Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

ewusia81 10:14, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
A gdybyś na środku spod ściany puściła bluszcz żeby spływał w dół i zasłaniał tę pokrywę?? Coś takiego:


Mogłabyś też poprosić twórcę skrzyneczek żeby zrobił takie na skosy po bokach i wtedy mogłabyś sobie w korytkach np posadzić roślinki, całość uzupełnić funkiami w donicach. A po bokach dać żywopłociki cięte wyżej niż się murek kończy...

PS. "Wprawdzie na stanowiskach zbyt cienistych w niewielkim stopniu traci wyraźny, biały margines, ale wówczas jest mniej narażona na uszkodzenia liści podczas surowych, bezśnieżnych zim. " cytat o trzmielinie ze strony ZSZP
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
ewusia81 10:14, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
elmagra napisał(a)


Kurcze, poddaję się. Jakoś nie umiem tego ogarnąć. No i nie można wgrać swojego tła w wersji darmowej.

w wersji darmowej nie
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
LyraBea 11:24, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
ewusia81 napisał(a)
A gdybyś na środku spod ściany puściła bluszcz żeby spływał w dół i zasłaniał tę pokrywę?? Coś takiego:


Mogłabyś też poprosić twórcę skrzyneczek żeby zrobił takie na skosy po bokach i wtedy mogłabyś sobie w korytkach np posadzić roślinki, całość uzupełnić funkiami w donicach. A po bokach dać żywopłociki cięte wyżej niż się murek kończy...

PS. "Wprawdzie na stanowiskach zbyt cienistych w niewielkim stopniu traci wyraźny, biały margines, ale wówczas jest mniej narażona na uszkodzenia liści podczas surowych, bezśnieżnych zim. " cytat o trzmielinie ze strony ZSZP

Coś w tym stylu będzie fajnie wyglądać. Cokolwiek będzie wyglądać lepiej niż taki odkryty głaz. Jeśli nie chce Ci się bawić w nasadzenia, bo zwyczajnie nie masz pomysłu na ten kawałek, to chociaż barwinkiem zakryj, będzie zielono i estetycznie.
Kurcze fajny ten Garden Puzzle, ale ja nie miałabym chyba już zapału (o czasie nie wspomnę) żeby się tego programu uczyć. Ale korci...
Miłego dnia.
____________________
Beata
elmagra 19:08, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Wczorajsze nasze dzieło - poprawialismy zeszłoroczne tujki. Wymiary to 6m na 80cm. Weszło 9 tuj około 65 cm przerwy pomiędzy.
____________________
Ela
anbu 19:44, 30 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu no i ważne, że do przodu to szmaragd?
____________________
Ania Ogród Ani :)
ewusia81 20:48, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Dzisiejsza pogoda zdecydowanie sprzyjała ogrodowym pracom w końcu...

Najważniesze że małymi kroczkami do przodu. Teraz duuuużo wody i troski, a tujki urosną jak na drożdżach
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 21:21, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Tak to szmaragd. Co mogępposadzić przed nimi? Jeszcze mi zostało 9 sztuk. Pewnie pójdą na front przy płocie. Myślałam też czy by ze dwóch nie posadzić przy kompozytowych skrzynkach żeby je zasłonić od strony ogrodu. Chyba ze macie jakieś lepsze propozycje to ja jestem chętna. Może jakąś pergole tam postawić. Dziś zrobiliśmy jedną przy tarasie. Potem wam wrzucę fotkę. Zrobiłam też 3 donice na taras. Jedną lawendową i dwie sezonowe kwiatowe bo nie miałam innego pomysłu. Ale jestem zadowolona, niechby tylko paralotnie ładnie rosły.
____________________
Ela
ewusia81 22:04, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
elmagra napisał(a)
Tak to szmaragd. Co mogępposadzić przed nimi? Jeszcze mi zostało 9 sztuk. Pewnie pójdą na front przy płocie. Myślałam też czy by ze dwóch nie posadzić przy kompozytowych skrzynkach żeby je zasłonić od strony ogrodu. Chyba ze macie jakieś lepsze propozycje to ja jestem chętna. Może jakąś pergole tam postawić. Dziś zrobiliśmy jedną przy tarasie. Potem wam wrzucę fotkę. Zrobiłam też 3 donice na taras. Jedną lawendową i dwie sezonowe kwiatowe bo nie miałam innego pomysłu. Ale jestem zadowolona, niechby tylko paralotnie ładnie rosły.


Skoro rabata ma 80cm szerokości to obawiam się, że nic już tam nie wejdzie... Na tujki trzeba przeznaczyć jakieś 80cm... no chyba, że tak tymczasowo, póki nie urosną..
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 22:18, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
ewusia81 napisał(a)


Skoro rabata ma 80cm szerokości to obawiam się, że nic już tam nie wejdzie... Na tujki trzeba przeznaczyć jakieś 80cm... no chyba, że tak tymczasowo, póki nie urosną..


Tak myślałam jakoś tak na kilka sezonów tylko póki się nie rozrosna. Jakieś byliny może, zurawki czy coś innego, może kwiaty jakieś?
____________________
Ela
elmagra 09:46, 01 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
To pergola, której zadaniem będzie zasłonić nas przed sąsiadami, których taras widać bezpośrednio z tyłu (sąsiedzi fajni są, ale trochę prywatności każdemu się należy, a poza tym fajnie będzie chyba siedzieć przy pięknych kwiatach...)
Posadziłam tam 2 róże pnące i trzy clematisy, naprzemiennie. Coś jeszcze mogę posadzić między różami a tarasem, bo jest miejsce, może lawenda?

A tutaj moje doniczkowe szaleństwa. Najpierw lawendowa:

No i dwie bliźniacze z kwiatami. Wszystkie donice na tarasie będą. Dwie takie mam z przodu przed wejściem do domu.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies