Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

anna_t 13:02, 12 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
hejka w sobotę na święcie róż zapytalam Pana z rosarium co zrobić ze swany, ktora rośnie jak ośmiornica. najpierw popukał się w głowe kto mi doradzil jej zakup, nie przyznalam że na forum ogrodniczym działam bo by obsmial moich doradców :/ powiedzial że to stara odmiana i oni wycofali się z niej juz dawno, polecal zastąpić aspirin rose...fajnie tylko 5szt to u mnie 125zł - droga porażka
generalnie trzeba ciąć na wiosnę pędy na 10-15 cm i zmuszać je do zakrzewiania.

ja tez uwielbiam spacerować z kawa po ogrodzie i tez w kapciach
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lojalna_ 14:45, 12 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Krwinek z róża swietne połączenie.


A kapcie potem mokre ..... u mnie tez ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Makusia 14:50, 12 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwi czy białe/kremowe róże będą dobrze wyglądać z lawendą i żółtymi? (lawenda i żółte już rosną). Mam 3 żółte, z czego jedna to Artur Bell, druga Bolero, trzecia nie wiem, czwarta na pniu- "okrywowa", piąta na pniu "wielkokwiatowa" (taki opis na karteczce).
Czy może jakieś w innym kolorze powinnam dokupić? Może już iść w żółte tylko?
Pytam o swoją "półkę". Powinnam wybierać rabatowe, czy okrywowe, parkowe?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 15:38, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anna_t napisał(a)
hejka w sobotę na święcie róż zapytalam Pana z rosarium co zrobić ze swany, ktora rośnie jak ośmiornica. najpierw popukał się w głowe kto mi doradzil jej zakup, nie przyznalam że na forum ogrodniczym działam bo by obsmial moich doradców :/ powiedzial że to stara odmiana i oni wycofali się z niej juz dawno, polecal zastąpić aspirin rose...fajnie tylko 5szt to u mnie 125zł - droga porażka
generalnie trzeba ciąć na wiosnę pędy na 10-15 cm i zmuszać je do zakrzewiania.

ja tez uwielbiam spacerować z kawa po ogrodzie i tez w kapciach


)) to się uśmiałam, też bym się nie przyznała. Ja mojej z tyłu tyczki zrobię, będzie półpnąca. Na razie ni w ciortu nie mam na nią pomysłu. Może rzeczywiście mocno cięta mniej się będzie rozpełzała. W sumie ośmiornica ciekawsza, kiedyś z taką pływałam i głaskałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:40, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
lojalna_ napisał(a)
Krwinek z róża swietne połączenie.
A kapcie potem mokre ..... u mnie tez ))))


też mi się podoba, Olga mnie tym połączeniem zaraziła z Gardenii. Dobrze, że nie tylko ja tak mam z tymi kapciami. Ostatnio spodnie w piżamie miałam mokre na dole, bo przecież kto mnie zmusi rano o 6 rano do ubrania w sobotę a kwiatki trzeba obejrzeć, czy im coś nie dolega oj głupieję na stare lata
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:14, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makusia napisał(a)
Iwi czy białe/kremowe róże będą dobrze wyglądać z lawendą i żółtymi? (lawenda i żółte już rosną). Mam 3 żółte, z czego jedna to Artur Bell, druga Bolero, trzecia nie wiem, czwarta na pniu- "okrywowa", piąta na pniu "wielkokwiatowa" (taki opis na karteczce).
Czy może jakieś w innym kolorze powinnam dokupić? Może już iść w żółte tylko?
Pytam o swoją "półkę". Powinnam wybierać rabatowe, czy okrywowe, parkowe?


Dwie pierwsze na necie cytrynowe - nie mam, więc tylko na netowym opisie się opieram, do tego biała kremowa róża ale blada w krem nie w róż - dlaczego nie? U mnie masz takie połączenie - swany jest biało kremowa, Eze Palace jest cytrynowa z ciemnym środkiem. Teraz są razem z żurawka Lime Marmelade cytrynową i macierzanką, która kwitnie na wiosnę na fioletowo - razem w skrzynce z magnolią (ze 1-2 strony temu pokazywałam). Eze była z lawendą francuską biało-niebieską i trawą wysoką, która jakimś cudem mi się wysiała. Jak dla mnie ładnie to wyglądało. Ja bym dodała białą różę do żółtych i do lawendy i trawy do tego, będzie bardziej lekko, zwiewnie. sam żółty taka cytryna z fioletem może być ostry. Chyba, że o to chodzi. Bo ty chyba lawendę hidcote miałaś...


wrzuć zdjęcie półki u siebie i tego fragmentu z różami. ciężko coś doradzić czego mogłabyś szukać nie widząc całości. I jaki efekt chcesz osiągnąć finalnie - formalny czy może busz. Róż są tysiące Martek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
lojalna_ 16:16, 12 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Hahha ja tez zaraz po spacerze z Fidem obchód obowiązkowy /))) cieszymy sie chyba tym dobrem )))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
inka74 21:38, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Moje bawołki, które nie chciały się wgrać. I inne kwitnące
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:48, 12 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Warzywne impresje kwiatowe i do jedzenia. Będzie pieczona dynia piżmowa i pigwówka

A tak się kończy kopanie w moim ogródku. Glina i nie tylko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MarzenaG 14:19, 13 wrz 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

A tak się kończy kopanie w moim ogródku. Glina i nie tylko.




no niezłą miałaś krzepę

pomimo gliny Inka
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies