Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

olciamanolcia 11:07, 16 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7188
An_na napisał(a)


Bedzie piknie, że hoho


Zapewne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agnieszka_Z 11:34, 16 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 449
olciamanolcia napisał(a)


Weż może nieco rozluźnij ziemię-one nie ukorzeniaja sie głęboko -Miałam kiedyś -rosły na glinie

Dobrze wiedzieć, dzięki.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
sylwia_slomc... 21:09, 16 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Nie wiem bo nie doczytałam czy te wysiewy to już zostają w tych pojemnikach, aż do momentu wysadzania w miejsca docelowe czy mają być potem pikowane? Bo jeśli pikowane to ja się posługiwałam pojemnikami po ciastach. Są przezroczyste( widać co się dzieje w korzeniu i czy ziemia jest wilgotna czy nie, otwieralne łatwe w obsłudze i do wietrzenia zasiewów też, gdy wyrosną wyżej niż zamknięty pojemnik wbijałam w rogach patyczki i zostawiałam je z uchyloną na patyczkach pokrywą. Potem już można pikować w większe pojemniki pojedynczo. Ale w zeszłym sezonie wyhodowałam tak sadzonki begonii bez pikowania. Chyba nawet ich fotkę zamieściłam w podsumowaniu jeśli dobrze pamiętam.
Łatwe do przechowywania bo jedno pudełko w drugie wchodzi, łatwe do przenoszenia przestawiania, łatwe do podlewania, wietrzenia no i zero waste, do wykorzystania wielokrotnego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:53, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Mam groszki pachnące w trzech odmianach do wysiania w tym roku. Dołączam się! Kiedy je planujesz wysiać?


Z groszkami to trochę poeksperymentuję. Wysieję takie zwyklaki od Legutki na próbę też w pudle metodą Winter Sowing, a te bardziej wypasione to raczej w marcu i kwietniu. Chyba zrobię tak jak niektórzy radzą - po parę groszków co dwa tygodnie, żeby wydłużyć czas kwitnienia.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:54, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
antracyt napisał(a)
Będzie pachnąco i kolorowo

W tym roku jestem mocno do tyłu z nasionami wszelakimi. Tylko pomidory już mam, reszta w proszku, albo w koszykach.


Ale masz pewnie już sporo swoich Poza tym pomidory przecież najważniejsze
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:55, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
olciamanolcia napisał(a)
A żem takie se kupiła- a co !
Bedzie pszczółów i motylów że hoho



Analizowałaś skład? W składzie jest to co na ilustracji?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:56, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Agnieszka_Z napisał(a)

W tym roku mma w planach zrobić taka przesłonę na siatce leśnej. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej posadzić je w doniczkach, bo mam ciężkawą ziemię.


Piękna pędzie na pewno taka groszkowa ściana Ja zmieszałam moją glinę z kompostem i dały radę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:37, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem bo nie doczytałam czy te wysiewy to już zostają w tych pojemnikach, aż do momentu wysadzania w miejsca docelowe czy mają być potem pikowane? Bo jeśli pikowane to ja się posługiwałam pojemnikami po ciastach. Są przezroczyste( widać co się dzieje w korzeniu i czy ziemia jest wilgotna czy nie, otwieralne łatwe w obsłudze i do wietrzenia zasiewów też, gdy wyrosną wyżej niż zamknięty pojemnik wbijałam w rogach patyczki i zostawiałam je z uchyloną na patyczkach pokrywą. Potem już można pikować w większe pojemniki pojedynczo. Ale w zeszłym sezonie wyhodowałam tak sadzonki begonii bez pikowania. Chyba nawet ich fotkę zamieściłam w podsumowaniu jeśli dobrze pamiętam.
Łatwe do przechowywania bo jedno pudełko w drugie wchodzi, łatwe do przenoszenia przestawiania, łatwe do podlewania, wietrzenia no i zero waste, do wykorzystania wielokrotnego.


Piszą, że można je wysadzać już z tych pojemników, więc dobrze byłoby żeby miały więcej miejsca trochę w tym pojemniku. Ale kto wie, może jak mi zabraknie miejsca to i sposobu z pudełkami na ciasta wypróbuję
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Joann 22:48, 16 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Asiu, sprawdzian dalie. Korzenie jakby zgnite, z białym nalotem. Chyba po nich

Te łączki są kuszące, ale trzeba mieć miejsce. U mnie szaleć nie ma gdzie.
____________________
Joanna Ogród długi
Rojodziejowa 22:54, 16 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Ależ długi dzisiaj dzień miałam! Warunki u nas kiepskie. Drogi bardzo śliskie. Mam nadzieję, że jutro dojadę bez problemu.

Na pocieszenie przyszły kolejne nasionka W końcu udało mi się kupić pudła na Winter Sowing - przy trzeciej próbie. Jutro otworki można coś już siać.
Przyszło też powiadomienie, że piwonia, którą chciałam mieć (Ewelina) jest dostępna! Więc zamówiłam. Co prawda z miejsca, o którym są różne opinie, ale zaryzykowałam, bo ostatnio była raczej rzadko dostępna.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies