Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

inka74 18:23, 12 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)
Mrokasiu u mnie nic ciekawego, zastój psze Pani, zastój zimowy trwa. Dzięki za podpowiedź, ale zapomniałam napisać, że nie chcę drewnianych. Balkon mam taki całkiem nowoczesny design. Potrzebuję z jakiegoś tworzywa, zimujące bezproblemowo.
w sklepie na W w Radzyminie były duże donice skrzynki w stylu beton lub imitacja kamienia. Zamiast 180 kupiłabym dwie mniejsze 90. Taka długaśna nieporęczna nawet do wniesienia. Pierwszy lepszy link jak to mniej więcej wyglądało...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:41, 12 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Mam nadzieję, że pacholęciu już lepiej. Zostawiam ciepłe myśli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 19:01, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
deszczowymaj napisał(a)
Dziewczyny widzę ,że u Was to samo co u mnie nic mi się nie chce i najlepiej też poszłabym spać ..no ale nie mogę

Anulka zdrówka przesyłam


No i całe poniedziałkowe popołudnie przespałam. To chyba ta różnica w ciśnieniu tak na nas masakrycznie w kwestii nastroju podziałała.


April napisał(a)
W Warszawie burza. Też bym zległa na biureczko ale co chwila ktoś mi włazi do pokoju i coś chce, zero empatii w społeczeństwie


Kompletny deficyt empatii. Aż dziwne, że tym innym chciało się łazić i coś chcieć. Ale dzisiaj już lepiej, trochę do pionu stanęłam. Choć pogoda nadal beznadziejna. Niech sobie pada, siąpi i co tam jeszcze, ale bez wiatru!

KasiaBawaria napisał(a)
O widze humor mamy podobny Tez bym tylko spala. Wogole cala zime byl z checia przespala.
Weszlam i bardzo spodobala mi sie ta twoja naparstnica.Cudnie wyglada.


O tak, tak! Też bym zimę najchętniej takim "mgnieniem oka" załatwiła. Naparstnicę polecam, bezproblemowa, można dzielić. Już jedną koleżankę na O. obdarowałam.


Kawa napisał(a)
Ania buziaki zostawiam
zdróweczka życzę
ja już to przeszłam


Kamiś, no dzięki za znak życia
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:04, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
DorKa napisał(a)


Mnie eMuś robił takie donice z płyty pilśniowej obitej technorattanem. Całość uszczelniona folią w płynie. Bez styropianu bo tylko sezonowe sadziłam.
Stały całe lata na dworze i nic im nie było

Zdrówka życzę. U nas też epidemia w szkole i przedszkolu. Jednostki się tylko trzymają. Grypa z wysoką gorączką


Mogę jedynie pozazdrościć zdolnych łapek i chęci eMa. Na mojego w tym obszarze nie mam co liczyć, lepiej mu nawet nie wspominać o takim projekcie. Muszę znaleźć coś na rynku.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:11, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)
Anula, czytam że choroba dopadła Pacholę - zatem dla niego dużo zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły , a dla Autorów - żeby się nie zarazili i pozostali w dobrym zdrowiu
A przy okazji - czy masz już jakieś przemyślenia odnośnie magnolii? Osobiście czytam, szukam i nie mam wyników bo każda jedna mi się podoba Przeważnie wszyscy piszą, że stanowisko osłonięte i słoneczne musi mieć większość odmian, dziś u jednego sprzedawcy wyczytałam, że półcień też może być no i się pogubiłam Jak masz jakieś lepsze przemyślenia to podziel się, z góry dzięki


Pacholę prawie wydobrzało. Autorom trzeba życzyć niewyczerpanych pokładów cierpliwości do nadzoru nad nastoletnim pacholęciem

Odnośnie magnolii no to właśnie tak jest, że mi się też tyyyle podoba, że ciężko z decyzją. Aktualnie mam dwie nowozakupione: Kobus Isis i Sunsation. Obie bardziej kolumnowe. Sunsation chciałam koniecznie, bardzo mi się jej kwiaty podobają i ma piękne duże liście. Chcę kupić Elizateth (znowu żółta), ona spora rośnie. No i przydałaby się jeszcze jakaś różowa. Ale jeszcze nie wytypowałam. Może mi coś "gotowego" w jakiejś szkółce wejdzie samo w ręce.
Wydaje mi się, że magnolie półcień zniosą bezproblemowo.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:15, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mary napisał(a)

Ciekawe czy te naparstnicę będą się tak samo zachowywać. Bo ta Anuli to grandiflora (zwyczajna), a ta Izy to hybryda (mieszańcowa).
(O ile dobrze kojarzę to Iza ma Spice Island z ZP).


UrsaMaior napisał(a)
Tak, tak, to Spice Island. Nasadziłam jej chyba 6 sztuk, będę obserwowała. Bardzo na nią liczę.


Iza, to zdawaj relację, bo też mnie ciekawi czy ta Twoja da radę i czy jest wieloletnia.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:36, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
Przyszłam się przywitać, bo ja nadal ze snu zimowego nie mogę wyjść - dzieci absorbują ostatnio cały "wolny" czas.

No ciekawa jestem jak w tym sezonie zaprezentuje się postruderowa


Kasiula, pośpij sobie jeszcze. Ale bardzo miło, żeś u mnie oko otworzyła. Dzieciaki najważniejsze.
Nie sądzę, żeby postruderowa powaliła nas w tym roku na kolana. Liczę tu raczej na ten mój talent fotograficzny


inka74 napisał(a)
w sklepie na W w Radzyminie były duże donice skrzynki w stylu beton lub imitacja kamienia. Zamiast 180 kupiłabym dwie mniejsze 90. Taka długaśna nieporęczna nawet do wniesienia. Pierwszy lepszy link jak to mniej więcej wyglądało...


No właśnie nie bardzo pasują mi dwie mniejsze. Potrzebuję na boczną stronę balkonu i muszę posadzić jakieś drzewka, krzewy itp. Muszę zasłonić dość bliskie sąsiedztwo z oknami. Ta donica jak tam stanie to już chyba na "wieki wieków". Z wniesieniem nie będzie problemu, noż toż nie takie gabaryty się wnosi.
Dzięki za link, te mają fajną strukturę, tylko to łączenie boków jakoś chyba nieciekawie wygląda. Wydaje się jakby się miały odkleić od siebie. Ale jakiś trop mi dałaś.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam nadzieję, że pacholęciu już lepiej. Zostawiam ciepłe myśli.


Pacholęciu lepiej. I jak to nastolatek wpadł na "super" pomysł: wybrał się wczoraj pod naszą nieobecność na spacerek, mimo że w niedzielę miał gorączkę powyżej 40 stopni. No wrrrr.....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 19:40, 12 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18040
Zana napisał(a)


Pacholę prawie wydobrzało. Autorom trzeba życzyć niewyczerpanych pokładów cierpliwości do nadzoru nad nastoletnim pacholęciem

Odnośnie magnolii no to właśnie tak jest, że mi się też tyyyle podoba, że ciężko z decyzją. Aktualnie mam dwie nowozakupione: Kobus Isis i Sunsation. Obie bardziej kolumnowe. Sunsation chciałam koniecznie, bardzo mi się jej kwiaty podobają i ma piękne duże liście. Chcę kupić Elizateth (znowu żółta), ona spora rośnie. No i przydałaby się jeszcze jakaś różowa. Ale jeszcze nie wytypowałam. Może mi coś "gotowego" w jakiejś szkółce wejdzie samo w ręce.
Wydaje mi się, że magnolie półcień zniosą bezproblemowo.


U mnie magnolie też na tapecie tylko że ja oczywiście szerokim łukiem omijam żółte . Mówwsz, że w półcieniu dadzą radę???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 19:47, 12 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


U mnie magnolie też na tapecie tylko że ja oczywiście szerokim łukiem omijam żółte . Mówwsz, że w półcieniu dadzą radę???


Jakoś sobie nie umiem wyobrazić, że u mnie w półcieniu nie dałyby rady. Co prawda Sunsation zawiązała dosłownie kilka pąków kwiatowych, ale na usprawiedliwienie ma to, że przestała cały sezon zadołowana w donicy w cieniu. A na dodatek lato było gorące, mało padało, wodę dostawała okazjonalnie. Teraz już jej miejsce wymyśliłam, ale będzie miała zdecydowanie półcień, zobaczymy jak sobie poradzi.
Myślę jeszcze o jakiejś różowej, ale nie napinam się. Na początek sezonu mam inne, ważniejsze plany zakupowe. No i to co podołowane trzeba "pousadzać".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 20:36, 12 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Zana napisał(a)

Pacholęciu lepiej. I jak to nastolatek wpadł na "super" pomysł: wybrał się wczoraj pod naszą nieobecność na spacerek, mimo że w niedzielę miał gorączkę powyżej 40 stopni. No wrrrr.....


Jak ja Ciebie dobrze rozumiem z pomysłami młodocianych...
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies