Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 11:36, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marysia no cztery sezony na odkurzacz to bardzo niewiele, zwłaszcza że nie używa się go przecież non stop. Kosiarka to wiadomo musi być, zakup priorytet na wiosnę. Trzeba było prosić Mikołaja

Danusiu też jestem ciekawa czy ta funkcja rozdrabniania w odkurzaczu zda egzamin, ale przetestuję dopiero na wiosnę. Byłoby to super rozwiązanie do sprzątnięcia liści dębowych z rabat, ale jeżeli ich nie potnie to średnio widzę przydatność urządzenia w moim ogrodzie. Na pewno dam znać jak przetestuję.

Agatko żebyś Ty wiedziała ile jest chętnych na oddanie mi tych kilogramów! Majątek mogłabym zbić, bo wiesz, ja bardzo szybko zrzucam, więc za pewną opłatą mogłabym przyjmować w nieskończoność.
Też mi się już włącza wiosenny bieg. Aktualnie jestem do poniedziałku w domu, mam troszkę wolnego dla siebie no i coś tam kombinuję koncepcyjnie.
Usiłuję ułożyć kompozycję z trytom, stipy Jana (mam nadzieję, że obie te rośliny przezimują zadołowane), trzcinników Overdam, szałwii, liatr fioletowych, sporobolusa no i nie wiem co tam jeszcze ewentualnie by się mogło dodać. To są rośliny, które mam i czas je zagospodarować porządnie. Od tego sezonu zacznie powstawać powoli rabata słoneczna. Widzę to jakoś oczami wyobraźni, chciałam sobie zrobić rysunek, no ale nie umiem tego na papier przenieść. Nawet kredki synowi podwędziłam (chociaż on i tak ich już nie używa).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:40, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Reniu witam u mnie Noworocznie. Na życzenia jeszcze chyba nie jest za późno, tak więc życzmy sobie dobrego ogrodowego roku, bez ekstremalnych wydarzeń pogodowych.
Co do kilogramów, to ja już o 40-ce hmmm... prawie zapomniałam, a chuderlawość moja ma się nadal dobrze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 17:08, 03 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Anulko, w prezencie ślę Ci w takim razie moje kilogramy A na serio, to niech Cię wszystko złe omija z daleka

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 20:38, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewuś dziękuję Ci bardzo, wszystko przyjmę. I Ciebie też niech złe licho z daleka okrąża.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:54, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A tymczasem siedzę sobie jeszcze w tym tygodniu w domu, oglądam zdjęcia z ogrodu i pomyślałam sobie, że może w ramach ukoloryzowania naszej zimowej przerwy ogrodniczej zrobię jakiś skrócony przegląd ubiegłego sezonu.

Będzie miesiącami.

Kwiecień zaczyna się iryskami i krokusikami (niewiele ich u mnie, symbolicznie rzec można):






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:54, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W połowie kwietnia pierwsze tulipanki botaniczne Johann Strauss i turkiestańskie cieszyły oko







A Ubra puszczała listki:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:54, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pod koniec kwietnia kwitła dziadkowa magnolia



Tulipany Exotic Emperor (kilka sztuk, niedobitki z jeszcze poprzedniego sezonu).



I pojawiła taka przypadkowa udana kompozycja:



I tak zamykamy kwiecień.
Wniosek: musi, ale to musi być więcej wiosennych cebulowych!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:12, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W maju działo się już troszkę więcej.

Pojawiły się nowe nabytki:
Jarząby Autumn Spire w ilości trzech sztuk


Ostrokrzewy Heceknpracht zamieszkały pod siatką na rabacie ruderowej:



Klon Trompenburg:


I jeszcze wiśnia Kiku Shidare Zakura, dwa świerki serbskie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:12, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kwitło pstrokate tulipanowo (prawie same pomyłki):



Szafirki i narcyzy Actea:





Sporobolusy na podokiennej ładnie się już zieleniły:



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:12, 03 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Na jordanowej świecił klon Jordan:



Hostowa już wybudzona:



I Lady w wiosennej odsłonie


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies