Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 12:51, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
lindsay80 napisał(a)


Cudne widoczki!
Mam też sporo berberysów Admiration, krzaki duże i takie nieforemne się zrobiły, denerwują mnie i myślałam, żeby je przyciąć teraz, myślisz, że to zły pomysł?

Ja też mam takie nasienniki u krokusów, ale nie u wszystkich odmian to obserwuję, tylko u wielkokwiatowych zauważyłam, szczególnie u Pickwick.


Wiesz, ja to nie wiem do końca jak to jest z tym cięciem.Toszka cos mi kiedyś radziła przyciąć chyba w czerwcu? Toszko , popraw mnie proszę bo zapomniałam a wtedy akurat admirationów nie przycięłam z jakiegoś powodu .aNatomiat przycięłam je wiosna w marcu, jak łyse jeszcze były bo to miało poprawić im kolor...poprawiło ,ale na zielono Tej wiosny już się bałam z sekatorem do nich podchodzić i tadaam...są czerwone
Dodam jeszcze rok temu przycięłam również takiego krzaczastego bodowego berberysa( nazwy nie pomnę)i tez zzieleniał... o co chodzi?

podsumowując- u mnie cięcie formę poprawiło ,ale kolor straciły
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 12:51, 30 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
malgol napisał(a)

Cos z nimi robic? czy pozostawić w spokoju?


ja zostawiam

Berberysy - jesli mam czas - tne w stanie bezlistnym. Admiration ciachałam i z liśćmi. Przez jakiś czas były zielono-łysawe ale odrobiły. Dla Admiration wazne jest bardzo słoneczne stanowisko ale to na pewno wiecie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
malgol 12:54, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UlaB napisał(a)


ja zostawiam


ale skoro one tyle nasienników produkują to będzie ich chyba dużó przyszłą wiosna
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 13:00, 30 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
malgol napisał(a)


ale skoro one tyle nasienników produkują to będzie ich chyba dużó przyszłą wiosna


no, u mnei sie rozmnażają intensywnie - ale to chyba dobrze?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
lindsay80 13:04, 30 maj 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malgol napisał(a)


Wiesz, ja to nie wiem do końca jak to jest z tym cięciem.Toszka cos mi kiedyś radziła przyciąć chyba w czerwcu? Toszko , popraw mnie proszę bo zapomniałam a wtedy akurat admirationów nie przycięłam z jakiegoś powodu .aNatomiat przycięłam je wiosna w marcu, jak łyse jeszcze były bo to miało poprawić im kolor...poprawiło ,ale na zielono Tej wiosny już się bałam z sekatorem do nich podchodzić i tadaam...są czerwone
Dodam jeszcze rok temu przycięłam również takiego krzaczastego bodowego berberysa( nazwy nie pomnę)i tez zzieleniał... o co chodzi?

podsumowując- u mnie cięcie formę poprawiło ,ale kolor straciły


Ale pewnie u Ciebie pod tymi drzewami mają sporo cienia, prawda?
U mnie berberysy zielenieją gdy zaczynają je zacieniać drzewa lub wyższe rośliny
Jeśli czerwiec dobry na cięcie berberysów to ja u siebie spróbuję, zobaczymy czy też zzielenieją, ja mam swoje w słonecznym miejscu.
____________________
Tu ma być ogród :)
malgol 13:19, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
lindsay80 napisał(a)


Ale pewnie u Ciebie pod tymi drzewami mają sporo cienia, prawda?
U mnie berberysy zielenieją gdy zaczynają je zacieniać drzewa lub wyższe rośliny
Jeśli czerwiec dobry na cięcie berberysów to ja u siebie spróbuję, zobaczymy czy też zzielenieją, ja mam swoje w słonecznym miejscu.


Faktem jest ,że w ubiegłym roku miąły więcej cienia, ale zielone były nawet te co nie były zacieniane przez Nigry.Teraz po cieciu śliw słońce maja wszystkie.
Ale upewnij się u Toszki,że czerwiec jest dobry na to cięcie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:20, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UlaB napisał(a)


no, u mnei sie rozmnażają intensywnie - ale to chyba dobrze?

nawet bardzo
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 13:36, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia ale masz pięnie
a ta łezka trawnikowa przy berberysach cudna
czemu tego nie pokazywałaś??!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 13:48, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kawa napisał(a)
Gosia ale masz pięnie
a ta łezka trawnikowa przy berberysach cudna
czemu tego nie pokazywałaś??!!

Bo berberysy straszyły zieleniną no i ogrodzenie było niezrobione i się wstydziłam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MirellaB 14:31, 30 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ogromne masz Admiration. Moje dwa w cieniu małe i zielone. Chyba muszę je przesadzić
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies