Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 06:23, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
James Galway zakwitł
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:40, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zawilec jesienny biały niestety bez nazwy. Ciekawe czy przetrwa zimę, bo innych jak czytałam białe wymarzały.


I moje nowe nabytki powojnikowe. Likwiduję bluszcz a zamiast niego będą powojniki
Powojnik Jackmani


Powojnik Mazowsze


Powojnik Wanda Rutkiewicz


I ostatni powojnik Kiri Te Kanawa. Ten nie wiem czy u mnie przetrwa bo należy do wcześnie kwitnących.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:47, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Leonardo zakwitł pełną parą. Tak mały i młody krzaczek a tyle kwiatów dostanie obok różę Heidi Klum. Ładnie się kolorystycznie uzupełnią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
asiak 07:10, 25 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Powojniki i różyczki cudne
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Karol99 07:32, 25 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Boskie masz powojniki
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
frezja 09:53, 25 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Leonardo zakwitł pełną parą. Tak mały i młody krzaczek a tyle kwiatów dostanie obok róże Heidi Klum. Ładnie się kolorystycznie uzupełnią.


Rabatki zapełniają się z prędkością światła.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
lojalna_ 10:03, 25 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Leonardo w cudnej krasie jak myslisz docelowo jaki bedzie wysoki i szeroki ?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Anda 14:48, 25 sie 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
James śliczny, co za ułożenie płatków . A Leonardo pachnie? Powojniki piekne. Mam tylko jednego i nie chce mi rosnąć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 19:06, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asiu, Karolu - powojników mam w sumie 3-4, które mogę z czystym sumieniem powiedzieć że są piękne i je polecić. Reszta musi nabrać wigoru i przeżyć zimę wtedy zobaczymy

Ewcia/Frezja - brakuje mi ciebie na awatarku! W końcu ogródek kwitnie a nie tylko zielony jest.

Jolu - Leo może mieć docelowo coś koło metra szerokości i wysokości wg opisów na necie. Na metce zaledwie 60 cm. Stawiałabym na coś pomiędzy tymi dwoma parametrami - do ok. 70-80 cm patrząc na zdjęcia na forum. Tyle w teorii ale jak będzie nie wiem. Na razie ma 50 cm. Kupowałam go w dużym 5 litrowym pojemniku czyli ok. 3 letni jest. Czerwonego Leonarda ma Madżenka. Też piękny jest.

Ewa/Anda - zrobiłam rachunek sumienia i wyszło że kilka niepachnących róż mam. Ale w takich miejscach, że trudno je powąchać
Leo nie pachnie raczej, może delikatnie ale ładny kształt ma jako krzak i same kwiaty.
James rozetka niepowtarzalna, jak koronka. Pachnie bardzo delikatnie tak jak dawne róże. Nie wiem z czym go porównać. W teorii powinien mieć mocniejszy zapach ale dziś nawet Boscobel nie pachniał. Może taki dzień.
Ja powojników kilka już w ogródku uśmierciłam zanim zorientowałam się co u mnie może przeżyć

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:10, 25 sie 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anna_t napisał(a)
dobra to boscobel sobie odpuszczam, śmieciuchow nie chcę. wole obcinac suche pąki niz patrzec na leżące płatki a ja nie mam tyle czasu żeby w pore obciąć :/


Ania tak Boscobel się starzeje. Ja na tym etapie usuwam kwiaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies