Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 11:13, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
kwartet napisał(a)
Anula znajdzie się no chyba że każda będzie chciała 30 sztk.
Dziewczyny pozdrawiam wszystkich,ostanie pudła z papierami kończę i wracam do żywych.
Gosia werbena późno wschodzi trochę jak pokrzywa wygląda.
U mnie jest wszędzie, od dwóch lat pojawiają się siewki z rewersją do gatunku ,występuje w dwóch wersjach.A i jeszcze mam hastatę też się sieje.



kwartet napisał(a)
Cóż tu ja za głupoty piszę.W verbenie nie nastąpiła żadna rewersja tylko jej siewki uległy transformacji, prawdę powiedziawszy nie wiem z jakiego powodu.Część jest taka normalna a część tak jakby ździczała,kwiatki mniej intensywne w kolorze i takie jakieś wydłużone a i ulistnienie nieco inne, może jakaś krzyżówka między gatunkowa. Muszę obfocić jak będzie kwitła to przeprowadzimy dysputę.


Łączę się w bólu porządków papierowych, to też moja jedna z bardziej znienawidzonych czynności.
Co do stipy to będziemy oczywiście w kontakcie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:18, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anabuko1 napisał(a)

Witaj Anula.
Tym razem przyszłam do ciebie za sprawą tej naparstnicy.
Piękna jest
Dobrze zimuje?


To naparstnica zwyczajna (Digitalis grandiflora), odmiana Carillon. Zimuje u mnie już od kilku lat bez problemu. Wysiewa się i można dzielić.


UrsaMaior napisał(a)
W zeszłym sezonie posadziłam kilka tych żółtych. Niby bylinowe, nadzieje mi wzrosły skoro u Ciebie faktycznie się trzymają


Jeżeli to bylinowe, to możesz spać spokojnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 11:18, 10 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anulko, a co tam u Ciebie? Lady już przebudzona z "zimowej" drzemki?
A z konkretów - masz u siebie jakieś zimozielone paprocie? Ale takie "na pewno" zimozielone? bo teraz to i ja mam parę, tylko co to za zima była...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 11:35, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asiulka, a ja właśnie u Ciebie punktowe podsumowanko skrobnęłam. U mnie nic ciekawego. Miałam wczoraj pojechać na działkę, ale niestety pacholę przywlokło jakieś paskudztwo ze szkoły. W sobotę lekarz, a wczoraj jakieś przesilenie, temperatura prawie przez cały dzień w okolicach 40 stopni a nawet powyżej. Masakra. Dzisiaj jest lepiej, zostałam w domu i tak sobie nadrabiam zaległości piśmiennicze na Ogrodowisku.
Wysłałam wczoraj eMa na działkę celem wywiezienia na kompostownik dwóch toreb odpadów i ogólnej kontroli. Kazałam mu jeszcze pościnać kwiatostany hortensjom, no żeby coś tam było do przodu pchnięte.

Co do paproci: mam narecznicę mocną Pinderi (na rabacie hosteowej) i ona praktycznie co roku zimą jest jako tako zielona. Wiosną ją ścinam. Aczkolwiek aktualnie wygląda tak jakby cały czas doskonale, wczoraj eM kliknął kilka fotek komórką i ta narecznica się załapała. Jest jedynym bujnym zielonym akcentem na tej rabacie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 11:39, 10 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, mam Pinderi Liczę na nią w tym sezonie, na wszystkie liczę , bo baaardzo lubię paprocie. Najbardziej jestem ciekawa długosza - czy będzie mu u mnie dobrze...

Współczuję chorego małolata, ale dzięki temu buszujesz na O.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 12:40, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czy ktoś ma namiary na firmę robiącą donice zewnętrzne na zamówienie w dowolnych rozmiarach? Potrzebuję donicę na balkon prostokątną, dosyć długą bo ok. 180 cm. Szukam i jakoś nie mogę nic namierzyć.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 12:45, 10 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Zana napisał(a)
Czy ktoś ma namiary na firmę robiącą donice zewnętrzne na zamówienie w dowolnych rozmiarach? Potrzebuję donicę na balkon prostokątną, dosyć długą bo ok. 180 cm. Szukam i jakoś nie mogę nic namierzyć.


Cześć Kochana! W wolnej chwili (jak taka znajdę ) poszperam co tam u Ciebie się wydarzyło jak mnie nie było a teraz podpowiem, że Iwona Inka robiła u siebie drewniane donice na wymiar.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 12:48, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mrokasiu u mnie nic ciekawego, zastój psze Pani, zastój zimowy trwa. Dzięki za podpowiedź, ale zapomniałam napisać, że nie chcę drewnianych. Balkon mam taki całkiem nowoczesny design. Potrzebuję z jakiegoś tworzywa, zimujące bezproblemowo.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 12:55, 10 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Czytam że uziemiona jesteś. Zdrowia dla dziecka życzę i dla rodziców
U nas taka wichura, że w nocy bardzo źle spałam i teraz sie snuje jak zmora. Zamiast coś zrobić to na forum siedzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 13:23, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewuś no mam to samo, snuję się jak zmora, nic mi się nie chce. Chyba pójdę się zaraz kimnąć. Już wczoraj jakiś kiepski nastrój miałam, już chyba ten nadchodzący wiatr czułam. Dziękuję za życzonka zdrowia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies