Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

nawigatorka 21:30, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Rojodziejowa napisał(a)
Po nocy następująco pomysły się zrodziły. Postanowilam pokombinować z tym poszerzeniem. Ponieważ dużo nie mogę poszerzyć, to kombinuję tak:

tylko w tym przypadku pasowałoby mi coś wyższego, niż ta trzmielinka wstawiona tylko tak od czapy. Inspiracja zaczerpnięta stąd, ale potem sobie jeszcze te moje ulubione inspiracje przeglądałam i stwierdziłam, że w zasadzie, można by było zrobić tak jak tutaj po lewej stronie idzie sobie żywopłot a potem jest prostokąt zieleni utworzonej z różnych roślin.

A teraz lecę oglądać ostatnio odkrytą szkółkę

Miłej soboty!

Juz doczytalam ze dziewczyny pisaly ze wasko moze daj sam ekran jak tym projekcie (z bukszpanu albo jeszcze lepiej z cisa) a przed nim pasek z runianki.w sam raz do cienie i bardzo elegancko i nowoczesnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Rojodziejowa 22:11, 18 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Asia, no murek ma być jednak wylany, więc potwierdziłaś słuszność wyboru tej drogi Właśnie przeglądając fotki u Ciebie na wątku zauważyłam, że były te betonowe cuda

Wejście jest od strony północnej. Nad tym cisem pomyślę, bo ostatnio w mojej głowie była sama runianka na tym wąskim pasku przed domem(cały czas wydaje mi się że to wąsko na dwie roślinki) i mix zimozielonych, które tworzyłyby wyższą kompozycję w tej kwadratowej poszerzonej części. Od tarasu na razie zrezygnowałam z bambusów, bo coś mi się zdaje, że one u mnie raczej racji bytu nie będą mieć i wymarzną w pierony. Skrzyp zimowy mi natomiast chodzi po głowie w tej wąskiej rabacie przy tarasie + jakieś turzyce i czosnki między nimi.

No i w tych rabatach ma być oświetlenie ścieżki, więc lampki w rabatach muszą być i to też muszę brać pod uwagę.


Podobają mi się te lampy kule, ale miałam je w koncepcji pomieszane z kulami bukszpanowymi losowo porzucane na rabacie tak jak tutaj tylko bez trawek, same kulki. No ale co ja na takim paseczku 50cm mogę zrobić.... takie kulki mam wrażenie, że wtedy nie będą dobrze wyglądać...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nawigatorka 22:46, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pin nie dziala.ale chyba wiem jaki.chcialas wkleić 50 cm to zdecydowanie za malo
Lampki nasadzeniom wlasciwie nie przeszkadzaja.tylko na kabel mus uwazac
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Rojodziejowa 22:56, 18 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Poprawiony link
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
AniMa 13:11, 19 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Asia jak wytrzymasz i rok poczekasz to za rok lampki kulki w Lidlu będą, są co roku 3 rozmiary. Od 19,99 - solaaary, nie trzeba kabelków
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 13:12, 19 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Mam u siebie 2 rozmiary. Niestety te największe już wybrane były, ale za rok zapoluję znowu. Jak kostkowe zapory znikną to wrzucę u siebie zdjęcie.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
nawigatorka 13:24, 19 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wiedzialam ze to wstawisz
A te solary to scieca jakkolwiek?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
AniMa 14:03, 19 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
nawigatorka napisał(a)
Wiedzialam ze to wstawisz
A te solary to scieca jakkolwiek?

No, co?
Lampki świecą i to dosyć długo, ale nie zimnym białym kolorem, tylko żółtym- takim księżycowym. Moje skromne zdanie: ładnie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Rojodziejowa 15:38, 19 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
nawigatorka napisał(a)
Wiedzialam ze to wstawisz


Znaczy przewidywalna jestem

Ja siedzę jak na szpilkach i czekam na kuriera z roślinkami
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nawigatorka 16:02, 19 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Rojodziejowa napisał(a)


Znaczy przewidywalna jestem

Ja siedzę jak na szpilkach i czekam na kuriera z roślinkami
a co kupilas? Ja tez czekam na paczke ale ciii prezent dla eMa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies