Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 19:51, 04 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kwartet napisał(a)
Anula czytam. Po stipy stawiasz się do mnie 3,2 ,1 latki do wyboru do koloru.April się już zapisała i Brzozowa i Jolanka może dacie radę wypielić te hurtowe ilości.
No co ci ludzie za płotem człowiekowi wyprawiają zero stabilizacji.



April napisał(a)
Oooo, Kwartecik się pojawił I jeszcze pamięta o stipie


Kwarteciku i przy okazji Aprilku, jakże miło Was widzieć
Dzięki Ci Kochana za stipową ofertę, ale czy załapię się na ok. 30 sztuk?
Historie za płotem już mnie o palpitację serca przyprawiają. Albo coś wytną bez konsultacji albo wyburzą. No jak żyć z takimi rewolucjami. Ta moja ruderowa/postruderowa wreszcie jako tako doprowadzona do porządku w ubiegłym sezonie powinna znowu ulec przebudowaniu. No ale na to to ja się na razie nie piszę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
April 19:56, 04 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10231
Zana, nie wiem czemu się martwisz na zapas tą postruderową. Zawsze narzekałaś na ruderę, omijałaś aparatem. A tu nowe perspektywy się otwierają. A jak sąsiedzi posadzą ładne drzewka? A choćby tuje w szpalerku? Wszystko lepsze niż ruderka. Bądź otwarta i pełna nadziei Zerkną na twój ogród, pozazdroszczą i będą próbowali dorównać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:59, 04 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10231
galgAsia napisał(a)
Kwartecik, April - buziaki ślę, stęskniona wiosny i Was

U mnie sieje się i stipa, i werbena. I jestem zadowolona


Buziaki Ja jeszcze jednym okiem podglądam, pisać mi się nie chce ale z siewami już ruszyłam wg twoich światłych rad, czyli mam z 10 skrzynek na parapetach na zewnątrz
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 22:28, 04 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
inka74 napisał(a)
no wiesz co, jakie perełki informacyjne ja tu znajduję - Rodin to mój ulubiony artysta! ostatnio na urodziny dostałam mini replikę jego Danaidy )) Choć Camille Claudel (jego kochanka i muza) też wspaniałe tworzyła. Podeślesz link do strony z pracami dziadka eMa? Wiesz, że część wielkich rzeźb Rodina prawdopodobnie wyszła spod dłut jego uczniów?


Na moje oko do Rodina dziadkowi sporo brakuje. Rzeźby Camille uwielbiam, takoż i jej biografię. Dziadkowi najlepiej wychodziły lwy, męskie uda i pośladki.
Anulkowa rzeźba bardziej jest w moim guście.
Edit- wkleiłam u siebie moje ulubione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malgol 11:40, 05 lut 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
galgAsia napisał(a)
Gosia, to jesienią potrząśnij nimi mocno i gotowe


No mam nadzieję,że wiatr je wytarmosił i cos wzejdzie bo do jesieni nie wytrzymam i znowu kupię w doniczce sadzonkę. Myslałam, ze wiosną się rozsiewa...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kwartet 12:49, 05 lut 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Anula znajdzie się no chyba że każda będzie chciała 30 sztk.
Dziewczyny pozdrawiam wszystkich,ostanie pudła z papierami kończę i wracam do żywych.
Gosia werbena późno wschodzi trochę jak pokrzywa wygląda.
U mnie jest wszędzie, od dwóch lat pojawiają się siewki z rewersją do gatunku ,występuje w dwóch wersjach.A i jeszcze mam hastatę też się sieje.
kwartet 18:53, 05 lut 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Cóż tu ja za głupoty piszę.W verbenie nie nastąpiła żadna rewersja tylko jej siewki uległy transformacji, prawdę powiedziawszy nie wiem z jakiego powodu.Część jest taka normalna a część tak jakby ździczała,kwiatki mniej intensywne w kolorze i takie jakieś wydłużone a i ulistnienie nieco inne, może jakaś krzyżówka między gatunkowa. Muszę obfocić jak będzie kwitła to przeprowadzimy dysputę.
anabuko1 08:07, 10 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Zana napisał(a)
Kilka widoczków spod rudery, drugi rok kwitną takie niskie żółte naparstnice. Zdziwiło mnie to i ucieszyło, myślałam że w tym roku już ich nie będzie:






Witaj Anula.
Tym razem przyszłam do ciebie za sprawą tej naparstnicy.
Piękna jest
Dobrze zimuje?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
UrsaMaior 09:31, 10 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8266
W zeszłym sezonie posadziłam kilka tych żółtych. Niby bylinowe, nadzieje mi wzrosły skoro u Ciebie faktycznie się trzymają
____________________
ogród pod lasem
Zana 11:09, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
April napisał(a)
Zana, nie wiem czemu się martwisz na zapas tą postruderową. Zawsze narzekałaś na ruderę, omijałaś aparatem. A tu nowe perspektywy się otwierają. A jak sąsiedzi posadzą ładne drzewka? A choćby tuje w szpalerku? Wszystko lepsze niż ruderka. Bądź otwarta i pełna nadziei Zerkną na twój ogród, pozazdroszczą i będą próbowali dorównać


A jakoś tak, może muszę sobie trochę pomarudzić.
Dobra, postaram się wypełnić nadzieją, że teraz może być już tylko lepiej.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies