Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Poppy 10:56, 02 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
jolanka napisał(a)
Ja jeszcze nie zagrałam zdjęć. Dopiero kawę wypiłam


Jolanko, zgraj jeszcze fotki syna, ciekawa jestem, co zobaczyl
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
sarenka 14:23, 02 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Megi - jeżeli mogę coś zasugerować - kup tak po 40 - 50 sztuk w danej odmianie. Obsadź tą jedną odmianą kawałek tak, aby były w jednym miejscu niezbyt rozległym. Jak zakwitną będzie efekt widoczny. Jak chcesz, żeby były tulipany dłużej - kup odmianę wczesną i późną. One kwitną tak coś koło maks. 2 tygodni.


Dziękuję, to dobry pomysł
____________________
Magda W samym sloncu
Gosiek33 14:27, 02 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Nie wiem co to było bo metki nie miało (tego nie lubię w ogrodach pokazowych, jest coś ciekawego, nowego i nie wiadomo co to)


ponad pół godziny szukałam i nie znalazłam

Ale jestem pewna, że gdzieś na ogrodowisku widziałam jej zdjęcie. Ta roślina to nad stawem rośnie? I jak wysoka jest - na zbliżeniu gubią się proporcje

Wycieczka fantastyczna, czekam na więcej zdjęć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 20:05, 02 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Fajną wycieczkę mieliście Na pewno dobrze Wam zrobiła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 08:39, 03 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu - na jesieni trzeba by było większą grupę zebrać. Bardzo mi się tam podobało. Żałuję, że w ubiegłym roku się nie udało.

Ewcia - dotlenieni byliśmy bardzo. Wrażeń roślinnych też nie zabrakło. No i Jola przygarnęła nowy klonik do swojej koloekcji - Shirasawy. Ja jak zobaczyłam jakie potwory z nich rosną w dobrych warunkach to na razie zostanę przy wersji bonzai w małej doniczce. One bardzo płytko się korzenią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:30, 03 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20592
Fajny przegląd tulipanów,zanotowałam sobie co nie co
Pięknie masz Iwonko w ogrodzie, łany tulipanów zachwycają nowy trawnik również
Wycieczka bardzo fajna,przepiękne te magnolie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasia_CS 23:25, 03 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cudne foteczki! Piękne miejsce na wypad dla ogrodniczek

Tę pąki to mogła być magnolia jakaś? Np parasolowata?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 09:46, 04 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiolu - cieszę się, że przegląd się przydał. Następne odmiany szykują się w kolejce. Tym razem późne. Trawnik jeszcze dosiewki potrzebuje w niektórych miejscach i bardzo dużo innych chwastów niż moje miejscowe się wysiało. Albo z ziemią przyszły albo z trawą ale tam wydawał się materiał dobry. Jeszcze tego nie miałam aby chodzić i trawnik pielić na razie pozwalałam mu rosnąć. W ten weekend pierwsze koszenie.

Kasiu - nie wiem co to było ale ciekawie wyglądało. Oba miejsca warte odwiedzenia na rodzinny wypad
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:03, 04 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wczoraj pół dnia spędziłam na odwiedzinach a drugie pół na ryciu. Odwiedziła mnie Basia z Kosimkowego ogrodu po totalnej rekonstrukcji a potem pojechałyśmy do Joli - April i Anuli-Zany. Zdjęć nie robiłam za to od Joli cały karton przytargałam roślinek. Ogromne kępy naparstnic i coś co pewnie będę żałować bo bardzo się rozchodzi ale przepięknie kwitnie i to akurat teraz - barwinek większy. Tak intensywnie niebieskich kwiatów nie widziałam. Posadziłam go pod nowym cisem. Tam ma daleko do innych rabat a ja potrzebuję zapełnić tę przestrzeń.
Joli ogród leśny. Bardzo duża działka, prawie 3 tys. Jola sama go robi i absolutnie pięknie jej to wychodzi. Wszytkie zmiany bardzo przemyślane i z wielkim smakiem, konsekwentne. Klimatyczny ogród. Szkoda, że czasu nie ma na wątek. U Anuli zmiany ogromne. Ruderowa super wyszła. Nowe nabytki idealnie się tam wpasowały. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie poszerzona rabata słoneczna. Wiem ile pracy Ania tam włożyła i podziwiam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:46, 04 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Muszę się jeszcze raz maleństwem moim pochwalić. Dereń Cherokee Chief. Dziewczyny się dziwiły dlaczego go wepchnęłam w takie małe miejsce przy wejściu ale ja za każdym razem jak wychodzę to go widzę. I buzia mi się śmieje
Ma ogromne te przykwiatki czy jak to się nazywa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies