Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 00:24, 02 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I ostatnia rozważana do zakupu, róża trochę dziwna w kolorze, chciałabym zobaczyć w pełnej krasie kwiaty. Róża Capri.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:32, 02 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
wiklasia napisał(a)
Inko - widzę, że wroga mamy jednakiego, a zowie się on winobluszcz pięciolistkowy.

Ja też, tak jak Ty i Krzyżacy posłałam mu dwa nagie miecze (znaczy się nożyce do cięcia żywopłotu) na znak wypowiedzenia wojny. Tnę regularnie więc jako tako w ryzach utrzymany. Ale podsadziłam mu konkurencję w postaci bluszczu pospolitego. I w miarę wzrastania tego drugiego pierwszego ciąć będę coraz krócej i krócej, aż w końcu mam nadzieję, że nastąpi eksmisja.


No na tego to trzeba z potężnym orężem się wyprawiać. Nie chcę cię martwić ale ten bluszcz ma ponad metrowe korzenie, jak zostaje w ziemi odrasta. U mnie po radykalnym cięciu już nowe przyrosty ma od ziemi i od góry. Niedługo część zostanie definitywnie wyeksmitowana. Widły mam w razie czego mocne. A kupiłam już czereśnię Rivan i będę ją rozpinała na płocie. I cięła jak tylko się da. Będzie płasko i smacznie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:06, 02 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Giardina 2 pąki ma. Trudno mi uwierzyć, że z takiego maleństwa będzie 3 metrowa róża.


Bernstein ładnie kolorów nabrała. Ta rabata do lekkiego liftingu jeszcze. Jeden z przetaczników pójdzie za bursztynową różę a lilie lekko w lewo. Sadziec ma z 80 cm. W ubiegłym roku mizerota ledwo od ziemi.


I taką lobelię odkryłam na miejsca słoneczne o dziwo. Nazywa się F1 fan Pink
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 08:39, 02 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Płasko i smacznie- mniam! Czereśnie można tak na płasko? Kurde ja to jednak jestem Czarnogród!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 10:39, 02 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Martek - a ty jeszcze nie jesteś na urlopie??? Zerknij na artykuł Danusi.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/388-zasady-formowania-plaskich-drzew-krok-po-kroku

Udało mi się tak ukształtowaną koronę kupić, że łatwo będzie w parasol puścić albo odgiąć pod kątem 90 stopni, zobaczę po posadzeniu. Cierpliwości tylko do tego potrzeba. Lepsze to niż ten ch..y bluszcz. Zastanawiam się tylko czy za drugą skrzynką też taką czereśnię dać tylko późniejszą, tylko tu z odmianami trudno dobrać aby jeszcze ją tak prowadzić. Czy może gruszkę. Korci mnie aby wywalić jabłonkę bo przez 4 lata 5 jabłek z niej zjadłam i zamiast niej wsadzić gruszkę taką kolumnową ale sama nie wiem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 11:05, 02 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwi ja od czwartku- ostatnie dwa dni w pracy i normalnie już resztką sił się wlokę
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Mira104 21:08, 02 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Inka wrzuciłam zdjęcia magnolii
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
inka74 18:32, 03 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

Grube na palec i zielone to zwisak tawulec. Takie coś mnie właśnie wystraszyło na drzewku. Jak na nią dmuchnęłam to się jeszcze bardziej na baczność ustawiła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:24, 03 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Takie małe zestawienie na przyszłość do porównania - stan kwitnięcia róż na dziś.
Różanka pod oknem kuchennym: Bernstein, dwie pierwsze NN, Giardina, Isabel (coś ją zjadło bardzo dokładnie na młodych listkach tylko, podobno osy takie okrągłe dziury robią) i Fairy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:49, 03 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nowa rabata różana przed tarasem.
Sister Elizabeth ma sporo małych pączków ale nie kwitnie, Young Lycidas ładny kwiat kolorystycznie i niezbyt zbity, Princess Alexandra of Kent ciągle kwitnie, Boscobel i Gospel nowe, nie udało mi się powstrzymać przed zakupem. Trudno zęby w ścianę, na jajecznicy i dżemie przez tydzień będę. Na chleb starczy

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies