Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 11:33, 30 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Magara napisał(a)
Gosia, jakby to powiedzieć... oszczędnie gospodarujesz prawdą Nie wierzę, że masz tylko tych kilka zdjęć z ogrodu

Czy ja dobrze kojarzę, że to Ty miałaś strasznie wypasione tawułki vision in red??? Jak się mają po kilku sezonach??? U mnie tawułki bida z nędzą, nie wiem czemu


No mam vision in red i dobrze się mają choć w tym sezonie jakby nizsze kwiatostany... Zaczynaja kwitnąć więc sfocę jak juz nabiora barwy. No u mnie tawułki to największe pijaki. Nawet po deszczu ,ale pod drzewami muszę podlewać bo zaraz schna im liście i nici z kwiatów. W niektórych miejscach to w ogóle sie ich pozbyłam. Przy tegorocznej suszy to nie dziwię sie,że Ci ucierpiały

A co do zdjęć ogrodu... to naprawdę w tym sezonie się zaniedbałam Musze coś pokopać , pozmieniąc, może wtedy chęci wrócą. Ale tawułki obcykam bo lubie te ich fiolety
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:00, 30 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kasya napisał(a)

Ładnie…i musi być bardzo przyjemnie


Dzięki jest szczególnie w te ostatnie upały
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:02, 30 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
anabuko1 napisał(a)

Cudnie. W takiej ilości czosnki wyglądają niesamowicie.
Ogród bardzo ładny, wymuskany.
Jestem pod wrażeniem


No patrz, przeoczyłam Twoją obecność u mnie Dzięki kochana
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Magara 22:26, 30 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
malgol napisał(a)


No mam vision in red i dobrze się mają choć w tym sezonie jakby nizsze kwiatostany... Zaczynaja kwitnąć więc sfocę jak juz nabiora barwy. No u mnie tawułki to największe pijaki. Nawet po deszczu ,ale pod drzewami muszę podlewać bo zaraz schna im liście i nici z kwiatów. W niektórych miejscach to w ogóle sie ich pozbyłam. Przy tegorocznej suszy to nie dziwię sie,że Ci ucierpiały

A co do zdjęć ogrodu... to naprawdę w tym sezonie się zaniedbałam Musze coś pokopać , pozmieniąc, może wtedy chęci wrócą. Ale tawułki obcykam bo lubie te ich fiolety

O, to czekam na zdjęcia
Kojarzyłam, że tawułki to pijaki, wydaje mi się, że dostawały wodę nawet nadmiarowo. Wyschnięte nie są, kwitnąć będą, ale mam wrażenie jakby malały zamiast rosnąć w siłę, nie wiem o co im chodzi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 07:51, 01 lip 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Je trzeba co jakiś czas podzielić, żeby się ogarnęły.
____________________
ogród pod lasem
Roocika 14:54, 01 lip 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny, jedna z dużych kęp na szerokość ok 130 cm i wysokość ok 110 cm. Jeszcze bez kłoskow.Są też mniejsze, pewnie w zależności od gleby, akurat tam gdzie rosną są różne warunki, chociaż jedną rabata.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Makao 15:04, 01 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
U mnie tawułki też nie chcą rosnąć. Próbowałam już kilka razy w różnych miejscach. Są niskie i wyglądają bardziej na płożące a na bank takie wyższe kupowałam.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Magara 22:40, 01 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
UrsaMaior napisał(a)
Je trzeba co jakiś czas podzielić, żeby się ogarnęły.

U mnie to nie ma co dzielić, wyglądają obecnie jakby chciały zniknąć z tego padołu na amen. Właśnie przed chwilą u Sylwii pisałam, że fakt - rosną u mnie pod sosnami, w glinie, na rabacie, która powstała na podłożu zastanym. Ale teraz mnie olśniło, że mam posadzone też trzy sztuki na rabacie super przygotowanej, z obornikiem i innymi wypasami i tam też marnieją. Może im w jednym miejscu za słabo a w innym za dużo dobroci nie służy? Nie wiem... Ale jak one takie wybredne i niezdecydowane to chyba papa zorbimy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgol 12:43, 03 lip 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to same ocencie jakie one sa
To tylko jedna rabata pod tarasem bo inne jeszcze na zdjeciach nie do zobaczenia



tu pod sosnami.. no ledwo ponad hosty wystaja a kiedys pięknie górowały. .. może hosty wzięły sie za rośnięcie po tym karmieniu??
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Magara 22:56, 03 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Gosia, piękne są, ale... No jakby to powiedzieć... Ja u Ciebie wieeelkie i grubaśne te tawułki Twoje ViR kojarzyłam, ale może mi się coś pomyliło??? A może faktycznie inne rośliny poszły w masę i proporcje się zaburzyły? Porównywałaś swoje zdjęcia???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies