Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

anna_t 22:26, 15 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
właśnie w tym projekcie idealnie widać jak piękny moze być ogrod stworzony z takich kwadratow ja taki u siebie wymysliłam z kwadratw 1,5x1,5 już pare miesięcy temu ale straciłam wiarę w swój pomysł. dzięki Tobie widzę jak może być to udane
chłopy z czasem mają dosyć trawnikow zwłaszcza jesli wkrecisz mu posiadanie idealnego jak u malkul, madzenki czy ren133. jak zobaczy ile t pracy kosztuje sam nocami Ci będzie darń zdejmować
jesteś już na dobrej drodze bo masz ulubine rośliny i wizję. reszta do ogarnięcia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rojodziejowa 11:24, 16 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8357
natka098 witaj w moich skromnych stronach ja jeszcze nie do końca wiem, ale już mam parę roślin, które MUSZĘ mieć

Ania ja myślałam o prostokątach, albo tzw. złotych (odpowiednie proporcje) albo węższych paskach. Ale to dopiero po rozrysowaniu kllku opcji na coś się zdecyduję Zobaczymy, czy uzyskam, to czego chcę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
kerii 16:19, 17 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witaj widzę że straszna burza mózgów u Ciebie fajny masz teren do zagospodarowania podoba mi się taka dwustopniowa działka Będę zaglądać co z tego wyniknie
A pod tymi oknami to ja bym funkie posadziła lubią cień mają ciekawe liście i kwitną a żeby w zimie nie było łyso i na wiosnę to bym dodała azalie lub rododendrony
____________________
Jola Moja glebo terapia
Rojodziejowa 23:44, 17 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8357
Witaj Kerii Miło, że wpadłaś!
Faktycznie czacha dymi Powolutku jakby mi się klarowała wizja, ale to tempo ślimacze. Mam wrażenie, że na razie to wiem tylko, czego nie chcę. A z tym czego konkretnie chcę to już gorzej
O funkiach też myślałam, ale właśnie ze względu, że to front i ma być "reprezentacyjnie" przez cały rok, to z nich zrezygnowałam w tym miejscu. Ale gdzieś będą na pewno. Jedne mi przechowuje u siebie mamuśka, a drugie Praying Hands zamówiłam i powinny być w w tym tygodniu, ale gdzie ja je wsadzę na razie to nie, wiem, bo teraz wszędzie u mnie roboty ziemne

A azalie i rodendrony faktycznie prawdopodobnie wylądują tam, gdzie piszesz
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 08:05, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Masz rację co do tych ogrodów: magiczna ale nowoczesna łąka. Jak tak patrzę na te projekty to znowu mi się inne chciejstwo odzywa. Ale u mnie geometria zostaje. Zostaje tez kolor biały i odcienie fioletu.No i kulki i trawy....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
nawigatorka 12:23, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Przyszlam sie przywitać a ty ciekawa skarpa sie sxykuje i minimalistycxny ogrod.cos dla mnie w wilniej chwili nadrobie ale narazie co moge napisac to to ze na skarpe polecam irge major.przetestowana berberysu tez bym pod oknem nie sadzila
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Rojodziejowa 16:16, 18 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8357
Ania z kolorami mam tak samo, że najchętniej bym tylko białe kwiaty miala, ale róża Pashmina już mnie zauroczyła, a ona taka nie całkiem biała, właśnie się waham, czy nie zmienić zamówienia na jej białą odpowedniczkę...
Lawenda u mnie już pozostanie

Asia właśnie między stękaniem nad planowaniem ogrodu patrzę na tą moją skarpę i zastanawiam się co z nią zrobić, żeby jakoś nawiązywała do tego minimalizmu i uporządkowania, które planuję w ogrodzie, ale na razie niz minie przychodzi do głowy, poza tym, żeby tam ciachnąć różę okrywową no i właśnie myślałam nad czymś zielonym i mi tu receptę już przedstawiasz z tą irgą Jak się rozpędzę, to chłop szybko będzie chciał rozdzielności majątkowej
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nawigatorka 21:12, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Skarpie na pewno (jesli ma byc minimalistyczna) posluzyloby obsadzenie czyms jednorodnym po calosci.max 3 gatunk ale stonowanie dobrane.irga jest piekna bo zimozielona,delikatne biale ale malo widoczne kwiatki,rosnie zupelnie plasko,szybko nawet bardzo i mozna ciac ja do woli.a widzialaj ja na mojej skarpie?

Ide czytac od poczatu
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:20, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Od razu pisze co mi sie pomyslalo.odradzam plot betonowy jako mur iporowy!!! Mialam dwa lata.po tym czase w trakcie wiekszego deszczu tak ziemia napila sie wody ze zaczol sie pochylac i tej wuosny musielismy go zastapic murowanym murem.poza tym wyglada fatalnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:27, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A z jakiej strony swoata masz te rabaty przy wejsciu? I troche one chyba w planie waskie sa co?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies