Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 10:56, 05 lip 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to przesadzę Na rogala chciałam.Mam dużą bordową zurawkę wciśniętą między kulki cisowe i musze ja gdzieś przenieść i od razu rozmnożyć.Koniec rogala jest w cieniu więc powinno być idelanie

Kupiłam jeżówkę Pow Wow wild berry... Fajny kolor miała...jakies doświadczenia z nia macie?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sarenka 11:16, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Moje żurawki,które podzieliłam i jakos z pół roku stały w doniczkach nim poszły jesienią do gruntu w tym roku tak sobie żyją. Kolorystycznie są wypłowiałe od słońca ( one nie były chyba dobre na takie palące słońce jakie było do tej pory). Cały czas się zastanawiam czy one się pozbierają i dadzą radę i w przyszłym roku będą ładniejsze czy trzeba je będzie stamtąd wynieść.
____________________
Magda W samym sloncu
malgol 11:21, 05 lip 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
sarenka napisał(a)
Moje żurawki,które podzieliłam i jakos z pół roku stały w doniczkach nim poszły jesienią do gruntu w tym roku tak sobie żyją. Kolorystycznie są wypłowiałe od słońca ( one nie były chyba dobre na takie palące słońce jakie było do tej pory). Cały czas się zastanawiam czy one się pozbierają i dadzą radę i w przyszłym roku będą ładniejsze czy trzeba je będzie stamtąd wynieść.

Niektóre dziewczyny maja zurawki w słońcu,ale one chyba jednak wolą półcień. spróbuj przesadzić w inne miejsce.Mam Marmalade...z jednej sadzonki zrobiłam już 12 sztuk i kazda z nich wielka jak glowa kapusty.Mogłabym dzielić w nieskończoność a ona odrasta z każdej odnóżki.
Ale do tej pory dzieliłam wiosną stąd moje watpliwośći czy teraz się uda
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 11:26, 05 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Żurawki to rośliny półcienia w zdecydowanej większości. Rzadko które dają radę na słońcu, chyba że mają mokro. Ale przy ostatnich upałach, nie polecam

____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 11:30, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ten moje to chyba Marmalade, nie mam ich gdzie dać za bardzo. Choć w sumie to w stare miejsce mogłyby iść, tam rosły jak szalone choć słońce było od samego ranka do godz 13. No to tak zrobie, wybiorę co ładniejsze sadzonki


Dziękować za naprowadzenie
____________________
Magda W samym sloncu
April 11:44, 05 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
sarenka napisał(a)
Ten moje to chyba Marmalade, nie mam ich gdzie dać za bardzo. Choć w sumie to w stare miejsce mogłyby iść, tam rosły jak szalone choć słońce było od samego ranka do godz 13. No to tak zrobie, wybiorę co ładniejsze sadzonki


Dziękować za naprowadzenie


Sama sobie odpowiedziałaś
Słońce było do 13, czyli jak jeszcze nie jest palące. To zniosą. Najgorsze jest popołudniowe
Też mam w takiej miejscówce gdzie świecie do południa i jest bez problemu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 12:02, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


Sama sobie odpowiedziałaś
Słońce było do 13, czyli jak jeszcze nie jest palące. To zniosą. Najgorsze jest popołudniowe
Też mam w takiej miejscówce gdzie świecie do południa i jest bez problemu.
Czasem wystarczy, że mnie ktoś naprowadzi na daną odpowiedz i okazuje się,że faktycznie to było takie jasne i logiczne
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 12:11, 05 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Mam tą jezówkę....fajna żarówka nawet sobie rozsiałam i fajnie powtórzyła kolor
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 12:16, 05 lip 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)
Mam tą jezówkę....fajna żarówka nawet sobie rozsiałam i fajnie powtórzyła kolor


No to dobra wiadomość Dzieki za info Wiola
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wiolka5_7 19:50, 05 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Świeża fotka

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies