Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

14:06, 20 mar 2019
Nie dawaj szmaty
Zana 14:08, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Haniu super rada, jesteś niezawodna. Tak zrobię. Aha, ale dębowi nie zaszkodzi? Bo on bardzo blisko rośnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:10, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MonikA napisał(a)
Nie dawaj szmaty


No już powoli odchodzę od tego pomysłu, dzięki
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 14:18, 20 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)


W nieskończoność tzn jak długo, bo ja nie stosuję żadnych przyśpieszaczy tylko gnojówki chyba że one przyspieszają?


Przyspieszają jak najbardziej! Zawierają dużo azotu, który jest potrzebny do procesów chemicznych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 14:18, 20 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana napisał(a)
Haniu super rada, jesteś niezawodna. Tak zrobię. Aha, ale dębowi nie zaszkodzi? Bo on bardzo blisko rośnie.


Pod dębem nie lej. Podejrzewam, że dąb rośnie symetrycznie i wypuszcza korzenie w każdą stronę. Pręty wbij tam, gdzie miałaś kłębowisko tych niechcianych korzeni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 14:20, 20 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Na gołej ziemi to ja mam taki zgryz, że jak wybieram, to nie wiem, czy to jeszcze kompost, czy już ziemia tak się ładnie kompostuje


O! dokładnie tak!
Dlatego rozłożyłam siatkę, o którą z kolei zaczepiają widły - też szału możńa dostać.
Dlatego po dnie szoruję już łopatą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kokesz 14:51, 20 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ja mam dwie skrzynie z palet ale mają też dno z desek z prześwitami, więc na gołej ziemi nie stoją.
Dżdżownice dałam od góry, dodaję często wytłoczki od jajek albo karton to bardzo ładnie się rozmnażają
Jak widzę, że kompost jest przerobiony, odgarniam go na jedną stronę i na drugą daję świeży. Zostawiam na kilka dni i robaczki ładnie przechodzą na drugą stronę, na prawdę działa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
paulaa 22:17, 20 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
O jaka dyskusja to skoro w temacie to może się podepnę, bo ja kupiłam na wiosnę zeszłego roku plastikowy i sypalismy tym preparatem z bakteriami do rozkładania i nic więcej, ale jak patrzę od dołu to jest breja zamiast kompost a u góry nic się nie rozłożyło i o co chodzi? A w takich plastikowych zamkniętych lejecie wodę na wierzch??
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Zana 22:31, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pod dębem nie lej. Podejrzewam, że dąb rośnie symetrycznie i wypuszcza korzenie w każdą stronę. Pręty wbij tam, gdzie miałaś kłębowisko tych niechcianych korzeni.


Ba, dąb rośnie jakieś 1,5 metra od tego miejsca na kompostowniki, na bank ma jakieś korzenie w tym rejonie. Ale on jest tak ogromny, że może mu ten mocznik nie zaszkodzi.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:33, 20 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Paula to dziwne co piszesz o tej breji. Ja też miałam plastikowy i nic takiego mi się nie działo. Ja rzucam warstwę chwaściorów, posypuję preparatem zgodnie z instrukcją na opakowaniu, sypię kolejną warstwę chwaściorów, znowu preparat itd. Przelewam wodą raz na jakiś czas.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies