Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

anbu 22:32, 23 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ela no to ja czekam na obiecane zdjęcia
____________________
Ania Ogród Ani :)
wrobelki 23:05, 23 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ja też zaglądam i czekam na zdjęcia i koniec roku będzie wolniej trochę
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
elmagra 16:23, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Zdjęcia zrobię ale jak się trochę ochlodzi bo teraz nie ma bata nie wyjdę na ogród.
____________________
Ela
polowka 16:47, 24 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
I ja czekam ☺ ale jak upał to nie ma rady...
____________________
wąski cienisty przedogródek
elmagra 22:57, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
No to zaczynam. Kilka zdjęć z mojego małego ogrodu.
Przed tujami przy garażu posadziłam samodzielnie wychodowane śmierdziuchy - a co, niech będzie trochę koloru, póki tuje nie urosną.


No i słonecznikowe uśmiechnięte buźki też będą.


Od tej strony jest też ta mini rabatka przy zsypie, na której spodobało się hostom i kwitną

Czerwone żurawki są z podziału, miałam dwie, a teraz mam cztery. Musiałam wyrzucić żółte, bo mi brązowiały. Teraz stoją w doniczkach przed domem (od wschodu) i też brązowieją, więc może jakieś pieruństwo je zżera, a nie słońce. :/
____________________
Ela
elmagra 23:02, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Potem warzywnik. Dziś jestem mądrzejsza o kolejne doświadczenia i wiem, że:
- po pierwsze primo skrzynek będzie o 2 więcej na następny sezon
- po drugie primo za gęsto posiałam
- po trzecie primo nie sadzić sałaty obok rzodkiewki, bo rzodkiewka zasłania słońce sałacie.

Coś mi marchew i pietruszka licho rosną (nie wspominając o cebuli), ale za to pomidorki są ok. Chyba.



Jeden koktajlowy już się zaczerwienił
____________________
Ela
elmagra 23:08, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
No to lecimy dalej. Róże na pergoli zaczynają występy, ale nie wiem czemu są takie krótkotrwałe. Ostatnia była rozwinięta tylko 1,5 dnia i dziś wygląda jak wygląda (to przekwitnięte obok różowej - która notabene miała być pomarańczowa...)


Kwitnąca tawuła:


Berberysy - zaczynają się pokazywać te ich białe obwódki. Jak wsadzałam to były sporo mniejsze, chyba im u mnie pasuje. W tle widać jedną z trzech trawek Zebrinus.

I hortensje - będą kwitły wszystkie trzy w tym roku. Ciekawa jestem jak będą razem wyglądały. Są 3 - na zdjęciu ta trzecia ukryła się za numerem 2.

____________________
Ela
elmagra 23:12, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Mój lawendowy pas - niektóre krzaczki już kwitną, niektóre się przygotowują.
Ta kupiona rok temu:

Reszta tegoroczna:

W sumie na tej rabacie mam ich 9 sztuk, a na tej przy tarasie (zapomniałam zrobić zdjęć) chyba 13.
A tu Amazon Mist (w sumie 5 sztuk) ładnie mi rosną, choć ostatnio je po deszczu poskręcało dziwnie:

Widok ogólny na rabatę (wiem, wiem, że za ciasno, ale na wiosnę poszerzam i będę przesuwać roślinki. Teraz niech rosną).
____________________
Ela
elmagra 23:15, 24 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
A na koniec widok ogólny na owalny placek po rabacie tulipanowej, którą dzięki podpowiedziom mądrych głów z Ogrodowiska usunęłam. Trawa tam rośnie w strasznie wolnym tempie. W ogóle trawa to jakaś porażka. Widać to na zdjęciu, te żółto czerwone wysuszone placki to trawa od południa, tam jest serio patelnia. Wątpię, żeby jakakolwiek trawa tam dała radę w upały. (A może ją przypaliliśmy nawozem? Sama nie wiem) Ale trudno, lepsze to niż nic.

____________________
Ela
anbu 14:46, 25 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu no i fajnie wszystko rośnie I jednak poszerzysz rabaty
Elu w sumie mieszkasz niedaleko mnie, skrobnij mi na PW proszę na temat nawodnienia, gdzie kupowaliście? Czy z sieci, czy ze studni? Może masz kogoś kogo polecasz, kto robi?

Też się przymierzamy ale muszę zrobić rozeznanie rynku najpierw
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies