Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 10:59, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Aga widzę, że na wiosnę nowy awatarek

Nie było ciemierników, nie było, a jak przyszły to patrzcie jakie potffffoooory


No i przyszły derenie i teraz już mam całkiem zagwozdkę:
Dereń czy Kiku Shidare spróbować, czy da radę…

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dragonka 11:03, 15 kwi 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Ale mniam mniam zakupy by były ... Kousa i mnie kusi już jakiś czas, szczęśliwie dla mnie chyba, nie ma go w okolicznych szkółkach bo bym kupiła a potem płakała, bo nie mam gdzie wsadzić Ale dylemat masz, to fakt. Dziewczyny mi kiedyś odradziły Kiku bo rośnie dość rozłożysta a ja na to nie mam miejsca aż tyle, ale Ty masz dużą działkę więc...?

To nie są ciemierniki.. to są ciemierniory !
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agi2006 11:49, 15 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia zmieściły Ci się te ciemierniki potwory do auta? Ile sztuk kupiłaś?

Ja bym wzięła derenia kousa
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 12:43, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Dragonka napisał(a)
Ale mniam mniam zakupy by były ... Kousa i mnie kusi już jakiś czas, szczęśliwie dla mnie chyba, nie ma go w okolicznych szkółkach bo bym kupiła a potem płakała, bo nie mam gdzie wsadzić Ale dylemat masz, to fakt. Dziewczyny mi kiedyś odradziły Kiku bo rośnie dość rozłożysta a ja na to nie mam miejsca aż tyle, ale Ty masz dużą działkę więc...?

To nie są ciemierniki.. to są ciemierniory !


Dobrze, niech będzie rozłożysta. Ją dam na ten róg na skarpie. Zobaczymy, czy to w ogóle będzie jakoś wyglądać Jak się okaże, że wcale, to jej inne miejsce znajdę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:45, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Agi2006 napisał(a)
Asia zmieściły Ci się te ciemierniki potwory do auta? Ile sztuk kupiłaś?

Ja bym wzięła derenia kousa


Własnie tych ogromnych nie wzięłam. Kupiłam takie budulki ostatnie od kobietki, ale z tych mniejszych, na takie wielkie to nie mam miejsca

Na razie wzięłam wiśnię, ale zobaczymy jak się to skończy tych dereni mają na szczęście sporo
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:48, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
No i Kanzan też przyjechała Mam nadzieję że między wypiekami się uda ją posadzić od razu.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 13:14, 15 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Kiku jest piękna , rośnie w kształcie parasola.Moja była piękna, rosła kilka lat aż ja strzeliło i rok temu wiosna się nie obudziła

Niech Twoja zdrowo rośnie !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 13:25, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Wiolka5_7 napisał(a)
Kiku jest piękna , rośnie w kształcie parasola.Moja była piękna, rosła kilka lat aż ja strzeliło i rok temu wiosna się nie obudziła

Niech Twoja zdrowo rośnie !


W zasadzie nie wiem czy powinnam za te życzenia pomyślności dziękować, czy nie… jakieś ogrodnicze zabobony o tym mówią?

Miałam do wybory kilku drzewek, młodsze i w miarę symetryczne i starsze, które w okolicznej szkółce przetrwało zimę w doniczce, ale taką bardziej na jedną stronę rozgałęzioną. Wzięłam tą, która się mam nadzieję troszkę zahartowała

Zresztą przy Kanzan wybrałam podobnie, zamiast świeżo przywiezionej i widać podpędzonej w szklarni wzięłam tę która przezimowała i dopiero zacznie kwitnąć.

Zobaczymy, czy to był dobry wybór
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 14:56, 15 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia to czekamy na zdjęcia zakupów. Oczywiście jak znajdziesz czas pomiędzy sprzątaniem a wypiekami!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 15:30, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Agi2006 napisał(a)
Asia to czekamy na zdjęcia zakupów. Oczywiście jak znajdziesz czas pomiędzy sprzątaniem a wypiekami!


Doba za krótka, ale zobaczymy co się da zrobić


Macie jakieś popisowe danie wielkanocne? Może jakiś super przepis na coś dobrego?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies