Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 23:40, 01 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mirerlka to też są jeżówki Green Jewel, tylko że w tym miejscu jeszcze się nie rozwinęły. Naprawdę są zielone, później trochę bledną i robią się takie ..., no właśnie nie wiem jak to określić. Jasnobladolimonkowe, ale wymyśliłam nowomowę...

Kurcze, a ja rozmów odnośnie nazwy owsicy nie pamiętam. To u mnie było?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Jagodaa 04:36, 02 sie 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 08:10, 02 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zana napisał(a)
A z nowości, to kupiona przed rokiem ławeczka stanęła wreszcie na wyznaczonym dla niej miejscu. No i hmmm... Jakoś coś nam nie pasuje, wygląda tam jakoś monstrualnie, może to brak roślinności wokół. I nie mam koncepcji jakie zrobić tam nasadzenia. Na razie przed ławeczką wielki dół (dosłownie)





Nie z przodu, a z tyłu kochana jest potrzebne "oparcie" ławeczce, np. łan hortensji w łuku posadzony.

Na płot pnącza (bluszcz?), z prawej drzewo, bo pusta dziura tam jest i płot przytłacza.




Pytanie 1. Jaka jest historia rzeźby, tzn. skąd zdobyta?
Pytanie 2. O której godzinie (wiem, że poranek) i przy jakiej pogodzie robiłaś te cudne zdjęcia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anabuko1 09:52, 02 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Pięknie się prezentuje twój ogród.
Podziwiam, choć wiem ile to pracy musiało kosztować,aby był taki właśnie efekt.
Heidi Klum piękna.I ten kolor i ten kształt kwiatu.Lubie takie, bardzo.Ale tej nie mam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
babka 10:04, 02 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Niesamowicie pieknie i zdrowo, jakim cudem skoro tak mało Ciebie tam ?!
A kącik z ławeczką idealny, może za plecami Anabelki jej daj ?
Fotki urocze, już moich nie wstawiam bo mi wstyd.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Zana 10:20, 02 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Danusiu dokładnie czytasz w moich myślach, że "plecy" tej ławeczce trzeba zrobić. Hortensje bardzo mi tam pasują, choć do posadzenia ich warunki ciężkie. Wielka stara brzoza i wielki stary świerk, w podłożu oczywiście piach i całe mnóstwo korzeni.
Muszę przesadzić kalinę Onondagę i myślałam, żeby ją posadzić na prawo od rododendrona, żeby tę "dziurę" w płocie wypełnić. Drzewo tak jak narysowałaś też tak właśnie "mniej więcej" planuję. Oczywiście mam dylematy jakie drzewo dobrać, raczej niewysokie docelowo, bo dookoła wysokie brzozy, świerk, ogromny dąb w pobliżu. Wpadł mi jakiś czas temu jarząb turyngski fastigiata, albo może jakiś wysoki klon palmowy. No, ale nie wiem czy klon do tych brzóz by się wpasował?

Odnośnie pytań:
1. Historia rzeźby: dziadek mojego męża był swego czasu (PRL) dyrektorem i miał auto służbowe z kierowcą. A ten kierowca miał syna, który coś działał na ASP. No i przy jakiejś okazji trafili na ASP, a gdzieś w kącie stały prace zaliczeniowe studentów. Jedną z nich była rzeźba i jakimś tam sposobem trafiła do ogrodu dziadka.

2. To akurat zdjęcie robione w niedzielny, od rana słoneczny i upalny poranek. Godzina ósma rano (przy okazji Twojego pytania skorygowałam ustawienia czasu w moim aparacie, okazało się, że miał dwugodzinne przesunięcie). Działka z trzech stron otoczona jest drzewami, sporo mam takich światłocieni.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
iwka 10:28, 02 sie 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Super te Twoje zdjęcia Aniu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Zana 10:30, 02 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu wiele razy już pisałam, że na zdjęciach wszystko dużo lepiej wygląda niż w rzeczywistości. Naprawdę dużo jeszcze pracy do zrobienia, na kilka lat. A na razie zwalniam tempo, czekam na natchnienie i olśnienie. I na zdjęciach działka wydaje się większa.

Ola bo Ci w zadek przyłożę. Co też Ty wypisujesz kobieto! Twoja bombonierka to oooch... No przecież wszyscy Ci to piszą. Hortensje będą za ławeczką na pewno, wolałabym bukietowe, ale żeby nie przebarwiały się na różowo. Pasuje mi jakoś tam biały kolor.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:31, 02 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jagodaa napisał(a)


Dziecię Ci spać nie daje, że o tej godzinie po O. buszujesz?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:32, 02 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwka dzięki bardzo, bardzo
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies