Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Maryla 20:42, 21 sie 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Wpadłam po dłuższej przerwie do Twojego ogrodu- na zdjęciach widać, jak Ty go kochasz. Ujęcia jak zwykle piękne.
Nawet zwierzaki doceniają to tajemnicze piękne miejsce.
Super!
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:32, 22 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Witaj Maryla
Fajnie,że znowu jesteś
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Maryla 11:03, 22 sie 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Dzięki. Trochę byłam zajęta czymś innym niż ogrodem, teraz przez 3 tygodnie czas będę spędzać z córką, zięciem i wnukiem Jasiem, więc pracę na działce zejdą na drugi plan.
Ale gdy będzie okazja i pogoda( ostatnio pada u nas dość często), porobię trochę zdjęć i wrzucę na ogrodowisko.
Bardzo lubię do Ciebie zaglądać, bo masz piękny ogród i potrafisz to pięknie pokazać na zdjęciach( zresztą chyba to już pisałam, ale zawsze jestem na nowo pod wrażeniem ).
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 11:30, 22 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
U nas tez pada ostatnio bardzo często Jest cieplo i wilgotno najlepsza aura dla wszelkich grzybów .Tych nieproszonych tez... wczoraj zbierałam takie duże kapeluszowe z trawnika!!O rabatach nie wspomnę...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 18:06, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
w pojedynczych pytaniach zapodałas problem z frontowymi rabatami. Wymiarów nie podałaś

Wydaje się że tam mało miejsca.
W opcji z lawendą pozostaje jakieś wąskie, może bordowe drzewo, niżej trzmieliny na pniu, lub cisy, lub buksy, wymarzona lawenda posadzona starannie i np. stipa jako piętro pośrednie. Ew. jesli miejsca starczy Perovskia Little Spirit udająca lawendę, a kwitnąca od połowy lipca do mrozów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 09:17, 29 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszko,ale kochana jesteś ,że do mnie zajrzałaś Nawet miałam Cie szukac na innych watkach i pytać o radę
Faktycznie rabatki nie zmierzyłam,ale dzisiaj to zrobie .Na oko w najszerszym miejscu półkole może mieć ok 2 m
Danusia zaproponowała miłorząb Mariken ,ale nie wiedziałam jak te 3 szt mam posadzić na tym narożniku i brakowało mi środkowego piętra.
Co do tego bordowego drzewa to jakie według Ciebie nadawałoby sie pod okap?
A może ten miłorząb podsadzić perowskia Little Spirit?
I jeszcze inny pomysł przyszedł mi do głowy: może miskant ML a u stóp ta perowskia i lawenda?Co myślisz? Chciałabym Stipe ,ale u mnie nie przetrzymuje zimy i się nie wysiewa Poza tym moja lawenda rosnie olbrzymiasta i pewnie ja zagłuszy
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:20, 29 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszko, a co myślisz żeby tutaj posadzić rozchodnik Matrona? Na innej rabacie ma za dobrze i się rozkłada i nie wybarwia...może tu miałby dobrze bez podlewania dodatkowego i pod okapem?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:32, 29 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 10:46, 29 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z Danusią myślałyśmy podobnie i niezależnie
Miłorząb wymaga kwaśnej gleby. Lawenda, perovskia zasadowej.
Miskant potrzebuje wody. Dużo.

Miejsca mało.

Dokładne wymiary sa potrzebne i kształt.

Gdybyś dała wysoką trzmielinę to ona by kolor wprowadziła i była wyższym piętrem. Jesli jednak nie chcesz żółtej trzmieliny to jest biało-zielona.
Jednak na dół trzeba dać jakiś kolor. Rozchodnik by pasował, ale jak gabarytowo?

Najważniejsze wymiary i rozrysowany kształt.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Igan 10:48, 29 sie 2016


Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 98
Cześć.

Obejrzałam wizytówkę. Masz piękny, zadbany ogród. Działka podobna do mojej. Ja też mieszkam przy lesie, mnóstwo sosen, olch, brzóz dookoła..duuużo cienia.
Rośliny również mamy podobne..z tym że mój ogród jest dopiero w fazie początkowej
____________________
Iga - Z ogrodem, to jestem w lesie!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies