoń i kilkanaście innych. Jedną opinią bym się nie sugerowała. Szczególnie, że magnolię bardzo trudno rozpoznać jak nie kwitnie. Hodowca może ci coś powie ale nie my laicy.

Kasya - w następną sobotę mogę sprawdzić. W tygodniu nie mam jak. Zobacz Libet - oni są ich przedstawicielstwem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:10, 05 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)

Kasiu - napisałam u ciebie. Ta magnolia nie jest miniaturką. To spore drzewo. Duże listki ma też moja Alba Superba i Anuli Sunsation - jak dłoń i kilkanaście innych. Jedną opinią bym się nie sugerowała. Szczególnie, że magnolię bardzo trudno rozpoznać jak nie kwitnie. Hodowca może ci coś powie ale nie my laicy.


Nie no, tak po samych listkach nie poznam konkretnej odmiany, jasna sprawa takie dywagacje ale biorąc pod uwagę jak gdzieś dojrzałam listki LA na zdjęciach, to są naprawdę niewielkie i niemal wykluczam, że ta moja to ona.. dlatego w desperacji kupiłam ten patyk w A. Do tej pory właśnie tam kupowane przez forumki były tą odmianą prawidłową. Akurat ją kwitnąca w ogóle ciężko dostać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:39, 05 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ciekawa jestem wyniku tych zakupów za rok, dwa. W którym roku ona zaczyna kwitnąć?
A widziałaś TU ostatnie zdjęcie sadzonki? Raczej małymi bym ich nie nazwała
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 13:44, 05 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Iwonka miej litość, nie wklejaj takich linków
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies