Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

ewusia81 22:53, 29 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Za bukszpan sorki, nie doczytałam
Myślałam o takim murku wypełnionym ziemią, żeby można było posadzić roślinki.


Oczywiście tu tylko przykład, nie bierz do siebie roślin, bo program za wiele nie oferuje (np. nie ma żurawek itd).
Ale np. pod murkiem po niskiej stronie można by puścić trzmielinkę żeby się wspieła. Na górę dać żurawki z carexami, a po bokach jak nie chcesz bukszpanu cokolwiek zimozielonego co da się formować lub rośnie w naturalnej formie (wedle wyboru) byle by zakryło murek.
Powstała by wtedy taka podniesiona prostokątna rabata, która kształtem pasowałaby do skrzynek warzywnych
To tylko taka moja "popłynięta" wizja tego zakątka ;D

____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 07:39, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ewa fajne Ale okazało się po rozmowie z eMem, że nadsyłanie na górę ziemi odpada niestety. Zostaje mi tylko obsadzić dwa boki. Problem w tym, E tam potrzebne jest podniesienie terenu dlatego myślałam o gazonach.

Toszka A te rośliny to mają sens? Bo tak twoja odpowiedź sugeruje. A jak duzo przysunac te wierzby? Za nimi nic już nie sadzić? A smaragdow więcej nie dawać bliżej kostki może?
____________________
Ela
elmagra 07:42, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ewa, jak ty to robisz ze zdjeciem w tym programie? Ja probowalam i mi nic nie wychodzili. Fajnie to wyszło. Szkoda że tego frontu tak nie mam zrobionego. Chyba spróbuję jeszcze raz.
____________________
Ela
MirellaB 08:05, 30 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zestawienie roślin na Twoim planie sprawdzone. Ja bym się zastanawiała nad posadzeniem jeszcze rozchodników i rozplenic, żeby jesienią dały fajny pokaz
Wrzosów nie sadź dużo. Ja wrzosowisko zlikwidowałam. Wrzosy tak, ale kilka sztuk i traktuję je jako rośliny jesienne sezonowe jednoroczne.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewusia81 08:36, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
elmagra napisał(a)
Ewa fajne Ale okazało się po rozmowie z eMem, że nadsyłanie na górę ziemi odpada niestety. Zostaje mi tylko obsadzić dwa boki. Problem w tym, E tam potrzebne jest podniesienie terenu dlatego myślałam o gazonach.

Zawsze możesz coś w doniczkach poustawiać i zmieniać w zależności od potrzeb
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
ewusia81 08:39, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
elmagra napisał(a)
Ewa, jak ty to robisz ze zdjeciem w tym programie? Ja probowalam i mi nic nie wychodzili.

Wczytuję jako tło swoje zdjęcie i nanoszę roślinki i różne "gadżety". Program fajny ale niestety nie można poszerzyć bazy roślin więc czasem po prostu wrzucam coś podobnego kształtem i wielkością żeby sobie wyobrazić..
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Toszka 08:59, 30 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Azalie możesz teraz śmiało przesadzać w przygotowane podłoże dla kwaśnolubnych (nie torf), z różami nie wiem, pytaj różane panie.

Wierzby tak cofnij, aby łyse pnie nie sterczały tuż obok trawnika, bo będzie to okropnie wyglądać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 09:01, 30 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
elmagra napisał(a)
To obiecane zdjęcia warzywnika. (zdjęcie z okna sypialni)
W rogu działki, gdzie ta góra ziemi (co mamy z tym zrobić? - chyba będziemy dosypywać na trawnik, żeby wyrównywać nierówności) będą stały kompostowniki (jeden z nich widać - czy taki będzie ok?)

No i jeszcze jedna rzecz - widać zsyp na węgiel (którego nie używamy, bo nie palimy węglem) nieotwierany od tej strony. Chcę go ukryć "z poziomu trawnika", bo brzydkie to że hej. Od strony okna, gdzie niebieska taczka, będzie stała piaskownica - to jest jedyne miejsce na całej działce, gdzie dosłownie nigdy nie świeci słońce. Pomyślałam - świetne miejsce na hosty i żurawki, prawda?
Czy gazony betonowe tu by pasowały - długość tego wsypu to 300cm.


To miejsce możesz obsadzić borówką amerykańską (musi mieć bardzo kwaśną glebę!!!!), pod borówką posadź poziomki, żurawinę wielkoowocową (to płożąca roślina). Blisko warzywniaka i piaskownicy będzie to frajda dla dziecka i całej rodziny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
elmagra 09:25, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Toszka napisał(a)


To miejsce możesz obsadzić borówką amerykańską (musi mieć bardzo kwaśną glebę!!!!), pod borówką posadź poziomki, żurawinę wielkoowocową (to płożąca roślina). Blisko warzywniaka i piaskownicy będzie to frajda dla dziecka i całej rodziny


Nie pomyślałam o tym. Szczerze bałabym się tu sadzić takie krzewy z obawy przed zniszczeniem, tzn wiecie, dzieci, piaskownica, piłka, itp. Pomyślałam, że zostawię im tę część ogrodu na zabawy. Borówki mam w rogu pld/zach 8 sztuk w dołach ze ściółką leśną/ kwaśnym podłożem - taki miks (sprawdzony patent od mojego ojca) i póki co liście rosną jak głupie. Oby tak samo było z owocami. Co do tego wsypu, to tam nie ma za dużo słońca, raczej by borówkom było za ciemno (to jest od północy, a dom zasłania słońce)
Skłaniałabym się w stronę propozycji Ewy, jakieś niskie krzewy, hosty bym chciała, bo to jedyne miejsce u mnie gdzie by miały cienia choć trochę, żurawki te, co lubią cień. A trzmielina też by tu dała radę? Pytam, bo mam 3 sztuki.
____________________
Ela
elmagra 10:09, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
ewusia81 napisał(a)

Wczytuję jako tło swoje zdjęcie i nanoszę roślinki i różne "gadżety". Program fajny ale niestety nie można poszerzyć bazy roślin więc czasem po prostu wrzucam coś podobnego kształtem i wielkością żeby sobie wyobrazić..


Kurcze, poddaję się. Jakoś nie umiem tego ogarnąć. No i nie można wgrać swojego tła w wersji darmowej.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies