Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 10:49, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
To może trochę szerszych kadrów ogrodu



____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:07, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Hortensje

Limki kwitną nierówno. Ale stoja na baczność jak żołnierze. W nóżkach obrazek jak po wojnie, a to niestety po nawałnicy.

I w innym miejscu z bukszpanowym przedszkolem



Vanilla Frise mają dużo kwiecia, są wielkie, niestety się pokładają. Przycinałam je wiosną dość ostro, ale i tak wypuściły sporo wiotkich pędów. Czy to taka ich uroda?




Polar Bear ładnie się zapowiada, mam dwie sztuki.



I Phantom, który na razie nie zachwyca.


____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 11:14, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Na koniec różności



A tu jest rabat, która ma stać się różanką. Na razie w tle Leonardo sztuk 3. Z przodu są dwie Swany, które wczoraj przycięłam, bo po nawałnicy pokładły się. Chcę je przesunąć nieco w prawo i na brzeg, a po lewej dać pnącą w obelisku. Jak widać miejsca jeszcze wydaje się sporo, więc chciałabym tam dosadzić jakieś różyczki. Jakie? Czy Swany nadaje się na brzeg rabaty? Może dać coś na obrzeżu niskiego?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 11:17, 18 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dużo się u Ciebie pozmieniało od ostatnich fotek, fajnie się dzieje.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 11:32, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tak jak pisałam, się zmienia bo roślinki wędrują ale też dosadzam po trochu.

W planach nowa rabata na środku trawnika. A w zasadzie miejsce biesiadowania otoczone kwiatami. Mam nad czym myśleć...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ewik 11:55, 18 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ogród zapowiada sie ciekawie, jak rosliny sie rozrosną bedzie super. Phantom potrzebuje wody , moj wyglądał tak samo w pierwszym roku , on ma bardzo duży kwiatostan i przez to potrzebuje dużo wody .
Moje są na skarpie , przez to warunki trudne ale sobie radzi
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
_Martini_ 12:59, 18 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tak, to może być to! U mnie ta hortensja rosnie na sloncu i w dodatku w kamieniu, co zapewne nie stanowi dla niej idealnych warunków. Dzięki za wskazówkę wracam do Ciebie podejrzeć Phantom na zdjeciach.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 23:43, 19 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Janko, cieszę się, że zajrzalaś, witaj!
Ile wypuszcza??? Jak ja mam dwie obok siebie to tak jak kombinuję to mi miejsca nie starczy mus wstawic jutro tu fotkę i poprosic Was o radę.

Wstawiłam u siebie fotkę Swany w 3. sezonie - możesz zobaczyć. Tak z 2,5 metra na szerokosć ona moze osiagać, chyba że będziesz w sezonie przycinać, ale wtedy ona nie będzie kwitnać na końcach pędów...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 15:15, 20 lip 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziękuje Janko, że pamiętałaś. Nie wygląda tak, jak się spodziewałam oglądając wcześniej zdjęcia. Nie wiem co z nią teraz począć bo miała rosnąć na brzegu rabaty tworząc zwarte "kępki". Chyba poczekam do przyszlego roku i jaK mnie będzie denerwować to dostanie eksmisje.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
nawigatorka 23:13, 20 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wcale nie masz za blisko hortek i bukszpanow.one na ptawde spore rosna.moje linki w szpalerze maja dwa lata.posadzone co 1,6 metra i juz sie prawie stykaja.

Co do swany potwierdzam.wypyszcza i na dwa metry metry.ja eksportowalam ja na przedplocie.tam ma za to susze i wlasciwie nie rosnie...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies