Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:30, 03 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kamieniołom od wejścia: James Galway (nie wiem czy tu będzie), Munstead Wood już się nakwitła ;(, Leonardo da Vinci, J.W. von Goethe, Nina (tą jestem zachwycona piękny zapach, długo trzyma kwiat który potem zasycha a nie się sypie) i jedna tarasowa na pniu NN.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:57, 03 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Skrzynka z magnolią i obok. Tylny narożnik.
Swany po pierwszym kwitnieniu i przycięciu wypuściła nowe pędy i ma też pąki, Ezo Palace tu chyba nie jest dobre miejsce dla tej róży - za niska i liście jej przypaliło - muszę przesadzić, cytrynowa NN koło hortensji Pinky Winky. Na koniec Capri, i na jednym zdjęciu Port Sunlight, Summer Song i Minerva i mała NN z biedry, która jest urocza.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:06, 04 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ostatnia partia - w sumie trochę tego jest. Większość nowe tegoroczne nabytki. W sumie coś koło 32 sztuk.
Ściana zachodnia - Pilgrim wypuścił 3 ponad metrowe baty pełne pąków. Za słaby jest jeszcze bo kwiaty zwisają. Obok pomarańczowa NN szczepiona - też leży. Wypuściła długie wiotkie pędy ale ładnie kwitnie. Róża NN która miała byćżółtą pienną a nie jest. Róża pienna Waltz - na razie pomyłka zakupowa. W ubiegłym roku przemarzła do cna, słabo kwitnie i jeszcze gorzej rośnie. Nie wiem czy się przypadkiem nie rozstaniemy. Zostały jeszcze 2 w doniczkach za domem - czekam jak rozkwitną żeby je ulokować. Heidi Klum i Lady of Shalott. Mam jeszcze 2 Fairy róż ciemny i jasny. To chyba wszystkie moje róże. Będą jeszcze 2 sztuki Grahama Thomasa Climbing o ile je zdobędę. U nas brak. Ze szkółki z Niemiec czy z UK bajońsko drogie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
OlgaKol 22:00, 05 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Zgromadziłaś niemałą kolekcję
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
inka74 09:26, 06 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trochę ich jest, dopiero jak policzyłam to mniej więcej wiem. Zachwyca mnie Boscobel za kolor a właściwie mix kolorów, zapach i kształt. Zresztą sama oceń.

Pierwsze zdjęcia z dziś. Dwa ostatnie sprzed 2 dni poprzednie kwiaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:42, 06 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Piękny kształt kwiatów ma Giardina. Kolor pudrowy róż. Zapach lekki ale po deszczu mam wrażenie, że wszystkie inaczej pachną lub wręcz straciły zapach. Jedyne co żałuję teraz, że kupiłam przez net tak mały krzaczek. Długo będę czekać aż się rozrośnie.
Zdjęcia od rozwinięcia pąka do dziś. Cały ten proces zajął jej prawie tydzień (6 dni dokładnie).
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 09:45, 06 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)


Urocza
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anbu 09:50, 06 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Iwona ależ Ty masz róż!
Ślicznie kwitną
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 09:59, 06 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Piękna jest Ewciu. A jak cudnie musi wyglądać 2 - 3 metrowy krzak oblepiony takimi różnymi różanymi pączkami bo to różne stadia jednego pąka. ech marzenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:26, 06 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Aniu ja mam trzydzieści parę i głupieję z ich powodu . Zastanawiam się jak cudne to musi być gdy się ma tak z 50-70 krzaczków jak Marzenka czy grubo ponad setkę jak Aniads. I to tak dorodnych okazów wieloletnich. Bo prawda to, że róże dopiero po 3-4 latach zaczynają pokaz. Moje w większości świeże z tego lub ubiegłego roku więc szału nie ma. Ale i tak cieszą minimum 3 zmysły: wzrok, węch i dotyk (płatków oczywiście

Kilka jeszcze dzisiejszych kwiatków i znikam do prac ogrodowych. Miłego weekendu dla wszystkich

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies