Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Kasya 17:52, 28 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42080
malgol napisał(a)
Kilka fotek




Ładnie…i musi być bardzo przyjemnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 22:20, 28 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Gosiu, brak kwitnienia u host może być spowodowany niedoborem składników pokarmowych. Hosty produkują masę liści. Do tego potrzebują sporych dawek azotu. Kwiaty pojawią się wtedy, kiedy w glebie będzie dostępny potas. Jeśli palisz w kominku drewnem liściastym, to można wykorzystać ten popiół pod kwitnące rośliny. Byle nie pod kwaśnoluby, to popiół zmienia odczyn gleby na zasadowy. Możesz teraz podlać te hosty Florovitem lub rozsypać wokół nich garstkę azofoski.

Powodów braku kwiatów na róży może być kilka. Róże są bardzo żarłoczne. Kwitną obficie wtedy, kiedy mają zapewnione składniki pokarmowe w glebie. Jeśli w ich pobliżu rosną jakieś drzewa, to róże przegrają z nimi konkurencję. Najlepiej byłoby co roku wiosną obsypać krzaczek granulkami obornika lub użyć przekompostowanego, podsypywać im popiół z drzew liściastych, nawozić gnojówką z pokrzyw i ze skrzypu. Lub tez zastosować nawozy mineralne w stylu Magiczna siła dla róż czy nawóz Moc pąków dla róż.

Te pąki nie wyglądają na uszkodzone przez szkodniki. Widać krzak nie ma siły na wykarmienie kwiecia. Na zwiększenie kwitnienie wpływ ma też cięcie. Nie warto zostawiać na krzaku pędów cieńszych od grubości ołówka. One nie będą w stanie wykarmić ewentualnych kwiatów.

Piękny masz ogród. Jest jak sceneria całorocznych wakacji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malgol 10:52, 29 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Haniu, ta róża to Larissa. Ona zawsze miała tak dużo kwiatków bo ona okrywowa podobno. Spróbuję ją podkarmić choć inne daja radę a tak samo są traktowane. moze wieksza ilość bylin na tej rabacie powoduje,że dla rózy zostaje mniej?
Co do host to właśnie tak zrobiłam jak radzisz kilka tygodni temu,ale jeszcze efektów nie zaobserwowałam i myślałam,że tak już zostanie , ale właśnie wczoraj zauważyłam w srodku jednej z kęp małe pąki Jednak karmienie pomogło

Dzięki kochana
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Roocika 14:22, 29 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
malgol napisał(a)
takie przyszły

Będą na pewno rosły tylko chyba za dużo ich tutaj masz, one wielkie rosną jak rozplenice szeroko

Pięknie masz w ogrodzie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
UrsaMaior 15:28, 29 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8281
Kurczę. Jak wielkie??? To ja bez sensu posadziłam chyba.
____________________
ogród pod lasem
Roocika 19:30, 29 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
UrsaMaior napisał(a)
Kurczę. Jak wielkie??? To ja bez sensu posadziłam chyba.

Zmierzę jutro swoje na szerokość i dam znać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
UrsaMaior 21:53, 29 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8281
Okay. Dżizas, znów będzie przesadzanie...
____________________
ogród pod lasem
Magara 22:21, 29 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6738
Gosia, jakby to powiedzieć... oszczędnie gospodarujesz prawdą Nie wierzę, że masz tylko tych kilka zdjęć z ogrodu

Czy ja dobrze kojarzę, że to Ty miałaś strasznie wypasione tawułki vision in red??? Jak się mają po kilku sezonach??? U mnie tawułki bida z nędzą, nie wiem czemu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgol 11:23, 30 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Roocika napisał(a)

Będą na pewno rosły tylko chyba za dużo ich tutaj masz, one wielkie rosną jak rozplenice szeroko

Pięknie masz w ogrodzie


Cholera, jak wielkie??! Posadziłam w miejscach po rozplenicach a one całkiem sporawe były w okresie swojej świetności.Ta fotka chyba zakłamuje odległości. zmierze co ile sadziłamg
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:24, 30 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Okay. Dżizas, znów będzie przesadzanie...


Czyli to co tygryski lubią najbardziej
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies