Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 14:45, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
MirellaB napisał(a)
Ogromne masz Admiration. Moje dwa w cieniu małe i zielone. Chyba muszę je przesadzić


Koniecznie Mirelka, one lubia słońce i nie ma na to siły
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 20:30, 30 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
U mnie czerwone berberysy też zielenieją od braku słońca. Do tego te najbardziej zacienione wolno rosną.
____________________
Agnieszka Gutlandia
MirellaB 20:35, 30 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
malgol napisał(a)


Koniecznie Mirelka, one lubia słońce i nie ma na to siły

Mam miejsce od południowej strony dla nich, tam będą miały słoneczka pod dostatkiem. Niech tylko te upały miną to przesadzę

U mnie ciągle bez deszczu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 21:36, 30 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Admiration tnę na początku lipca. Chwilę są zielone (a dokładnie to co było pod spodem), a potem znów tłoczą kolorowe, soczyste przyrosty. Jak nie cięłam to robiły się bordowe... takie smutasy.
Wiosną też tnę, bo u mnie mają tworzyć nie kulki a jednolitą, niską powierzchnię. Zielone są jak mają za mało światła, ale przyznam się, że je lubię takie dwukolorowe, czyli dół jasnozielony, a góra intensywnie pomarańczowo-czerwona i mam je w lekkim półcieniu dla właśnie tego efektu.

A wiecie, że one są bardzo łatwe do ukorzenienia? Wystarczy jedną gałązkę przyszpilić do ziemi, lekko obsypać ziemią, a na wiosnę gotowa, ukorzeniona sadzonka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 22:50, 30 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)
Admiration tnę na początku lipca. Chwilę są zielone (a dokładnie to co było pod spodem), a potem znów tłoczą kolorowe, soczyste przyrosty.

A wiecie, że one są bardzo łatwe do ukorzenienia? Wystarczy jedną gałązkę przyszpilić do ziemi, lekko obsypać ziemią, a na wiosnę gotowa, ukorzeniona sadzonka


W takim razie znowu spróbuję tego cięcia w lipcu. Ja też lubię dwubarwne I dlatego nie przeszkadza mi że sliwy trochę cienia rzucaja
U mnie to one chyba się sieją z nasion. Możliwe to? Ale często zdarzają się innego koloru co matka...np obecnie rośnie taki jaskrawozolty, jak Maria zrobię fotke
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:43, 31 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Na dzień dobry moja najpozniejsza piwonia właśnie się otworzyla

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 10:01, 31 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sieją się berberysy, ale z siewu nie powtarzają cech. To wczesnolipcowe cięcie ścina zalążki owoców przy okazji Z odkładów wychodzą identyczne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 10:13, 31 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zobacz Toszko, ten w środku taki wyrodek myślisz że będzie rósł już jako taki żółtek?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 13:54, 31 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
a to oryginalny admiration? nie z rozmnozenia?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Toszka 16:05, 31 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zapewne 'admiration' powstał jako siewka (jak większość licencjonowanych roślin). I teraz z siewu może tworzyć kolejne mutacje lub ujawniać cechy roslin od których pochodzi. I nie zawsze ogranicza sie to do zmiany koloru, ale może i pokrój ulec zmianie. Z siewu masz małe szanse na powtarzanie cech.
Dlatego ja bawię się w odkłady i tak dochowałam się nie tylko 'admiration' ale i azalii, rodka, hortki 'you&me together' i wiele innych rarytasów Dla mnie to fajna zabawa A przy okazji odkrywam tajemnice roslin - w tym roku takim odkryciem jest, że pochylona do poziomu gałązka h. ogrodowej wytwarza kilkanaście baldachów kwiatowych w przeciwieństwie do tych rosnących pionowo. O podobnej sztuczce z przekwitającą naparstnicą pisałam już u Ursy (tez wystarczy poziomo wygiąć łodygę kwiatową).
Ale z siewu też mam zabawę z cisami 'Hicksii" - siewki są mega zaskakujące, zwłaszcza te o zółtopaskowanych listkach.

Reasumując - ten żółtek będzie żółtek...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies