Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Makusia 11:29, 01 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anula wyjaśnij mi proszę, choć już czuję, że szykuje się nieprzyjemny szok
Tulipany, gdy nie są wysadzane na wiosnę i wsadzane na jesień "wyradzają się" i słabiej kwitną i jest ich mniej? No a te przybyszowe, to nie rosną nowe?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kasia_CS 12:49, 01 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
Anula wyjaśnij mi proszę, choć już czuję, że szykuje się nieprzyjemny szok
Tulipany, gdy nie są wysadzane na wiosnę i wsadzane na jesień "wyradzają się" i słabiej kwitną i jest ich mniej? No a te przybyszowe, to nie rosną nowe?

to trochę zależy od odmiany - mnie np Queen of sweden rosły dużo mniejsze - tzn wysokie, ale łepki o połowę mniejsze, więc wyglądało to trochę śmiesznie Poza tym nie wszystkie kwitły - część dała same liście.

Bardzo dobrze mi powtarzały Van eijk, ale kwiaty nieco mniejsze, ale chyba też ładnie się dzielą.

Więc wiele od odmiany zależy niestety...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 12:58, 01 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mnie też mam nadzieję, że do cięcia drzewek wystarczy ta temperatura. Dla drzewek to nawet lepiej... Tylko ten deszcz za tydzień...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 15:46, 01 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
a ja miałam za tuje się zabrać, za wysadzenie wiązu za płot i za przeniesienie 2 róż i gucio...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 16:00, 01 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pola widziałam

April ok, tylko sobie lasu nie spal

Lucy czyli dołączasz do grupy "niecierpliwego szpadla", jak to April określiła. Też mnie prognozy wkurzają. A w poniedziałek ma być ciepełko, no i gdzie tu jakaś sprawiedliwość???

Wiola noooo, można tylko westchnąć.... eeeech
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 16:03, 01 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Makusia ja nie jestem tulipanową ekspertką, pisałam akurat o takich jednych co je mam, Kasia ma większe doświadczenie i napisała. A w ogóle to mnie te problemy z tulipanami irytują i będę chyba sadzić narcyzowo i żonkilowo.

Łucja ja to się łudzę, że do następnej soboty to w prognozach jeszcze wiele może się zmienić, na plus oczywiście.

Inka to masz iście rozgrzewające prace zaplanowane, aura jak znalazł.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 17:11, 01 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Narcyzy mają ten cudowny plus, że same się mnożą i nie trzeba ich wykopywać. Przy tulipanach, nawet przy tych najwdzięczniejszych cebulkach, zawsze trzeba uwzględnić konieczność wykopków przynajmniej raz na 3 lata.

Piątunio, a u mnie od rana leje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 17:30, 01 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Narcyzy mają ten cudowny plus, że same się mnożą i nie trzeba ich wykopywać. Przy tulipanach, nawet przy tych najwdzięczniejszych cebulkach, zawsze trzeba uwzględnić konieczność wykopków przynajmniej raz na 3 lata.

Piątunio, a u mnie od rana leje.

To prawda,bo widzę w tym roku u moich 3 letnich niewykopywanych prawie same liście ,niestety
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 10:28, 02 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Piątunio, a u mnie od rana leje.


Całe lato błagałaś o deszcz, prośby Twe zostały wysłuchane, a że z opóźnieniem, no cóż....
U nas ziiiiimnoooo okrutnie. W ramach zajęć ogrodowych zapoznałam się z ofertą naszej podwarszawskiej szkółki bylinowej. No głowa może człowieka rozboleć. Dobrze, że jest jeszcze czas na ochłonięcie i powstrzymanie się od zakupu chciejstw.
A w ramach zajęć nieogrodowych wybiorę się wreszcie dzisiaj do fryzjera

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:29, 02 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)

To prawda,bo widzę w tym roku u moich 3 letnich niewykopywanych prawie same liście ,niestety


No właśnie tak to jest z tulipanami, przynajmniej mi moich nie będzie żal przy kopaniu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies