Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

AniMa 11:14, 13 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Rojodziejowa napisał(a)
Aniu moim celem jest uzyskanie takiej gęstwiny tego skrzypu.

Faktycznie super
Jeżeli chodzi o donice z betonu to znam ich cenę...Nie do przejścia. Zostają kasty albo gotowe kręgi betonowe do przerobienia ręcami eMa
Albo uśmiechnę się do Polinki o naukę tworzenia z betonu?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Rojodziejowa 13:33, 13 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Ani Ma Na moje potrzeby wydaje mi się, że wystarczą kastry. Jak je wkopię w ziemię, to nie będzie i tak ich widać

Nie wiem, czy Wy też tak czasem macie, ale po tym jak ostatnie dwa tygodnie dzień i noc siedziałam w ogrodowych tematach mam pustkę w głowie. Więc muszę chyba wziąć 2/3 dni "wolnego".

Stwierdziłam, że mimo wszystko muszę chyba bardziej skupić się na całości, zacząć od żywopłotów i znaleźć jakąś oś wg której to wszystko będę składać. I jak tak zaczęłam ten żywopłot robić, to nic mi nie pasowało i cieżko szło, że stwierdziłam, że muszę odessać się na chwilę

jazzy w skrzypie jestem zakochana, marzą mi się takie właśnie wręcz ścianki z niego w ogrodzie.

A z postępów, to są takie że kupilam sobie mojego pierwszego Miskanta - Gracillimusa, świdośliwę i dwa derenie. Jak ich nie wsadzę z przodu, to pójdą do tyłu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 23:06, 13 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Uwiódł mnie ten ogród!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anna_t 20:52, 15 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Asia przeczytałam cały watek i zostaję juz z Tobą ale powiem Ci ze ten ogród z linku..........................................
MEGA
kocham tą projektantke i ten ogród i dzieki Tobie wróciłam własnie na własciwe tory..!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
polinka 20:56, 15 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Rojodziejowa napisał(a)
Uwiódł mnie ten ogród!
L

Rewelacyjny ogród! Muszę w nim dłużej posiedzieć bo to jest to co kocham nsjbardziej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Rojodziejowa 21:01, 15 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Ania u mnie to wiele się nie dzieje W zasadzie motam się jak szaleniec trochę Plany zmieniają się z dnia na dzień, Mąż mój nie może się na mnie patrzeć i mnie słuchać, bo non stop o ogrodzie gadam
Jedynie niektórzych roślin jestem pewna, ale gdzie je posadzę, to jeszcze nie wiem.

Cieszę się, że ogród z linku przypadł Ci do gustu i na coś się przydałam i że zostajesz ze mną . A ta stronka jest kobitki, ale ogród to projektował Paul Martin. Zresztą w tym roku zdobył złoto na Chelsea Flower Show
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:06, 15 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
O tu macie jeszcze dwa cuda tego Pana:
Vestras Vista Hampton Court 2014
The Path of Life Singapore 2012
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anna_t 21:42, 15 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
na ogrodowisku aż tak geometrycznego ogrodu nie ma. i oglądając piekne ogrody Naszych kolezanek może człowiek zacząć tracic grunt pod nogami. bo skoro klasyczne fale w tylu ogrodach sa takie piękne to pewnie u nas też tak bedzie. ale tak nie jest. nie wolno powielać tylko dlatego ze czekoś jest więcej
Asia znalazłaś ogród według mnie idealny. jesli dla Ciebie tez to oglądaj go pare razy dziennie i zacznij od wytyczenia lini rabat. obsadzanie to będzie pikuś. najpierw stworz geometrię
p.s. chyba własnie w tych kilku zdaniach streściłam sensus moich 600str wątku
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rojodziejowa 21:51, 15 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Samo sedno Ania. Ja widzę wszystkie te ogrody, to aż dech zapiera, ale jak patrzę przez swoje okno i oczyma wyobraźni widzę ten mój wymarzony, to wygląda zupełnie inaczej.

Przede wszystkim uwielbiam prostokątne rabaty, ale jednocześnie brak symetrii. Z jednej strony takie prostopadłościany roślin, ale też prostokątne rabaty jakby wycięte z magicznej łąki.
Jednocześnie wiem, że z niektórymi rzeczami muszę się ograniczyć, bo mój chłop to by chciał sam trawnik mieć i ewentualnie żywopłot
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
natka098 22:26, 15 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Piękne te zalinkowane ogrody, ja od kiedy siedzę na ogrodowisku, zaczynam powoli ogarniać, czego oczekuję od ogrodu, jak ma wyglądać. Wcześniej się wszystkim zachwycałam, a teraz wiem co mogę u siebie wprowadzić, a czego nie.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies