Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

anna_t 21:43, 20 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dobra to boscobel sobie odpuszczam, śmieciuchow nie chcę. wole obcinac suche pąki niz patrzec na leżące płatki a ja nie mam tyle czasu żeby w pore obciąć :/
sporo masz tych morelowych
wiesz ja jednak 2 swany chyba wywalę...drażnią mnie za bardzo, na przedpłocie je dam w dzikie pole
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 09:42, 21 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Siedzę na tarasie i obserwuję 4 łobuzy, brązowe małe ptaszki buszujące w żurawkach i macierzance. Wchodzą w nie, kokoszą się i do ciurkadełka skaczą na łyczek wody. Jeszcze się przepychają. Komedia, żałuję że aparatu nie mam z zoomem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 10:22, 21 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Iwonko przyszłam zobaczyć kociołek. Jak go podwieszacie na trójnogu ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mira104 10:23, 21 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wow, ależ kolekcję róż zgromadziła
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
inka74 14:48, 21 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewa ja mam coś takiego:
http://www.es-er.pl/kociolek_wegierski_zeliwny_z_pokrywka,141910,2.html

Ten większy mamy bo i ludzi u nas zawsze dużo. Z jednego kotła 24 osoby jesteś w stanie nakarmić taki mniejszy myśliwski fajny na obiad dla 4 osób.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:50, 21 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mira104 napisał(a)
Wow, ależ kolekcję róż zgromadziła


... i to jeszcze nie koniec )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 10:27, 23 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry, przedpołudniową kawką się raczę dzisiaj u Cię
Powiedz mi, bo widzę, żeś specjalistka od róż (w wolnej chwili, bo pytań sporo
1. jak zabezpiecza się róże na pniu na zimę?
2. jakiś pomysł dlaczego róża ma NN kolor wściekły róż, puściła dwa długaśne pędy- wprawdzie obsypane pąkami) przez co jest jakby ...mało zrównoważona? Dodatkowo widzę, że te kwiaty, które się "wykluwają" są jakby...hmm..szukam określenia...niezdrowe- nie są suche, ani brązowe tylko "zbutwiałe".
3. na miniaturce po deszczu mam mącznika- roślinka nie ma zielonych liści tylko w zasadzie białe- jakiś "domowy" sposób na przywrócenie koloru ? (oprócz zielonej farby plakatowej
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 20:29, 23 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Hej Martek - jak tam, wypoczęta?
Ja co najwyżej mogę aspirować do miłośniczki róż ale nic więcej. Odpowiem co wiem, resztę musisz podpytać bardziej doświadczonych i poszukać.

1.o przygotowaniu do zimy i zabezpieczaniu róż Danusa pisała artykuł - link tu:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/209-przygotowanie-roz-do-zimy

Ja wcześniej na pniu nie miałam ale z obserwacji u sąsiada, który co roku róże na pniu wymieniał po zimie wychodzi, że owinięcie agrowłókniną nic nie daje, przemarzają. Ja w tym roku zamierzam moje dwie na pniu na jesień przesadzić, posadzić pod kątem, przygiąć i zakopać, odłożyć gałązkami. Ana ma róże na pniu chyba pod pergolą lub miała. Możesz jej podpytać o doświadczenia.

2. Niektóre róże wypuszczają takie niespodziewane badyle i to normalne ale na wszelki wypadek sprawdź skąd dokładnie badyl wyrasta. Jeżeli poniżej miejsca szczepienia to prawdopodobnie dziczka z podkładki. Dziczki najczęściej mają inne liście/kwiaty. Jak dziczka wytnij u samej nasady. Jak normalne i ci sie nie podoba też przecież możesz wyciąć.

3. Mączniaka mam na 2 różach właśnie tych na pniu, reszta zdrowe. Ja chemią lałam i nie pomogło. Pamiętam, że dziewczyny robiły opryski chyba ze ze skrzypu lub czosnku. Czosnek polecała Maja w Ogrodzie: http://majawogrodzie.tvn.pl/69,Wlasciwosci-czosnku,porada.html
ale ja żadnego nie stosowałam bo czasu nie miałam a mączniak na różach, które są pomyłką więc mi nie zależało.
Musisz podpytać Madżenki, Zagajanki, Olgi lub Ewy/Andy one bardziej doświadczone w materii różanej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 21:04, 23 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dollsy tez kupiłam bardzo sie z nich ciesze fajne tulipki beda cieszyły wiosna. Spora ta Twoja spożywka
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
inka74 21:21, 23 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jeszcze 3 czosnki w 2 innych B znalazłam. W ubiegłym roku więcej tego było. Ale jeszcze w L będą. Miałam kupować na necie ale zrezygnowałam jak zobaczyłam sumę zamówienia z tego co mi się podobało
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies