Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:59, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara ja też nadal (mimo już cykającej czwartej rocznicy na O.) nie opanowałam pisania postów z wielokrotnym cytowaniem. To na pewno jest proste jak tzw. konstrukcja cepa, ale jakoś nie mam zacięcia do ogarnięcia tego zagadnienia. A przydałoby się jednak posiąść tę umiejętność. Nowego wątku pewnie też długo nie założę, bo mnie "trafiają" takie rzeczy czyli ponowne rozpracowywanie jak to zrobić. A co do róż to one jednak nie kwitły u mnie tak bujnie jak powinny, tak jak u innych. No krzywdę u mnie jednak mają.

Odmurowuję się. Hostową sobie kopiuj do woli, to chyba jedyna rabata, której od totalnej reorganizacji ileś tam lat temu nie ruszam. Jest absolutnym samograjem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magara 22:01, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
No to jeszcze w afekcie tak zwanym zadam pytanie o... odkurzacz
Czy dalej jesteś z niego zadowolona???
Czy on daje radę z igłami? Mieli???
Jak się zachowuje w kontakcie z korą na rabatach???
A jak ze ścieżkami i tymi kamyczkami, które macie wysypane na ścieżkach???

Uff, merytorycznie zapytałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Zana 22:09, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Odkurzacz, hmmm. To znaczy nie to, żebym była z niego niezadowolona, tyle że używany był jak na razie tylko wiosną ubiegłego roku. Kory wtedy na rabatach nie było,
więc problemu też nie było. Teraz będzie test. Co do igieł to nie pamiętam, zwrócę uwagę w tym roku przy sprzątaniu. Na ścieżkach i kamyczkach sprawdzał się bardzo dobrze. Aha, em faktycznie odkurzał ścieżkę jakoś latem. Mimo, że mam bardzo drobne te kamyczki, to odkurzacz ich nie wciąga, czego się obawiałam. Wysysa jedynie to co powinien. Jesienią jakoś tak się składało, że bywaliśmy chyba bardziej niedzielnie i z tego powodu grabiliśmy ręcznie.
Zdam relację z tegorocznego wiosennego użycia. Sama jestem ciekawa jak sobie poradzi z czyszczeniem na ruderowej, tam mam już korę wysypaną. I oczywiście aktualnie całe mnóstwo liści dębowych. Jakoś sobie nie wyobrażam zbierania tego ręcznie. Jak zaprzęgnę do czyszczenia grabie, to kory też się pozbędę. To już lepiej jak mi odkurzacz wciągnie te liście z korą i przemieli, jakoś się to wykorzysta. Ale idealnie by było gdyby zebrał liście a korę zostawił.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Dominika11 22:13, 31 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mój na korze się niestety nie sprawdza, wciąga ja nawet przy mniejszej sile, ale na zwirze jest super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Zana 22:16, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Domi obawiam się, że niestety u mnie będzie tak samo. Jaki masz sposób na sprzątanie rabat, żeby kora została?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magara 22:26, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Ot durne baby, piątek, piątunio, piąteczek, a one zamiast o drinkach i newsach z pudelka, to o zielsku i odkurzaczach do zielska piszą
Anula,pytałam o ten odkurzacz bo się waham czy kupić...Niby mam, ale taki co dwóch chłopa trzeba żeby go trzymać, a jakby koń jeszcze był, na którym by się dało go oprzeć, to też by nie było krzywdy
Igieł i liści brzozowych mam multum, grabiłam, grabiłam, grabiłam, grabiłam, no ale ile można grabić?
Część zagrabiłam na tzw.rabaty, żeby na zimę było okrycie,ale już się zdążyłam zastanowić w temacie - a co by było jak tam kora będzie w przyszłości??? Co z tym na wiosnę???
No i te ścieżki - też mam jakieś mgliste plany co do tego żeby kiedyś były ale wiem, że Kopciuszek to nie jest moje drugie imię więc ręczne wybieranie igieł i brzozowych listków ze żwiru na ścieżkach odpada
Nic to, wstrzymuję się i czekam na Twoje wiosenne doświadczenia z odkurzaczem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
deszczowymaj 22:44, 31 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja tu tylko ..czytam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magara 23:05, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
deszczowymaj napisał(a)
Ja tu tylko ..czytam

no to się choć jedna załapała na niebycie durną babą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 23:07, 31 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magara napisał(a)
Ot durne baby, piątek, piątunio, piąteczek, a one zamiast o drinkach i newsach z pudelka, to o zielsku i odkurzaczach do zielska piszą
całkiem przyjemnie się te wasze pogawędki czyta, z dobrym trunkiem w reku, niczemu to nie przeszkadza
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
deszczowymaj 23:22, 31 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Magara napisał(a)

no to się choć jedna załapała na niebycie durną babą


Ktoś musi być mondrym w tym towarzystwie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies