Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 08:34, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Grujeczniki potwory, które podobno nie pachną (nie wszystkie grujeczniki pachną jak się okazuje i zależy to od konkretnego drzewa a nie odmiany ;( ) ale piękne - czy mój też taki kiedyś urośnie????



i dereń kwiecisty (florida)
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pola 08:36, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Pospacerowałam po twoim ogrodzie, jest piękny tulipany są zachwycające, co roku obiecuję że posadzę iększą ilość u siebie.
Biżuteria ogrodowa daje cudny efekt, masz zmysł tworzenia w ogrodzie pięknych zakątków gratulacje.
Będę zaglądać.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
inka74 08:39, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Na koniec - jak tną hortensje - tu Phanton


i coś czego nie mogłyśmy z Jola zidentyfikować - pierwszy raz tego typu liście widziałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:41, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017


koniec Rogowa. Ogród botaniczny w Łodzi - wieczorem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:44, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Pola napisał(a)
Pospacerowałam po twoim ogrodzie, jest piękny tulipany są zachwycające, co roku obiecuję że posadzę iększą ilość u siebie.
Biżuteria ogrodowa daje cudny efekt, masz zmysł tworzenia w ogrodzie pięknych zakątków gratulacje.
Będę zaglądać.
Witaj! Tulipany uwielbiam. Niestety dopiero w masie pokazują swoje piękno. Ale bez nich na razie nie wyobrażam sobie wiosny. Póki mi starczy sił - będę sadzić
Zapraszam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:49, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)
Jest co oglądać w Rogowie i coraz więcej ludzi robi tam wypady, ale na jesieni też spory tłok się robi szczególnie w weekendy przy ładnej pogodzie
ciężko było zrobić zdjęcie bez kogoś w kadrze. A jak wychodziłyśmy to kolejka do kasy ciągnęła się bardzo daleko. Tam jeszcze bardzo fajna jest ta wystawa z przekrojami pni drzew ale ponieważ są za szybą - kiepsko wychodzą zdjęcia. Na jesień może uda nam się umówić większą grupą. Teraz to miałyśmy taki bardzo spontaniczny wyjazd na zasadzie odreagowania fochów eMów i była decyzja podjęta w 5 minut o 19 wieczorem na zasadzie - jedziemy? - OK, jedziemy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:51, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
BKosimkArt napisał(a)
To nieźle wyjazdowo miałaś mnie się nada Powsin marzy i ciągle coś wypada.. dawno tam nie byłam.
Piękne magnolie.
Warto pojechać i do Powsina (na róże) i do Rogowa. Weź rodzinę w samochód i spacer niedzielny zróbcie, daleko nie macie. Ładnie się teraz jedzie, trasę otworzyli już prawie całą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 08:56, 02 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ja jeszcze nie zagrałam zdjęć. Dopiero kawę wypiłam
Pięknie wyszły te zdjęcia.
Ale odpoczęłam, dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 09:01, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja zgrałam teraz bo za chwilę inne sprawy zajmą mój czas a budzę się tak jak do pracy - przed 6-tą . Reszta później bo wbrew pozorom natrzaskałam ponad 400 zdjęć, sama nie wiem kiedy
Jeszcze raz ściskam i dziękuję za cudny dzień. Ps. pasztetu już nie ma - kolacja i śniadanie było pyszne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 10:55, 02 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Ubiegłoroczne hity sezonu Blushing Lady - cebulki z ubiegłego sezonu wysadzone i przesuszone całkiem ładnie sobie poradziły - jest ich jakieś 3/4 poprzedniej ilości. Mus dokupić, bardzo je lubię.

Iwonko, dzieki za liste tulipkow z uwzglednieniem powtarzania! To to, co tygrysy lubia najbardziej Skopiowalam sobie

Tez lubie blishing lady, moje, te ktore rosly w gruncie mialy, maja jeszcze, wielkosc kwiatu 13-14cm, wariatki, wygladaja jak magnolie. TYle tylko ze sie wyciagnely z wiatrem, i pewnie do slonca, i pol leza. Lubie je za to, ze kwiat sie utrzymuje tygodniami! Ale u mnie nie powtarzaly, zeszloroczne wsadzilam do warzywnika i zaden z nich nie powtorzyl

Purple pion extra, musze sprawdzic, czy mozna je u nas kupic. Miewalam juz podobne, rownie piekne, ale nie powtarzaja. Teraz mam jeszcze takie, ktore kupilam w parze z angelique, teraz raczej nie powtorza, a szkoda. Tymi ostatnimi, czyli andzelikami, przestalam sie zachwycac, rzadko sa takie jakie maja byc, w tym roku byly bo byly w parze z tymi fioletowymi

Negrity tez mialam w parze z balerinami, po raz pierwszy. strasznie je polubilam! balleriny za to znam b dobrze, maja w sobie duza moc powtarzania, princess irene, jak i doble princess tez powtarzaja, ale tak gora rok, dwa. Balleriny to mistrzynie, mam takie, ktore kwitly juz 6 rok! TYle ze miejscowke maja slaba, bo mocno gliniasta i nagrzana, i ciagle je wykopywalam przez przypadek
Dolls minuet, uwielbiam, ale nie mam, bo zanikly po paru latach, musze koniecznie dokupic.
Dziwie sie, ze znikly spring green, one raczej wieloletnie sa.
Zazdroszcze, ze EE powtarzaja, u mnie nie, bo rosna w slabych warunkach, w gliniastym cieniu, i co roku je dosadzam

Gdzie kupilas double negrita, pamietasz?

Czekam na reszte tulipkow!

Jablonki i wisnie kwitna pelna para, wizyta w botaniku tez udana

Pytanie kolejne, poki pamietam. Gdzie Ci sie udalo kupic bizuteryjna rdzawa obrecz?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies