Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

MarysiaTysia 11:18, 03 kwi 2017

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 26
krzysztofszykowny napisał(a)
Dzięki wielkie za odpowiedzi . Jak już będzie kora i opadłe liście to zobaczę, którą metodę zastosuje . Odkurzacza nie mam więc szykuje się wydatek .


Tez nigdy nie używałam odkurzacza, szkoda mi było pieniędzy, a bez niego ludzie też normalnie sobie radzą, wystarczy odrobinę zaangażowania.
eVka 09:52, 11 maj 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam. Jaką korę kompostowaną polecacie, konkretnie jakiej firmy, w ogrodzie mam Athena: ale ona jest bardzo drobna wygląda prawie jak humus, wolałabym średnią frakcję, nie taką drobniutką.
____________________
Marcin2017 08:07, 10 lip 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 14
witam.
proszę o podpowiedź czy dobrym pomysłem będzie wykorzystanie nadmiaru szyszek, igliwia sosnowego i gałązek do ściółkowania pod krzewy ozdobne.
mam parę sosen, więc z 'towarem' nie będzie problemu. chcę kupić rozdrabniacz żeby przepuścić przez niego gałęzie i ewentualnie szyszki, a otrzymany granulat wykorzystać do ściółkowania. materiał z zasadzie przekompostowany, do tego swój, więc nie ma ryzyka przyniesienia jakiejś zarazy z lasu.
czy ktoś praktykował takie rozwiązanie? jaki rozdrabniacz będzie najlepszy w tym przypadku?
dziękuję za wszelkie sugestie.
Gardenarium 07:57, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz ten post tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/7826-sciolkowanie-igliwiem-i-szyszkami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 23:47, 23 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5086
Witam, czy do ściółkowania wrzosów mogę użyć kory iglastej zwykłej, czy musi być kompostowana.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 10:35, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi być kompostowana, nie świeża bo zabiera azot z podłoża i może być źródłem patogenów. Padną wrzosy jak nic.To lepiej wyściółkuj torfem kwaśnym koniecznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 12:12, 31 sie 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5086
Gardenarium napisał(a)
Musi być kompostowana, nie świeża bo zabiera azot z podłoża i może być źródłem patogenów. Padną wrzosy jak nic.To lepiej wyściółkuj torfem kwaśnym koniecznie.

Pani Danusiu dziękuję za radę, po prostu ta kompostowana nie najlepiej mi sie podoba. Wogóle nie jestem fanem kory, mam wrażenie lekkiego bałaganu, ale to oczywiście moja opinia. Miejsce w którym mam wrzosy jest mocno wyeksponowane i w okresie po ścięciu kwiatostanów może to wyglądać słabo.
Ziemię miałam przekopaną z kwaśnym torfem na głębokość 15 cm, gleba jest w tym miejscu taka luźniejsza. Korci mnie obsypanie grysem granitowym szarym, pasowałoby do reszty. Czy to byłoby niekorzystne dla roślin? Nie wiem jak z odczynem tego kamienia.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 20:21, 31 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładna kora nie wnosi wrażenia bałaganu, widocznie widziałaś śmieci - nie korę prawdziwą jaką sypię w ogrodach.

Na wrzosowisko kamień się nie nadaje, żaden.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:27, 31 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja sypię taką korę. Jest jednolita, ciemna i ładnie pachnie. Jest jeszcze kora mielona, śliczna, drobniutka.
A tobie pewnie wciskali śmieci w tartaku z gałęziami.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:28, 31 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzosowisko z góry

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies