Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 08:53, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pogoda mi na razie nie sprzyja.Mam nadzieję,ze nie bedzie za póxno.

Na razie snuję plany na wiosnę;
- posadzić buki kolumnowe zamiast jasminowców
- wymyslić miejsce na mise wodnę zgapiona od Aprilka i Izy
- poszerzyć jedna z rabat w cieniu i posadzić obrzeże z hakonek

Nie wiem czy taka misa lepiej żeby stała w odsłonietym miejscu np. na żwirze czy wśród roslin? i drugie pytanie to czy wśród niskich roslin czy np miskanty ML mogłyby towarzyszyć? napatrzyłam sie na Pinterescie i wszystko piekne ,ale nie potrafie umiejscowić tego w we własnym ogrodzie Chyba miejsca nie mam odpowiedniego
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Agatorek 11:03, 12 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Fajne plany .

A może weź coś podobnego wielkością do misy albo wytnij z jakiegoś kartonu i poprzymierzaj w ogrodzie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
malgol 11:16, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dobry pomysł , zaangażuję eM. ,żeby mi taką miarkę zrobił

Dziewczyny czy mogę wiosną przesadzić tujki Golden Tuffet? Czy jesień jest lepsza co oczywiście przegapiłam... Nie chciałabym ich stracić ,ale pożerane przez derenie świata nie widzą . Zapomniałam o nich w planach jesiennych i dopiero własnie sobie przypomnialam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 12:12, 12 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Trzymam kciuki za Twojego buksa. Swoje też muszę opryskać i nawieźć.

Mam mieszane uczucia względem Twoich planów na buki kolumnowe zamiast jaśminowców. W sensie ich skuteczności w zakresie przesłonięcia zimą plandeki sąsiadki bo buki same w sobie to świetny pomysł . Gdybyś zamiast jaśminowców posadziła żywopłot bukowy to miałby szansę rzeczywiście przesłonić tę plandekę ale trzy kolumnowe buki wg mnie tego nie zrobią. Plandekę i tak będziesz widzieć pomiędzy nimi...

Golden Tuffety przesadzałabym bez mrugnięcia okiem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 13:08, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mrokasia, a może w takim razie te buki kolumnowe posadzić jako zywopłot czyli gęsciej? nie 3 szt ale np 4..nie wiem ile na metr dałoby wejść ,żeby sobie nie szkodziły. Myslałam o kolumnowych bo nie wyobrażam sobie włazić w głab tej rabaty depcząc byliny kilka razy w sezonie i żywopłot przycinać .
Obawiam się ,że tą plandekę i tak długo bym widziała bo zywopłot szybko nie urośnie.A drzewka kupiłabym większe i może byłoby ciut lepiej?Zawsze lepiej niż prawie goła siatka
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 13:29, 12 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
Ja natomiast czepnę się o obwódkę z hakone. Cytując klasyka, nie idź tą drogą!;D U mnie cały zeszły sezon był poświęcony na likwidację, bo są po prostu za duże - 120 cm zajmowały.
____________________
ogród pod lasem
malgol 14:14, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Ja natomiast czepnę się o obwódkę z hakone. Cytując klasyka, nie idź tą drogą!;D U mnie cały zeszły sezon był poświęcony na likwidację, bo są po prostu za duże - 120 cm zajmowały.


Jezuu, jak mogą hakonki być za dużeAll gold chciałam przed tawułki Vision in red posadzić . Iza , jak możesz burzyc mój misterny plan układany od jesieni?Na to konto nawet zainwestowałam w brukarzy i przesunęli mi kostkową obwódke

A do buków się nie czepiasz? kolumnowych mających robić za "żywopłot"?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:23, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Tu miały być All gold… Tu cień i pewnie tak jak u Ciebie szaleć nie będą

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 14:39, 12 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Działasz już
Ja nie mam zdrowia do buksów i sukcesywnie usuwam chore na rzecz cisów. Szkoda mi ciągle lać chemię.
W tym roku kupowałam buki na żywopłot, niezbyt duże ale co zauważyłam. Mianowicie na bukach purpurowych liście trzymały się mocno mimo długiej drogi jaką przebyły do mnie. Natomiast buki zielone przyszły w stanie bezlistnym. Temat do rozważenia
Co do hakone to faktycznie All Gold mniejsza od macry ale czy aż tak?
Może pomyśl o innych trawkach. Potrzebujesz tam koniecznie żółty? A może coś z szarości. Sesleria skalna dobrze sobie radzi w cieniu, jest taka stalowa.

No i trzymam kciuki za zaplanowanie miejscówki dla misy
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 14:52, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Działasz już
Ja nie mam zdrowia do buksów i sukcesywnie usuwam chore na rzecz cisów. Szkoda mi ciągle lać chemię.
W tym roku kupowałam buki na żywopłot, niezbyt duże ale co zauważyłam. Mianowicie na bukach purpurowych liście trzymały się mocno mimo długiej drogi jaką przebyły do mnie. Natomiast buki zielone przyszły w stanie bezlistnym. Temat do rozważenia
Co do hakone to faktycznie All Gold mniejsza od macry ale czy aż tak?
Może pomyśl o innych trawkach. Potrzebujesz tam koniecznie żółty? A może coś z szarości. Sesleria skalna dobrze sobie radzi w cieniu, jest taka stalowa.

No i trzymam kciuki za zaplanowanie miejscówki dla misy


U mnie All Gold nie jest żółta tylko limonkowa, jasnozielona więc ładnie odbijałaby się od bardzo ciemnych tawułek. No i mam jej trochę bo rozrosła sie pod tarasem! haha No ale nie az tak żebym miała ją za potwora Zmierzę ile mam tam miejsca,ale dziewczyny nie gascie mojej nadziei

Co do buksów to moje jakoś kłopotów nie sprawiają.Czasem je opryskam przy okazji innych oprysków ,ale raczej ze strachu ,że cos złapią niż z musu.

Twoje buki i cisy w doniczkach widziałam...podziwiam ile roboty odwaliłaś
Kuszą mnie bordowe,ale póki w szkółkach ruszy sprzedaż mam czas na przemyslenie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies