Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

iwonkap 12:28, 29 sie 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
waldek727 napisał(a)
Napisz, ze sa to próbki ziemi ogrodniczej przeznaczonej pod trawnik. Nawet jezeli trawnik już jest to tak napisz. Wyniki badan gleby pod trawnik mozesz zobaczyć w temacie ,,Trawniki" w wątku o nawożeniu trawników.


dziękuje
waldek727 13:23, 29 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Toszka napisał(a)
Waldku, dobrze, że znów jesteś

Buźka.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 13:46, 29 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
malgol napisał(a)

Sprawdziłam ,że Yara Vila ma NK 16-16 więc pisząc ,że ma NK 6-16 może się pomyliłeś?

Ja pisząc o proporcji azotu do potasu 6-16 nie miałem na myśli konkretnego nawozu. Nie musimy trzymać się sztywno cyferek. To również może być NK 4-20. Yara Vila NK 16-16 nie jest nawozem jesiennym albo nie jest przeznaczony na polski rynek tylko np. angielski. Stanowczo za dużo azotu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
malgol 14:12, 29 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
waldek727 napisał(a)

Ja pisząc o proporcji azotu do potasu 6-16 nie miałem na myśli konkretnego nawozu. Nie musimy trzymać się sztywno cyferek. To również może być NK 4-20. Yara Vila NK 16-16 nie jest nawozem jesiennym albo nie jest przeznaczony na polski rynek tylko np. angielski. Stanowczo za dużo azotu.


Czyli nadaje się do stosowania max do połowy sierpnia?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
waldek727 16:39, 29 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gosiu. Ten termin nawożenia trawników nawozami zawierającymi azot do 15 sierpnia to ktoś sobie wymyślił i teraz wszyscy go powtarzają na wszystkich forach ogrodniczych w całej Polsce. Jak to rozumieć? ...Że niby trawa w środku lata raptem przestaje rosnąć, że od 15 sierpnia nie kosimy trawników pozbawiając je cennych składników odżywczych czy, że trawnik to tylko zielona część nadziemna a kłącza, rozłogi i korzenie to nieistotna część rośliny bo tego nie widać? Ja w swoich postach opieram się na długoletniej teorii i praktyce. Nie fantazjuję i nie opisuję tego co usłyszałem w kolejce do kasy w sklepie ogrodniczym. Nie interesują mnie również tematy o trawce którą ktoś sobie sypną przypadkowo w ogródku. Mnie interesują wyłącznie trawniki i pola golfowe na świecie, czesto zwane też ,, trawnikami królewskimi. Wiedzę jaką udało mi się zdobyć przekazuję zainteresowanym osobom tu na Ogrodowisku ponieważ zależy mi na tym aby ogrody koleżanek i kolegów piekniały z każdym rokiem i przynosiły im satysfakcję z włożonej pracy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
malgol 19:38, 29 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Waldku, dziękuję Ci za poświęcenie czasu mojemu trawnikowi Twoja wiedza jest bardzo cenna I super, że z nami jestes Postaram się jakoś sobie to wszystko poukładać I przetrawic, ale musisz wybaczyć Nam-laikom, że kierujemy się wskazówkami wyczytanymi na forach, w czasopismach czy na opakowaniach kupowanych nawozów. Czasem łatwiej zawierzyc producentowi niż ryzykować, że popełni się trudny do naprawienia blad.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 22:41, 29 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Łooo Matkoooo. Ja tam z chemii, bichemi i fizjologii zawsze byłam dobra ale te procenty to i mi w głowie namieszały . Dobrze, że nie mam porządnego trawnika .
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 08:57, 30 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
la_estrellita napisał(a)
Łooo Matkoooo. Ja tam z chemii, bichemi i fizjologii zawsze byłam dobra ale te procenty to i mi w głowie namieszały . Dobrze, że nie mam porządnego trawnika .


Ja z chemii ,ze tak powiem "srednia" byłam Ale biochemia i fizjologia to były moje ulubione przedmioty dlatego procesy zachodzące w roślinach tudzież innych organizmach nie sa mi obce. Ale pojawia się "ale" Jak to wszystko połączyć do kupy mając pod ręką jedynie nawozy dostępne na rynku?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 13:17, 30 sie 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Czy zaglądając tu muszę ciągle szykować notatnik? Zmuszacie mnie do myślenia Ale to dobrze. Mój trawnik radzi sobie wprawdzie zadziwiająco dobrze jak na bardzo cienką warstwę ziemi na piaszczystym podłożu. Do tego pod dużymi sosnami. Jednak jesień to czas żeby mu poświęcić trochę czasu i informacje tu zdobyte, bardzo się przydadzą Dzięki

ps. Ja swój trawnik podlewam wyłącznie wieczorem, żeby lana woda nie wyparowała zbyt szybko i żeby uniknąć poparzeń roślin. Póki co, żadnych problemów
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 13:30, 30 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Czy zaglądając tu muszę ciągle szykować notatnik? Zmuszacie mnie do myślenia Ale to dobrze. Mój trawnik radzi sobie wprawdzie zadziwiająco dobrze jak na bardzo cienką warstwę ziemi na piaszczystym podłożu. Do tego pod dużymi sosnami. Jednak jesień to czas żeby mu poświęcić trochę czasu i informacje tu zdobyte, bardzo się przydadzą Dzięki

ps. Ja swój trawnik podlewam wyłącznie wieczorem, żeby lana woda nie wyparowała zbyt szybko i żeby uniknąć poparzeń roślin. Póki co, żadnych problemów


To dobra wiadomość choć mówią fachowcy,że działanie dość ryzykowne, hi,hi
Widać rośliny nie aż takie bezbronne jak o nich myslimy

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies