Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:50, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)


Jak ma pąki to chyba powinna?
w teorii tak ale w praktyce jak na wiosnę przymrozek je zetnie lub zima ostra będzie to kwiatów nie będzie ;(
Raz już tak miałam - paków na jesieni było mnóstwo a zakwitła 3 kwiatkami finalnie na wiosnę. Szkoda bo ładna jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:52, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)

Dziekuje za propozycje Bylabym wdzieczna. A co do Brexitu, to trudno przewidziec, w ktora strone to pojdzie, eh.
U mnie profilaktycznie na początku roku zmienili siedzibę z UK na NL Też ciekawa jestem co to z tego galimatiasu, jaki sobie zgotowali wyjdzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:53, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
waldek727 napisał(a)


Wiertarka akumulatorowa albo szlifierka kątowa z drucianym krążkiem.
bardzo dobrze się tak metal czyści z rdzy wiertarka, druciak i jedziemy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:02, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)


Ciagle udawalam, ze nie widze
Zeby nie skusilo. I chyba bedzie Venus, bo mniejsza niz np Hertlage Wine. Afrodyta chyba fajniejsza niz wino, ale dwie Afrodyty to przesadyzm (mam oczara)
Kielichowiec Aphrodite ma 3 przewagi wg mnie nad Hartlage wine - Afrodyta pachnie a wino nie druga to wielkość kwiatu - wino ma mniejszy i trzecia dla mnie ważna - Afrodyta jest docelowo mniejszym krzewem niż wino. Ale one wszystkie są sporymi krzaczkami docelowo. Bardzo ją lubię. Piękne ulistnienie i kwiaty bardzo długo. W tym roku miała 2 rzuty późną wiosną i pod koniec lata. I co ciekawsze lepiej czuje się w półcieniu niż w słońcu. Mam jeszcze kielichowca wonnego ale ten mnie denerwuje bo zasychają mu końcówki kwiatów.

Zastanawiałam się nad Venus ale ta też bardzo duża rośnie. Gdybym miała większy ogród - pewnie bym zakupiła bo kwiaty ma śliczne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Milka 11:41, 08 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mam 2 kielichowce, jeden chiński, kwiaty jak u kamelii, liście duże owalne, rośnie w kulkę, powoli, mus mu miejsce zmienić. A drugi o bordowych kwiatach i ten, jak tylko coś chcę ściąć, skrócić, od razu puszcza boczne odnogi, czym mnie denerwuje, jest wielki i już nie da się go wywalić. Twoje opinie o tym na zdjęciu mnie zaciekawiły.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosiek33 12:09, 08 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu - a może mogłabyś pożyczyć od sąsiada karchera? Albo kogoś do tego wynająć po prostu.


Nie mam kasy na takie zabawy. Wczoraj oszlifowalam nieco jedną belkę pobudowlaną. Może dam radę wszystkie. Potem pomalować. Słupy poczyściłam szczotką drucianą. Oby sił mi starczyło na resztę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:17, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bardzo lubię Aphrodite. Drugi sezon jest u mnie, bez fochów, chorób. A kwiaty ma ogromne. Ogólnie kielichowce lubię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:18, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)


Nie mam kasy na takie zabawy. Wczoraj oszlifowalam nieco jedną belkę pobudowlaną. Może dam radę wszystkie. Potem pomalować. Słupy poczysciłam szczptką drucianą. Oby sił mi starczyło
ja ostatnio syna motywuję do pomocy w ogrodzie...
Prwada jest taka, że to ciężka robota jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:04, 08 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Póki mam choć chwilę czasu w trakcie posiłku wrzucam zdjęcia balkonowe zieleńca z góry
Na początek podokienna i front patrząc od wjazdu

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 16:20, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Iwona fajne te zdjęcia z góry prawie cały ogród jak na dłoni widać ….chociaż nie ….cienistej nie widzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies