Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 10:43, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
sylwia_slomczewska napisał(a)
A co niby jest nieogarnięte na tej rabacie? Ślicznie jest


No dzięki,ale plan był inny...kule dereni przed hortkami poprzetykane zawilcami i kule tujek utopione w konwalnikach Derenie mnie przerastają, nie wiem jak je ciąć żeby były zwarte
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 11:30, 22 wrz 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Gosia, piekne fotki, u Ciebie zawsze klimatycznie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
malgol 11:33, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UlaB napisał(a)
Gosia, piekne fotki, u Ciebie zawsze klimatycznie

dzięki Ula
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 11:42, 22 wrz 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Przy okazji, nie masz problemu z mączniakiem? U mnie w tym roku poszedł szeroko po floksach i niskich astrach. I w sumie najgorzej w tych najbardziej przewiewnych miejscach. Inna sprawa że ze względu na szczeniaka nic w tym roku nie pryskałam. To mam - jak patrze na Twoje asterki to w swoich strone wole nawet nie kierować wzroku
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mrokasia 12:08, 22 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
malgol napisał(a)


No dzięki,ale plan był inny...kule dereni przed hortkami poprzetykane zawilcami i kule tujek utopione w konwalnikach Derenie mnie przerastają, nie wiem jak je ciąć żeby były zwarte


He he he, to ja tak mam na pojałowcowej tylko mi z kolei miskanty do spółki z werbeną patagońską pożarły derenie wraz z hortensjami. I hortki i derenie do przesadzenia wiosną, w zasadzie cała rabata do przewalenia... Musi tam być znacznie luźniej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 12:56, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UlaB napisał(a)
Przy okazji, nie masz problemu z mączniakiem? U mnie w tym roku poszedł szeroko po floksach i niskich astrach. I w sumie najgorzej w tych najbardziej przewiewnych miejscach. Inna sprawa że ze względu na szczeniaka nic w tym roku nie pryskałam. To mam - jak patrze na Twoje asterki to w swoich strone wole nawet nie kierować wzroku


Maczniaka mam co roku na tawułach .Myslałam,że one nietykalne a tu proszę , co rok. Astry na razie czyste.za to azalie pontyjskie złapały dość mocno, już 3 razy pryskałam grzybobójami żeby się nie powtórzyła sytuacja. Uważam ,że wszystko ma przewiew ,ale te upały plus podlewanie stworzyło klimat dżungli amazońskiej i pewnie stąd ta inwazja mączniaka.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 12:57, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


He he he, to ja tak mam na pojałowcowej tylko mi z kolei miskanty do spółki z werbeną patagońską pożarły derenie wraz z hortensjami. I hortki i derenie do przesadzenia wiosną, w zasadzie cała rabata do przewalenia... Musi tam być znacznie luźniej.


tez chciałabym poluźnić ,ale nie wiem gdzie wsadzić tujki.One musze być wyeksponowane a miejsca brakuje, buuu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 13:17, 22 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mączniaka to i ja mam na tawułach. Ale w tym roku nie pryskałam niczym, przycięłam i nowe przyrosty były już czyste.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 14:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
Mączniaka to i ja mam na tawułach. Ale w tym roku nie pryskałam niczym, przycięłam i nowe przyrosty były już czyste.


A przycinasz jeszcze teraz? chętnie bym ciachnęla ale czy nie za póxno
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sylwia_slomc... 15:33, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
O cięcie dereni podpytaj Pszczółkę Ona ma doświadczenie w ich cięciu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies