Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 22:44, 19 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mira104 napisał(a)
Co już są cebulki w biedronce? Kurcze muszę jutro podskoczyć


Są u mnie wręcz już częściowo przebrane bo czosnki tylko 2 białe wyrwałam, podobne rodzaje jak w zeszłym roku, cena 3,99 za 8 szt. tulipanów. Cebulki ładne jakościowo. Niedługo w L. też będą pewnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 22:46, 19 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)


Nie złapał mączniaka przy tej pogodzie? U nas ciągle pada i to co widziałam nie zachwycało. Chopin ogólnie piękny, kwiaty ma boskie ogromne, jest na liście rezerwowej, trochę duży może być jak dla mnie ale Jamesa Galwaya kupiłam a ten o niebo większy urośnie i już się boję. Bonicę muszę kiedyś na żywo obejrzeć.


No nic mu nie jest; na innych różach owszem mączniak pojawił się i podejrzewam, że jest tam, gdzie tłoczno i duszno. Chopin czy też Pastella mają sporo przestrzeni i czują się znakomicie. Najbardziej ucierpiała Ballerina ale w jej przypadku wina miejsca.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anna_t 22:46, 19 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
oj to jak ja bym miala na miejscu taki ogrodniczy to tez bym przepadła...jezu i jak jeszcze kobitka by pieknie o różach opowiadała to M jak nic by o rozdzielność wystąpił
Boscobel na szybko poczytałam to jest fajna, zdrowa, pachnie. ona kolorystycznie pasuje obok summer?
edit ona śmieciuch czy obcinać trzeba?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 08:03, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Aniu moja Swany w obecnym czasie. Jest w niskiej skrzynce z magnolią, macierzanką i żurawką Lime marmelade. Cała jest powiązana czarnym sznurkiem dlatego nie leży na ziemi. Ma teraz jakieś 80 cm szerokości i 50 wysokości. Raczej trzeba będzie ją stąd przenieść i poszukać niskich róż.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:23, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anna_t napisał(a)
oj to jak ja bym miala na miejscu taki ogrodniczy to tez bym przepadła...jezu i jak jeszcze kobitka by pieknie o różach opowiadała to M jak nic by o rozdzielność wystąpił
Boscobel na szybko poczytałam to jest fajna, zdrowa, pachnie. ona kolorystycznie pasuje obok summer?
edit ona śmieciuch czy obcinać trzeba?


No ja na tyle przepadłam, że już wszystkie sprzedające mnie znają i rabat od razu dostaję.

Boscobel moim zdaniem nie pasuje do Summer Song. Bosco jest w morelowo-kremowym delikatnym różu a Summer to pomarańcze jak by nie było. U mnie ciemna, zgaszona ceglasta. Ja Summer zestawiłam z kremowo-morelową Capri, obok dostanie prawie białą Claire Austin. Na tej rabacie mam jeszcze Port Sunlight i Minervę, Lavender Ice ale to po drugiej stronie. Na razie mają przerwę w kwitnieniu ale ze 3 strony wcześniej jest zdjęcie jak stały obok siebie.

Bosco śmieci, ja usuwam kwiaty bo nie lubię płatków rozsianych po rabacie.

Edit: tu jest SS z Port Sunlight i Minervą. Zdjęcie rozjaśnione trochę.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/122/1220618/original.jpg

Na 67 stronie mam wstawione różne odcienie i stadia rozwoju Boscobel.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:10, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Moja Heidi Klum pierwszy kwiatek otworzyła. Śliczna jest. Już wiem gdzie ją umieszczę


Young Lycidas ostatni kwiat otworzyła. Na razie więcej pąków nie ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:16, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Boscobel nadal w pąkach


Sister Elizabeth - kwiaty się brzydko kładą, mało sztywne są. Kwiaty zupełnie inaczej wyglądają w pąku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:19, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I pierwszy skromny kwiat Lady of Shallot - ale jaki piękny kolor i zapach
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:26, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Teasing Georgia - uparłam się, że będę ją prowadzić jak niski climber


Port Sunlight
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:34, 20 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I moja niedokończona rabatka z "bawołkami". Pierwsza to Phantom a druga Limka na pniu - musiałam ją powiązać tak ciężkie kwiaty ma.


Pinky Winky i Wim's Red
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies