Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

elmagra 09:51, 21 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Filemon24 napisał(a)
a jaką szałwie wybrałaś niską czy wysoką ? wyszło bardzo ładnie


O kurcze, a ile jest rodzajów? Podobała mi się tutaj w innych ogrodach, taka co ma długie pędy kwiatowe ciemno niebieskie. Jak się ta nazywa? (Gdzieś wyczytałam nazwę Deep Blue - to ta?)

Jeszcze nie kupiłam, bo w okolicy nigdzie nie ma. Muszę przez internet. Może ktoś doradzi od kogo najlepiej
____________________
Ela
LyraBea 09:55, 21 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
elmagra napisał(a)
Ale mnie urzekają te kwiatki....


A to moje dzieło. Mam nadzieję, że nie jest tragicznie. W nogi trzmielinom myślalam dać tę szałwię omszoną, a w wolne miejsca jakieś trawki, ale mam nadzieję, że pomożecie zdecydować jakie.


Fajnie to wyszło. Kawał dobrej roboty Elu za Tobą. NIe było a jest. Teraz będzie przyjemnie posiedzieć na tarasie. Jak jeszcze krata pięknie zarośnie to zrobi się taki mały zielony zakątek. Ja bym pomyślała nad większymi, narożnymi skrzyniami drewnianymi na kwiaty, na rogach tarasu. Doniczki giną na nim. Tak mi się zobaczyły
____________________
Beata
elmagra 10:04, 21 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Beatko,
na rogach wystają kable na lampy - donice tam odpadają chyba, co?
Mam nadzieję, że jak dojdą trawki to będzie jeszcze ładniej. Trochę mi koloru tu brakuje i w ogóle jakiegoś ożywienia. Pusto jest :/

EDIT. Szkoda, że nie widziałaś tarasu mojej sąsiadki - sporo większy, a doniczki na rogach ustawiła takie wielkości tej czarnej, którą widać u mnie na parapecie.
____________________
Ela
elmagra 10:06, 21 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
"Parę moich marzeń dotyczących mojego ogrodu:
Podobają mi się:
1. tawuły (np. Golden Princess)
2. żurawki (te żółte i bordowe)
3. hortensje też są ok
4. iglaki ogólnie bo są zielone cały rok
5. azalie
6. róże
7. wrzosy
8. marzą mi się jakieś trawy (np. turzyce) ale niekoniecznie te z takimi kwiatostanami na końcach...
9. hosty
10. lawenda
11. trzmielina


Nie podobają mi się bukszpany."



Przypomniałam sobie mój pierwszy wpis w tym wątku - Dziś mogę powiedzieć, że mam całą 11 + "nie-podobają-mi-się" bukszpany także. I NADAL MI MAŁO.
____________________
Ela
Filemon24 10:12, 21 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
elmagra napisał(a)


O kurcze, a ile jest rodzajów? Podobała mi się tutaj w innych ogrodach, taka co ma długie pędy kwiatowe ciemno niebieskie. Jak się ta nazywa? (Gdzieś wyczytałam nazwę Deep Blue - to ta?)

Jeszcze nie kupiłam, bo w okolicy nigdzie nie ma. Muszę przez internet. Może ktoś doradzi od kogo najlepiej


Słyszałam że albamar ma dobre opinie( ja nigdy nic od nich nie zamawiałam) widziałam że mają szałwie. Najlepsza bedzie ta niska odmiana bo się nie pokłada i jest bardziej kompaktowa.
____________________
anbu 12:20, 21 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu trzmieliny mi się podobają Nie chciałaś bardziej porozrzucać bukszpanów?
Kolorek musisz dodać jeszcze.
A co rośnie przy ścianie i przy wejściu na taras? Tuje to są?
____________________
Ania Ogród Ani :)
elmagra 12:38, 21 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
anbu napisał(a)
Elu trzmieliny mi się podobają Nie chciałaś bardziej porozrzucać bukszpanów?
Kolorek musisz dodać jeszcze.
A co rośnie przy ścianie i przy wejściu na taras? Tuje to są?


Chciałam Ale nie wiedziałam jak. Toszka w sumie sugerowała żeby małe z dużymi razem to zrobiłam taki miszmasz. Są dwie tuje wschodnie aurea nana jedną przy ścianie A druga przy kratce. Reszta to bursy niektóre niezbyt kulkowate jeszcze.

A proponujesz co w ramach koloru? To co ja wyżej czy coś innego? Poradz.
____________________
Ela
anbu 13:01, 21 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ela to muszą się bardziej doświadczeni wypowiedzieć odnośnie porozrzucania buksów
Odnośnie tych tu też
A na kolor może: Hakonechloa macra (ta żółta)
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 07:42, 26 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Halo co tu taka cisza? Hę?
____________________
Ania Ogród Ani :)
elmagra 23:46, 30 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
anbu napisał(a)
Halo co tu taka cisza? Hę?

cisza bo wybylam na weekend nad morze i nie miałam netu. Teraz nadrabiam czytanie wątków.

Czy to prawda że należy profilaktycznie pryska pomidory? Jeśli tak to czym? A co na mszyce na rozach polecacie? No i oczywiście mam mrówki też. A dziś w ziemi znalazłam takiego małego białego pedraczka. Domyślam się ze to nic dobrego. Wy też takie macie?
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies