Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Agi2006 22:37, 08 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Hej Asia ! Super Cię widzieć a w zasadzie czytać Fajnie że wróciłaś i nie przejmuj się zaległościami. Ja tydzień temu obcięłam derenie a dopiero dziś rozplenice..

Ps. Jakie zakupy poczyniłaś? Ogrodowe?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 23:13, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Jeszcze mi parę krzaczków owoców zostało do podcięcia.... i zimozieloności, a tu pogoda na weekend się psuje... wrrr

Zakupki ogrodowe, a jakże!
Nożyce akumulatorowe do trawy i formowania żywopłocików.
10 cisów no name, które mają mieć formę karłowatą
2 tycie tycie świdosłiwunie Lamarcka

Więc jak na moje nieracjonalne zrywy zakupowe, to muszę przyznać, że nie jest ze mną jeszcze źle

W Biedrze korciły mnie piwonie Shirley Temple
W szkółce natomiast ostrokrzewy i żurawina... No ale kompletnie jeszcze nie mam pomysłu, jak zaaranżować teraz część skarpy. Więc znów czeka mnie research
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 08:18, 09 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia no to zakupy zacne. Zdjęcia mile widziane No niestety pogoda jak na sobotni wolny poranek ciut niesprzyjająca. A myślałam że może dziś posadze ciemierniki z Biedry które kupiłam dawno dawno dawno temu oczywiście bez zaplanowanego miejsca sadzenia.Ale może później Asiu będzie lepiej to podziałamy.Widze że od Krakowa się przejaśnia
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 10:53, 09 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Fajnie, że się obudziłaś
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MartaCho 13:00, 09 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Siemandero Asieńka! Fajnie, że jesteś!

Musimy uczciwie przyznać, że pogoda nam nic a nic nie pomagała z rozpoczęciem sezonu w tym roku, prawda?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dragonka 16:50, 09 kwi 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
cześć Pani ale fajne foty wstawiłaś kilka stron temu, z kategorii 'before & after', widać wtedy najlepiej jaki ogrom pracy został włożony! Musisz być dumna, pięknie to wygląda wszystko. Przykuły moją uwagę też zdjęcia zakupów czosnków- powiedz, czy one śmierdzą jak prawdziwy czosnek? Ja jestem wampirek, nie znoszę zapachu i to mnie tylko powstrzymuje zawsze od podejścia i powąchania ich w szkółkach
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Rojodziejowa 18:55, 09 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Agi2006 napisał(a)
Asia no to zakupy zacne. Zdjęcia mile widziane No niestety pogoda jak na sobotni wolny poranek ciut niesprzyjająca. A myślałam że może dziś posadze ciemierniki z Biedry które kupiłam dawno dawno dawno temu oczywiście bez zaplanowanego miejsca sadzenia.Ale może później Asiu będzie lepiej to podziałamy.Widze że od Krakowa się przejaśnia


No ja właśnie u nas ciemierników wcale w biedronce nie widziałam

No raczej się nie przejaśniło więc i niewiele zrobione. Zaraz ziemia z Biedronki mi przyjedzie to hakone dosadzę na frocie, ale poza tym to wiele nie zrobiłam. Czekam na lepszy czas


A co do fotek to raczej nie są to ledwo je na fotce widać

Ale za to zauroczył mnie dziś w innej szkółce eukaliptus

Pojechałam do niej żeby w jeszcze jednym miejscu zobaczyć czy mają coś fajnego wielopniowego, nadającego się na nasze warunki. Mieli klon Shirasawy, :


I chusteczkowe drzewa, ale one na moje wygwizdowo raczej się nie nadają:


I w inne miejsce u mnie (między miskanty Rosi wypatrzyłam wiśnię Kanzan. Okaz taki duży, że nie wiem, czym by to trzeba przetransportować, ale byłoby to cudo…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:56, 09 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Roocika napisał(a)
Fajnie, że się obudziłaś


Też się cieszę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:58, 09 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
MartaCho napisał(a)
Siemandero Asieńka! Fajnie, że jesteś!

Musimy uczciwie przyznać, że pogoda nam nic a nic nie pomagała z rozpoczęciem sezonu w tym roku, prawda?


No pogoda, fakt, długo nas trzymała w stanie uśpienia. Już by się chciało widzieć tego powera w roślinkach. Najbardziej to trawa mnie drażni
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 19:03, 09 kwi 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Dragonka napisał(a)
cześć Pani ale fajne foty wstawiłaś kilka stron temu, z kategorii 'before & after', widać wtedy najlepiej jaki ogrom pracy został włożony! Musisz być dumna, pięknie to wygląda wszystko. Przykuły moją uwagę też zdjęcia zakupów czosnków- powiedz, czy one śmierdzą jak prawdziwy czosnek? Ja jestem wampirek, nie znoszę zapachu i to mnie tylko powstrzymuje zawsze od podejścia i powąchania ich w szkółkach



U mnie czosnki już spore, chyba im ciepło było pod czuprynami rozplenic. Poleciałam specjalnie powąchać

Na takim etapie rozwoju:

Nic nie śmierdzi. Cebulki też nie zdradzały zapachem swojego pokrewieństwa z wampirzym postrachem
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies