Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

wrobelki 12:33, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Przeczytałam Twoją listę chciejstw i u mnie mogłabym skopiować tylko tulipany i krokusy bym dodała co by wiosna kolorowa była

Czekam niecierpliwie aż wybierzesz szałwie bo mi też się bardzo podoba u mnie w okolicy niestety też marne szanse żeby ją dostać więc daj też znać czy przez internet warto i u kogo
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
elmagra 14:36, 31 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
wrobelki napisał(a)
Przeczytałam Twoją listę chciejstw i u mnie mogłabym skopiować tylko tulipany i krokusy bym dodała co by wiosna kolorowa była

Czekam niecierpliwie aż wybierzesz szałwie bo mi też się bardzo podoba u mnie w okolicy niestety też marne szanse żeby ją dostać więc daj też znać czy przez internet warto i u kogo

tulipany i krokusy oczywiście są na liście mojej. Oraz zonkile i te małe fioletowe zapomniałam nazwy. Żeby wiosną było kolorowo..
____________________
Ela
wrobelki 19:07, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ja na przyszłą wiosnę planuję biało żółte wszystko bo czeka mnie komunia w maju to będzie ładnie wyglądać , w przyszłości jeszcze iryski żyłkowane ( małe fioletowo niebieskie) oj oj rozmarzyłam się a tu przed domem wykopy same
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
elmagra 17:12, 03 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Melduję radośnie, że o ile truskawek sztuk kilka już udało się nam zerwać, to dziś zostały zjedzone pierwsze rzodkiewki własne. Przeze mnie. Sztuk pięć. Pycha. Nie obfocilam. Nie zdążyłam.

Fajna sprawa. Teraz czekam na sałatę.
____________________
Ela
LyraBea 10:38, 07 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Koniecznie pokaż jak Ci poszło z tym wyrównaniem trawnika. POdsypałaś częsciowo czy masakrowaliście calość?
____________________
Beata
elmagra 19:51, 07 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
LyraBea napisał(a)
Koniecznie pokaż jak Ci poszło z tym wyrównaniem trawnika. POdsypałaś częsciowo czy masakrowaliście calość?

wyszło jak wyszło. Okaże się jak urośnie trawa. Teraz są gołe placki A wokół Nick trochę nieskoszonej trawy więc trudno powiedzieć. Żałuję że nie wpadłam na ogrodowisko jesienią jak zakładaliśmy trawnik. Pewnie mniej błędów byśmy popełnili.

Z nowości u mnie - róże kwitną jedną po drugiej póki co więc szału ni ma. Ale widziałam z 4 pączki więc może im się uda zakwitnac równocześnie. Mszyce się straciły póki co. Użyłam decis. Lawenda kwitnie super. Z każdej rośliny po kilka kilkanaście kwiatów. Warzywa też. Dziś znów jadłam rzodkiewki.
____________________
Ela
elmagra 17:32, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Kurcze, widzę, że dawno mnie u siebie nie było, ale u was jakoś tak ładniej...
Poradźcie - jakie trawki posadzić przy tym moim tarasie? (temat szałwi na razie stoi...)


Widziałam, że dużo osób ma tę hakonechloa, ale ja nie wiem czy u mnie byłaby ok, czy raczej coś innego. Mam 5 sztuk Amazon Mist, może je gdzieś wkomponować?
____________________
Ela
elmagra 17:33, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
No i jeszcze druga rzecz - mam fragment z przodu, gdzie rosną sobie 4 azalie japońskie i mały pierisek. Ale odkąd azalie przekwitnęły (maj), to już nic się tam nie dzieje. Co mogę zrobić/dosadzić, żeby latem też było kolorowo?
____________________
Ela
Toszka 18:40, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
do azalii możesz dosadzić cebulowe lilie orientalne.

Amazon Mist tworzy fajne czuprynki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
elmagra 22:30, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Dzięki Toszko za podpowiedź. Fakt, czuprynki są super fajne, dość dobrze się rozrosły odkąd je posadziłam.

Dawno mnie nie było tutaj, raczej przechadzam się po waszych ogrodach. A z nowości u mnie:
- rozłożyliśmy nawadnianie kropelkowe po rabatach (!!! jupi !!!), jeszcze tylko jutro jedna linia do zrobienia wokół tarasu i linie do skrzynek warzywnych Mam nadzieję, że wszystkim nam (człowiekom i roślinom) to wyjdzie na dobre.
- dokupiłam znowu z 9 krzaczków lawendy, wsadziłam je wokół tarasu, pomysł z szałwią ewentualny zostawiam na potem. Lawenda na frontowej rabacie intensywnie przygotowuje się do intensywnego kwitnienia. Niektóre krzaczki już są piękne kolorowe.
- walczę z mszycami na różach - nie jest tego wiele (i róż i mszyc), ale jednak. Póki co, moje róże nieśmiało kwitną jedna po drugiej....
- słoneczniki na dwóch rabatach wysokie wysokie - będzie piękna ozdoba latem.
- pomidorki na krzaczkach się pojawiły - jeden koktajlowy zaczyna nawet kolor już łapać. Czekam niecierpliwie na fasolkę, marchewkę i pietruchę.
- borówki pięknie dojrzewają, będzie miodzio.
- maliny kiepsko - może 10 sztuk z jednego krzaczka będzie, reszta chyba już za rok zaowocuje.
- hortensje pokazują małe zalążki kwiatków - jestem BARDZO ciekawa jak będą wyglądać, bo przecież krzaczki malutkie.

- no i trawnik. od południa schnie, tam patelnia cały dzień, dodatkowo słońce "odbija się" od ściany domu i trawa wymięka. Najlepsza soczyście zielona i szybko rosnąca jest od strony garażu (północ) - tam słonko nie świeci tak bezpośrednio i jest też trochę cienia od domu.

AHA. Jutro ostatni dzień do pracy - (jeszcze poniedziałek, ale tego nie liczę) - będzie wolne, to obiecuję, że wreszcie porobię zdjęcia na dowód słów skleconych u góry.

Jeśli ktoś do mnie zagląda, to pozdrawiam
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies