Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 14:03, 09 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Gosiu, ta ażurowa fajna. Temat do zastanowienia na długie zimowe wieczory

Megi, do nasadzeń takich liniowych łatwiejsze są rabaty o kącie prostym. Przy łukach one będą trudne do zrealizowania.

Hmm, nie wiedziałam. Chciałabym jakoś ta moja symetrię zburzyć
Posadziłas wszystkie już tulipany? Miałam iść bo wczoraj te ciski posadziłam, ale deszcz coś kropi. Może pójdę mimo wszystko...
Te lampy kule też coraz bardziej mi się podobają może na przyszłej rabacie się da gdzieś zamontować

____________________
Magda W samym sloncu
makadamia 15:12, 09 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
cienista jest z tyłu za domem a od tamtej strony nie mam balkonu a na dach czy drzewo nie wejdę. Nie jestem Asią Makadamią. Niestety nie udało mi się wgrać drugiej części zdjęć z boku. Za chwilę nadrobię.


Wypraszam sobie. Ja chodzę tylko po drzewach

Bardzo ciekawa ta zalinkowana strona. Na pierwszej stronie jest artykuł o tui, wyhodowanej w USA lat temu, która rośnie szybciej niż szmaragd.
Nie wiem, jakim cudem nie trafiła jeszcze do Europy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Poppy 11:47, 11 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
to różnie. Panel na płocie ma 1,8 m szerokości. Rabata ma głębokość od metra do 2,5-3 metrów. Zależy jak zmierzysz.



dzieki, zupelnie nie ogarniam odleglosci w takich wiekszych przestrzeniach I powotrze za Ewa/Anda,ze rezygnacja trawnika wokol okraglej wyszlaby na dobre.
Na pewno nie mialabys problemu z obsadzeniem Normalnie az zazdroszcze Ci tej potencjalnej opcji.

Nastraszylas mnie z wenus, bede myslec
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
sarenka 11:55, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, ja znowu o tych drzewach- zajrzysz do mnie?
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 11:29, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Anda napisał(a)


No ale to chyba lepiej Mogłabyś poszaleć piętrowo

Bardzo ładna jesień u Ciebie.


Ewuś, coraz znośniejsza ta jesień u mnie. Coraz mniej mam takiego wewnętrznego błe jak patrzę na rabaty o różnych porach roku. Fajnie zaczynają się zmieniać. Dużo daje zastosowanie przebarwiających się roślin.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 11:35, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 12:11, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
sarenka napisał(a)

Hmm, nie wiedziałam. Chciałabym jakoś ta moja symetrię zburzyć
Posadziłas wszystkie już tulipany? Miałam iść bo wczoraj te ciski posadziłam, ale deszcz coś kropi. Może pójdę mimo wszystko...
Te lampy kule też coraz bardziej mi się podobają może na przyszłej rabacie się da gdzieś zamontować

Jeszcze trochę tulipanów mi zostało, na szczęście już takie które mogę ew. posadzić w donicach jak się nie wyrobię. Najbliższy możliwy termin to niedziela o ile już przymrozku nie będzie

Oświetlenie w ogrodzie to fajna sprawa, wprowadza nastrój, inaczej ogród, szczególnie w zimę, wygląda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:23, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
makadamia napisał(a)


Wypraszam sobie. Ja chodzę tylko po drzewach

Bardzo ciekawa ta zalinkowana strona. Na pierwszej stronie jest artykuł o tui, wyhodowanej w USA lat temu, która rośnie szybciej niż szmaragd.
Nie wiem, jakim cudem nie trafiła jeszcze do Europy
no dobrze już, dobrze drzewa mam za płotem ale ja bym na nie nie weszła. Kolce skubane mają lub są zbyt wiotkie.
do strony wracam bo ciekawe informacje mają. A tuja może i jest u nas tylko pod inna nazwą
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:31, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Poppy napisał(a)



dzieki, zupelnie nie ogarniam odleglosci w takich wiekszych przestrzeniach I powotrze za Ewa/Anda,ze rezygnacja trawnika wokol okraglej wyszlaby na dobre.
Na pewno nie mialabys problemu z obsadzeniem Normalnie az zazdroszcze Ci tej potencjalnej opcji.

Nastraszylas mnie z wenus, bede myslec
he, he, większe przestrzenie, dobre sobie. Się uśmiałam ))) choć w porównaniu z twoimi areałami to większe prawda to.

Trawnik być może kiedyś w tej części wyleci. Ta ścieżka jest wąska ok. 60-80 cm. Na razie jestem trochę zmęczona ogrodem. Za dużo w tym roku zrobiłam i za dużo różnych innych spraw na głowę mi się zwaliło w jednym czasie. Marzę o zapadnięciu w sen zimowy. Na wiosnę się obudzę ogrodowo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:32, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
sarenka napisał(a)
Iwona, ja znowu o tych drzewach- zajrzysz do mnie?
byłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies